Igrzyska Wojewódzka Chłopców Elbląg 2019 – Piątka z Ełku znaczy Nenufar

Fot. nenufar elk facebook

W hali sportowej SP 11 w Elblągu odbyły się 15 maja Mistrzostwa Województwa w Mini Koszykówce Szkół Podstawowych chłopców . Rywalizowało pięć zespołów, w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy. Tytuł zdobyli uczniowie SP 5 Ełk, z których większość występuje w UKS Nenufar. W finale ełczanie wygrali z gospodarzami 47:23. Brąz przypadł koszykarzom SP 4 Działdowo.

WYNIKI

GRUPA A

SP Nr 4 Działdowo - SP Nr 5 Ełk 16 : 61

SP Nr 4 Działdowo - SP Nr 4 Kętrzyn 47 : 18

SP Nr 4 Kętrzyn - SP Nr 5 Ełk 13 : 53

KOLEJNOŚĆ

1.SP Nr 5 Ełk 4 pkt. 114 : 29 kosze

2.SP Nr 4 Działdowo 3 pkt. 63 : 79

3.SP Nr 4 Kętrzyn 2 pkt. 31 : 100

GRUPA B

SP Nr 11 Elbląg - SP Nr 1 Pisz 35 : 29

KOLEJNOŚĆ

1. SP Nr 11 Elbląg 2 pkt. 35 : 29 kosze

2. SP Nr 1 Pisz 1 pkt. 29 : 53

MECZE O MIEJSCA

o m. 3

SP Nr 4 Działdowo - SP Nr 1 Pisz 32 : 29

o m. 1

SP Nr 5 Ełk - SP Nr 11 Elbląg 47 : 23

KOLEJNOŚĆ OSTATECZNA FINAŁU

1. Szkoła Podstawowa Nr 5 Ełk

2. Szkoła Podstawowa Nr 11 Elbląg

3. Szkoła Podstawowa Nr 4 Działdowo

4. Szkoła Podstawowa Nr 1 Pisz

5. Szkoła Podstawowa Nr 4 Kętrzyn

Najlepsi zawodnicy w zespołach:

- SP Nr 5 Ełk - Bartosz Mońko,

- SP Nr 11 Elbląg - Krzysztof Celak

- SP Nr 4 Działdowo - Jakub Tyburski

- SP Nr 1 Pisz - Jakub Gołębiowski

- SP Nr 4 Kętrzyn - Łukasz Tunkiewicz

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc zespoły otrzymały puchary a zawodniczki medale, wszystkie zespoły - dyplomy uczestnictwa . Nagrodami rzeczowymi ufundowanymi prze SP 11 w Elblągu wyróżniono najlepszych zawodników w drużynach. Puchary i medale i nagrody rzeczowe wręczali: Jerzy Cimoszyński – wiceprzewodniczący Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie, Zdzisław Petrycki – wiceprzewodniczący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego ds. sportu masowego , Bogdan Milusz – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 11 w Elblągu,

Pierwsze trzy zespoły w turnieju wystąpiły w składach:

SP Nr 5 Ełk - Bartosz Gąsiorek, Michał Dyro, Bartłomiej Ert, Sebastian Lisiewicz, Bartosz Mońko, Oskar Chrzanowski, Arkadiusz Fornal, Szymon Kopko, Maksymilian Wilczewski, Marcin Radel, Kamil Chrzanowski - opiekun Łukasz Romatowski.

SP Nr 11 Elbląg - Daniel Bartkowski , Krzysztof Celak, Paweł Cholewa, Szymon Glaner, Dawid Gruchalski, Kajetan Jakimowicz, Marcin Kokoszka, Filip Ościłowski, Olaf Półtoraczyk,Mateusz Sar, Kacper Urbaniak, Damian Zych – opiekun Adam Prus.

SP Nr 2 Działdowo - Krystian Banaś , Igor Brzozowski, Stanisław Brzozowski, Kacper Czaprowski, Łukasz Gawarzycki , Oliwier Kolaj, Hubert Pietrzak, Sebastian Raczyło, Kamil Samoraj, Jakub Tyburski, Dawid Wiśniewski, Jakub Wółkiewicz – opiekun Jakub Pietrzak.

Turniej był zrealizowany przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn