I Międzynarodowy Wyścig o Puchar Prezydenta Elbląga 2017 – Błysk szprych zawodowców, ambicja młodzieży i o to chodziło...

Fot. warmińsko-mazurski związek kolarski facebook

W niedzielę (10 września) w Elblągu odbył się I Międzynarodowy Wyścig Kolarskio Puchar Prezydenta Miasta. Prezesowi Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego Adamowi Wadeckiemu bardzo zależało by w rodzinnym mieście zorganizować wyścig z prawdziwego zdarzenia z udziałem zawodników znanych polskich grup, których potencjał rośnie i w składach maja wielu wartościowych kolarzy.

Rywalizacja elity w formie kryterium (pętle po 1200 metrów) była najbardziej atrakcyjnym punktem programu niedzieli kolarskiej w Elblągu. Do południa ścigali się w trzeciej konkurencji zwolennicy triathlonu, a potem młody narybek: od dzieci po zawodników już licencjonowanych kolejno: żaki, młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy.

W wyścigu głównym dominowali kolarze grupy Continentlal Team Voster, zajmując trzy czołowe pozycje. Wygrał Adam Stachowiak przed Mateuszem Komarem i Jarosławem Rębiewskim. Oni rozdzielali między sobą punkty. Czwarty był pierwszy z orlików Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice), który w klasyfikacji młodzieżowców wyprzedził Sebastiana Matusiaka (WMKS Olsztyn)

W grupie juniorów i juniorów młodszych najlepsi okazali się bracia Nikodem i Maksymilian Grzenkowicz z Cartusii, którzy w swoich grupach wiekowych też wyprzedzili braci tyle że z LKK Warmia Biskupiec Macieja i Wiktora Chodań. Kateroria młodzik też należała do Cartusii (wygrali: Edyta Marczak i Kacper Hoppa). Za nimi znaleźli się kolarze z Warmii i Mazur: Wiktoria Szczepańska (Biskupiec) i Dominik Wyrzykowski (WMKS Olsztyn). Wyścig żaków wygrali faworyci, którzy już pokazali się w Polsce i pochodzą z Bartoszyc: Oliwia Daszkiewicz i Maciej Ciżowski.(WMKS).

Oczywiście zwycięzcom gratulujemy, ale najważniejszy był tu aspekt promocyjny, by elblążan przekonać do kolarstwa i by do tej dyscypliny trafiało jak najwięcej dzieci i młodzieży.

Wyniki

Kategoria Elita (52 km)

1. STACHOWIAK Adam POL1989 UCI CONTINENTAL TEAM VOSTER UNIWH 57 pkt

2. KOMAR Mateusz POL1985 UCI CONTINENTAL TEAM VOSTER UNIWH 46 pkt

3. RĘBIEWSKI Jarosław POL1974 UCI CONTINENTAL TEAM DOMIN SPORT 31 pkt

4. * MAŁECKI Kamil POL1996 CCC SPRANDI POLKOWICE 9 pkt

5. NOWACZEK Mateusz POL1991 UCI CONTINENTAL TEAM VOSTER UNIWH 7 pkt

6. * MATUSIAK Sebastian POL1997 WMKS Olsztyn 4 pkt

7. GRABIS Mateusz POL1994 UCI CONTINENTAL TEAM VOSTER UNIWH 3 pkt

8. * KAISER Adrian POL1997 GKS CARTUSIA 1 pkt

9. KOSTECKI Patryk POL1993 UCI CONTINENTAL TEAM DOMIN SPORT 1 pkt

10. SOBIERAJ Przemysław POL1991 UCI CONTINENTAL TEAM VOSTER UNIWH 1 pkt

11. PODLASKI Michał POL1988 UCI CONTINENTAL TEAM VOSTER UNIWH

12. FRANCZAK Wojciech POL1993 UCI CONTINENTAL TEAM - TEAM HUROM

13. KUREK Adrian POL1988 CCC SPRANDI POLKOWICE

14.* SOWIŃSKI Artur POL1997 GKS CARTUSIA

15. * WEWIÓR Dominik POL1996 WMKS Olsztyn -1 okr.

Kategoria Junior (52 km)

1. GRZENKOWICZ Nikodem POL2000 GKS CARTUSIA 1 pkt

2. CHODAŃ Maciej POL2000 LKK ZM "WARMIA" BISKUPIEC

3. ŁYSAK Dawid POL2000 LKK ZM "WARMIA" BISKUPIEC -1 okr.

4. PRZYBYLSKI Dawid POL1999 LKK ZM "WARMIA" BISKUPIEC -1 okr.

5. WRÓBEL Michał POL2000 K.L.K.S. "LIDER" SZTUM -2 okr.

6. SZWABA Jan POL2000 GKS CARTUSIA -2 okr.

Kategoria Junior młodszy (26 km)

1. GRZENKOWICZ Maksymiliam POL2002 GKS CARTUSIA 32 pkt

2. CHODAŃ Wiktor POL2002 LKK ZM "WARMIA" BISKUPIEC 28 pkt

3. RABIZO Filip POL2002 ALKS STAL INTERMAX HOUGE GRUDZIĄDZ 18 pkt

4. ORTMANN Szymon POL2001 GKS CARTUSIA 2 pkt

5. KRAKOWSKI Krystian POL2001 WADECKI BIKE ACADEMY ELBLĄG -1 okr.

6. MAMCZYŃSKI KACPER POL2002 WADECKI BIKE ACADEMY ELBLĄG -2 okr.

Kategoria Juniorka młodsza (19.5 km)

1. ŚLIWIŃSKA Natalia POL2002 GKS CARTUSIA 1 pkt

2. ZDUŃCZYK Agata POL2002 WMKS Olsztyn -1 okr.

Kategoria Młodzik (19.5 km)

1. HOPPA Kacper POL2004 GKS CARTUSIA 33 pkt

2. WYRZYKOWSKI Dominik POL2003 WMKS Olsztyn 22 pkt

3. BAŁDYGA Dawid POL2004 LKK ZM "WARMIA" BISKUPIEC 6 pkt

4. ŻELAZOWSKI Michał POL2004 WMKS Olsztyn 4 pkt

5. WOJCIECHOWSKI Jerzy POL2004 WMKS Olsztyn 1 pkt

7. GOŁĘBIEWSKI Konrad POL2003 WBA Elbląg

8. TENGOWSKI Mateusz POL2004 K.L.K.S. "LIDER" SZTUM

9. STAPEL Mateusz POL2003 UKS PRZYJAŹŃ Bartoszyce

10. WIĘCZKOWSKI Paweł POL2004 LKK ZM "WARMIA" BISKUPIEC 2 pkt -1 okr.

11. CHODAŃ Piotr POL2003 LKK ZM "WARMIA" BISKUPIEC -1 okr.

12. GOŁKIEWICZ Kacper POL2003 UKS PRZYJAŹŃ Bartoszyce -1 okr.

13. SKRZYPKOWSKI Jakub POL2004 GKS CARTUSIA -1 okr.

14. PŁOSKI Oliwier POL2004 LKK ZM "WARMIA" BISKUPIEC -1 okr.

15. BSDUREK Matthias POL2004 WMKS Olsztyn -1 okr.

16. SEGIEŃ Michał POL2004 WMKS Olsztyn -1 okr.

17. 100 530 055 31 WYSOCKI Łukasz POL2004 K.L.K.S. "LIDER" SZTUM -1 okr.

18. WIŚNIEWSKI Kacper POL2004 WMKS Olsztyn -2 okr.

19. PIOTROWSKI Oskar POL2004 GKS CARTUSIA -2 okr.

20. LACHOWICZ Kacper POL2004 WBA Elbląg -2 okr.

Kategoria Młodziczka (9.1 km)

1. MARCZAK Edyta POL2003 GKS CARTUSIA

2. SZCZEPAŃSKA Wiktoria POL2004 LKK ZM "WARMIA" BISKUPIEC

3. PRUSIŃSKA Sara POL2003 LKK ZM "WARMIA" BISKUPIEC

4. RYBKIEWICZ Laura POL2004 LKK ZM "WARMIA" BISKUPIEC

5. SZCZEPAŃSKA Nikola POL2003 LKK ZM "WARMIA" BISKUPIEC

Fot. El-Aktywni facebook

Kategoria Żak (9.1 km)

1. CIŻOWSKI Maciej POL2005 WMKS Olsztyn /SK

2. BRONAKOWSKI Adam POL2006 WMKS Olsztyn /SK

3. MENDELSKI Kajetan POL2005 WMKS Olsztyn /SK

4. SOBCZAK Maciej POL2006 WBA Elbląg / SK -1 okr.

5. WASZKIEWICZ Kacper POL2005 LKK ZM "WARMIA" BISKUPIEC / SK Kolno -1 okr.

6. GOLDAN Kacper POL2006 WMKS Olsztyn / SK -1 okr.

7. ZABORONEK Hubert POL2007 K.L.K.S. "LIDER" SZTUM -1 okr.

8. WITEK Michał POL2005 WMKS Olsztyn /SK -1 okr.

9. ŻELAZOWSKI Maciej POL2006 WMKS Olsztyn / SK -1 okr.

10. KAPUŚCIŃSKI Jan POL2005 WMKS Olsztyn /SK -1 okr.

11. CZYRKIEWICZ Kacper POL2006 K.L.K.S. "LIDER" SZTUM -1 okr

Kategoria Żakini (9.1 km)

1. DASZKIEWICZ Oliwia POL2005 SK Bartoszyce

2. DRYGALSKA Marcela POL2005 WMKS Olsztyn /SK -1 okr.

3. SZCZĘSNA Martyna POL2005 WMKS Olsztyn /SK -1 okr.

4. CHYŻA Aleksandra POL2005 WMKS Olsztyn /SK -1 okr.

5. KOSIŃSKA Kinga POL2007 SK Bartoszyce -1 okr.

6. JANASZKIEWICZ Anna POL2007 WBA Elbląg / SK -2 okr.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn