Nic nowego, KKS bezradny w Łomiankach – Czy doczekamy się lepszych czasów?

Zawodniczki KKS Olsztyn pozostają nadal z jednym zwycięstwem w I lidze nad Łomiankami II. W sobotę (16 listopada) znów wybrały się do siedziby SMS PZKosz, ale rywalkami były uczennice z pierwszego zespołu. Ta przeszkoda okazała się zbyt trudna do pokonania. KKS przegrał wysoko 58:83 (13:21, 11:19, 20:15, 14:28), nie mając za wiele do powiedzenia. W trzeciej kwarcie zaświtała nadzieja, jednak rywalki szybko opanowały sytuacje.

SMS PZKosz Łomianki – KKS Olsztyn 83:58 (21:13, 19:11, 15:20, 28:14)

KKS Olsztyn: Joanna Markiewicz-8, Ksenia Woźniak-15, Natalia Żukowska-5, Kamila Żukowska-4, Karina Gzinka-19, Roksana Uszczewska-0, Ewelina Kitkowska-0, Weronika Jastrzębska-0, Zuzanna Bałdyga-0, Martyna Przeradzka-7, Izabela Birkos-0

Zespół SMS zaczął z wysokiego „c” i objął prowadzenie 5:0. Nie poszedł jednak za ciosem, a olsztynianki powoli oswajały się z atmosferą spotkania. Rywalki utrzymywały dystans, a KKS miał problemy ze zdobywaniem punktów. Wynik pierwszej kwarty 21:13 (dla SMS) nie nastrajał optymistycznie, można było mieć jednak nadzieję, że drużyna gości wreszcie złapie odpowiedni rytm i zacznie trafiać. Nic z tego. W drugiej kwarcie nadal inicjatywa należała do Łomianek, a dystans punktowy systematycznie się powiększał. Do przerwy było 40:24 i coraz mniejsze nadzieje na dobry wynik

A jednak po zmianie stron nastąpił moment, który tchnął optymizmem. Olsztynianki ze stanu 31:47 „wyciągnęły” na 40:47 i mógł to być punkt zaczepienia. Pod warunkiem, że nastąpi kontynuacja dobrej gry. Niestety już pod koniec trzeciej odsłony Łomianki obudziły się z letargu, a na początku kolejnej rozwiały wszelkie wątpliwości. Ostatecznie uczennice SMS odniosły wysokie zwycięstwo 83:58 i ten rezultat odzwierciedla przebieg wydarzeń. KKS grał nierówno i dotyczy to właściwie wszystkich zawodniczek. Wyróżniła się jedynie Karina Gzinka.