Finał Igrzysk Dzieci (r. 2005) Chłopców. Katowice 2018 – Ełczanie znakomicie – 4 miejsce w Polsce, trochę żal, że bez medalu

Fot uks nenufar 5 Ełk/ SKM

W weekend (8/10 czerwca) w Katowicach odbył się Ogólnopolski Finału Igrzysk Dzieci (r. 2005) w Koszykówce Chłopców. Mówiąc prościej były to Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych. Rywalizowało 16 najlepszych szkół z kraju , po jednej z każdego województwa. Doskonale spisali się uczniowie SP 5 Ełk, którzy zajęli czwarte miejsce.

Ełczanie, jak się później okazało, trafili do zdecydowanie najmocniejszej grupy. Dwa zespoły znalazły się w czołowej czwórce , a trzeci (Ostrów Wlk) wygrał strefę 9/16. W właśnie z tą drużyna mistrzowie Warmii i Mazur stoczyli najbardziej dramatyczną potyczkę w grupie. Walka przez cały mecz przebiegała według scenariusza punkt za punkt. Kropkę nad „i” postawił w ostatniej sekundzie najlepszy snajper ełczan Brajan Mroczkowski i zapewnił sobie i koloegom awans do ćwierćfinału. Jak było dalej – czytamy na facebooku UKS Nenufar

- W ćwierćfinale spotykamy się z jednym z faworytów do zdobycia najwyższego trofeum Warszawą, która zajęła 1 miejsce w grupie D. Gramy piękną koszykówkę i odprawiamy ich z kwitkiem (kończą również na najwyższej z możliwych pozycji - 5 miejscu). Półfinał z Słupskiem jest zdecydowanie poza zasięgiem (jak okazało się później wygrywają mistrzostwa Polski). Mecz o 3 miejsce to próba rewanżu z Łańcutem za porażkę w grupie. Niestety i tym razem przeciwnik okazuję się lepszy. Ostatecznie kończymy jako czwarta szkoła w Polsce!!! Oczywiście pozostaje pewien niedosyt, że nie udało się wywalczyć medalu, ale i tak jest to ogromny sukces naszej placówki oraz klubu.

Z naszej drużyny w najlepszej piątce turnieju znalazł się Brajan Mroczkowski. Natomiast najlepszym zawodnikiem drużyny został Filip Półbratek. Jednak cały zespół zasługuje na oklaski - absolutnie każdy zawodnik dołożył cegiełkę od siebie, aby zbudować ten sukces.