Udany początek roku AZS UWM Olsztyn – Outsider wcale nie taki słaby

Udanie rozpoczęli nowy rok kalendarzowy koszykarze AZS UWM Olsztyn, którzy w meczu III ligi pomorskiej pokonali w niedzielę (6 stycznia) we własnej hali Energę Laminopol Słupsk 97:89 (29:29, 23:11, 24:18, 21:24). Outsider tabeli nie był wcale taki słaby. Dopiero po korektach w taktyce olsztynianie uzyskali przewagę. Są na drugim miejscu w tabeli za Bat-em Sierakowice

AZS UWM Olsztyn – Energa Laminopol Słupsk 97:89 (29:29, 23:11, 24:18, 21:24)

AZS UWM Olsztyn: Marcin Włodarczyk-3, Piotr Stefaniak-0, Eliasz Alik-4, Marek Miałki-6, Łukasz Muszyński-15, Michał Mycko-5, Paweł Drozda-4, Bartłomiej Reszka-14, Rafał Chudzik-4, Jakub Kaufman-19, Jarosław Andrusiewicz-23.

Koszykarze AZS UWM wygrali pewnie, ale z pewnością nie był to spacerek, jakiego można było oczekiwać. Przecież zespól ze Słupska do tej pory nie zanotował jeszcze zwycięstwa. W pierwszej kwarcie goście grali odważnie, a kortowianie nie zwracali specjalnej uwagi na defensywę. Gdy jednak poprawili ten element uzyskali wyraźna przewagę. W drugiej połowie różnica sięgała ponad 20 oczek i to dawało gwarancję bezpieczeństwa w końcówce. Była okazja do występu wszystkich wpisanych do protokołu zawodników. Siłą napędową była stara gwardia: Łukasz Muszyński, Jakub Kaufman i Jarosław Andrusiewicz.

MTS Basket Kwidzyn - Bat Sierakowice 74 : 95

AZS UWM Olsztyn – Energa Laminopol Słupsk 97:89

1 Bat Sierakowice 11 6 498 – 418

2 AZS UWM Olsztyn 9 5 415 - 395

3 MTS Basket Kwidzyn 8 6 412 - 463

4 Energa Laminopol Słupsk 5 5 373 - 422