Majówka z Mazury MTB w Mrągowie. - Najpierw Eliminator, a potem szaleństwa w Porębach

Fot. nadesłane

W sobotę (8 kwietnia) w Giżycku udanie zainaugurowano sezon rowerowy w regionie. Uczestnicy Mazury MTB – ogólnopolskiego cyklu zjawiskowych wyścigów w kolarstwie górskim – mieli okazję zmierzyć się z trasą „Bitwy o Twierdzę Boyen”. W majówkowy weekend cykl zawita do Mrągowa, gdzie na kolarzy czekają dwie wymagające trasy – Eliminator XC oraz Bike Park Poręby XC.

Stowarzyszenie Luz Grupa projektem Mazury MTB chce uświadomić i zaszczepić pogląd, że Mazury to najlepsze miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu, na łonie przyrody, najlepiej na rowerze. Tegoroczna edycja cyklu to połączenie sił samorządów: Mrągowa, Giżycka, Węgorzewa i Mikołajek, które w myśl idei „Rowerowe Mazury” wspólnie promują region jako przyjazny i atrakcyjny wszystkim rowerzystom. Korzystając m.in. z aplikacji Mazuria popularyzują atrakcje i wydarzenia rowerowe, dostępne trasy i szlaki rowerowe na Mazurach, szczególnie w regionie Wielkich Jezior.

W sobotę (29 kwietnia) w centrum Mrągowa, zostanie rozegrany Eliminator XC. Bardzo widowiskowy wyścig. Start i meta zlokalizowane będą na Placu Unii Europejskiej. Trasa bardzo dynamiczna, ze sporą liczbą sztucznych przeszkód takich jak belki, rockgarden, piramida z palet czy pochylnie zamontowane na samochodach. Z naturalnych przeszkód będą na pewno murki, schody i nasypy ziemi. Jedna runda ma długość ok. 1,7 km, poprowadzona zostanie m.in. wokół jez. Magistrackiego. Kwalifikacje zaczną się o godz. 15:00 a starty główne przewidziano na godz. 17:00.

elim2

W niedzielę (30 kwietnia) odbędzie się Bike Park Poręby XC – wyścig na profesjonalnie przygotowanym torze do uprawiania kolarstwa górskiego w Porębach pod Mrągowem. Jedno okrążenie to 3,8 km a zawodnicy będą mieli do wyboru trzy wyścigi: Pro (6 okrążeń), Expert (4 okrążenia), Amator (2 okrążenia). Dla najmłodszych uczestników przygotowano dystans Mini Race. Wyścig Pro Bike Park Poręby zaliczany będzie do klasyfikacji Pucharu Polski Masters XCO (Cross Country)!

Organizatorzy dla obu wyścigów przygotowali strefę kibica, ze stoiskami partnerów i sponsorów cyklu oraz dodatkowe atrakcje. Kibice i uczestnicy wyścigów będą mogli skorzystać, zupełnie za darmo, z terapii manualnych i porad specjalistów kliniki rehabilitacyjnej AngitiaMed. Po „eliminatorze”, wieczorem, na scenie małego amfiteatru odbędzie się koncert, poprzedzony Paradą Świateł (godz. 20:30). Wyścig Eliminator XC został dofinansowany ze środków Miasta Mrągowo.

Więcej informacji, w tym zapisy, kalendarz i regulamin cyklu wyścigów Mazury MTB znajdą Państwo na stronie mazurymtb.pl.

Zapraszamy! Odkrywajcie Mazury… z Mazury MTB!

elim3

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn