Marek Rutkiewicz i Szymon Rekita w reprezentacji na Tour de Pologne 2019 – Trzymamy kciuki

Fot. Leopard Pro Cycling (ilustracja)

Polski Związek Kolarski przedstawił skład reprezentacji Polski na tegoroczny Tour de Pologne, który odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia. W reprezentacji pojedzie dwóch zawodników, którzy obecnie są oczywiście profesjonalistami, ale uczyli się kolarstwa na Warmii i Mazurach: Marek Rutkiewicz w WMKS Olsztyn, a Szymon Rekita w LKK Warmia Biskupiec.

Tour de Pologne to najważniejsza wieloetapowa impreza krajowa o dużej renomie i wysokim współczynniku UCI. Fakt powołania do teamu narodowego jest świadectwem wysokiej klasy sportowej i utrzymującej się formy. Obaj kolarze są wzorcami dla młodzieży z Warmii i Mazur, której marzy się kariera i udział w największych tourach. Szymon Rekita reprezentujący obecnie grupę Leopard Pro Cycling nadal jest uważany za duży talent świetnie czujący się w czasówkach i trudnych etapach górskich. Marek Rutkiewicz (aktualnie Wibatech Merx Wrocław), mimo że należy do najstarszych kolarzy peletonu ciągle jest zawodnikiem pierwszego planu, odważnym, zdolnym w każdym momencie do akcji ofensywnych. Prawdziwa rogata dusza, dzięki której każdy wyścig nabiera rozmachu.

Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi dwóch kolarzy rodem z Warmii i Mazur obserwować będziemy Tour de Pologne z największym zainteresowaniem. A dla naszych bohaterów jest okazja by znaleźć się bliżej reprezentacji na mistrzostwa świata. W Teamie Polska w Tour de Pologne pojadą jeszcze: Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław), Paweł Cieślik (Wibatech Merx Wrocław), Paweł Franczak (Voster ATS Team), Adrian Kurek (Hurom BDC Development) i Jakub Kaczmarek (Hurom BDC Development)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn