Górskie Szosowe MP Podgórzyn-Sosnówka 2019 – Wiktoria i Sara z Biskupca tuż za podium, brąz w tandemach

W weekend (24/25 sierpnia) na szosach wokół miejscowości Podgórzyn-Sosnówka (Dolnośląskie) odbywały się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie.  W sobotnim wyścigu juniorek młodszych doskonale pojechały zawodniczki LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec. Wiktoria Szczepańska zajęła czwarte, a Sara Prusińska piąte miejsce.W niedzielę brąz w tandemach zdobyli: Piotr Kołodziejczuk i Marcin Wojtal (OKS Warmia i Mazury)

Rywalizację ukończyło prawie 40 zawodniczek, które na metę przyjeżdżały pojedynczo. Wiktorii do podium zabrakło ponad minutę. Pozostałe kolarki Warmii też wypadły dobrze. Laura Rybkiewicz otworzyła drugą dziesiątkę, a Nikola Szczepańska zajęła 21 lokatę.

Juniorów młodszych z sekcji warmińsko-mazurskich zabrakło w czołówce. Najwyżej na 44 pozycji sklasyfikowano Oliwiera Płoskiego (LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec), a specjalizujący się w MTB Bartosz Samul (MSR Mrągowo) był 55.

W pierwszej niedzielnej konkurencji tandemach dla słabowidzących Piotr Kołodziejczuk i jego pilot Marcin Wojtal  z Olsztyńskiego Klubu Sportowego Warmia i Mazury zdobyli brązowy medal.

Wyścig juniorów udowodnił, że trasa tegorocznych GMP jest wyjątkowo selektywna. Wielu zawodników nie zmieściło sie w limicie m. on. Sebastian Fiedorowicz i Szymon Gryn (obaj LKK Zakłady Mięsna Warmia Biskupiec). Biorąc te okoliczności pod uwage zupełnie mieźle poeadzili sobie ich koledzy klubowi.Tomasz Chabowski był 25, a Hubert Lemański 35.