Puchar Świata WUKO Budapeszt 2019 – Marcin Dolecki z dwoma tytułami, na podium też: Michał Kuźniak, Adrian Durma i Jakub Dziliński

Fot. Gladius Ostróda facebook

W dniach 16-19 maja odbył się w Budapeszcie Puchar Świata WAKO.Na turniej zjechało się blisko 3.200 kickboxerów z 39 krajów i 284 klubów z całego świata , statystyki są więc imponujące i pokazują jak popularny na świecie jest kickboxing. Walki odbywały się na 14 matach i 3 ringach. Jednym z wielkich bohaterów imprezy był Marcin Dolecki z Gladiusa Ostróda, który zdobył dwa złote medale w formułach light contact i kick light juniorów

W finale pierwszej formuły (+94 kg) ostródzianin pokonał Niemca Y. Oguza, zeszłorocznego zdobywcę Pucharu Świata w Budapeszcie oraz zwycięzcę Austrian Classics . W kick ligh (+85 kg) o złoto walczył z reprezentantem gospodarzy. Poradził sobie znakomicie z rywalem i dopingiem kibiców. Wygrał pewnie 3:0.

Fot. gladius ostróda facebook

Brązowy krążek w light contact (kat. 79 kg) wywalczył kolejny zawodnik Gladiusa Jakub Dziliński Zatrzymał go dopiero w półfinale Węgier Mate. Walka była niezwykle widowiskowa, obfitująca w wiele wymian, rywalowi pomagały ściany i znalazło to odzwierciedlenie w werdykcie. W formule poinfighting Kuba miał pecha w losowaniu i zajął ostatecznie 9 miejsce.

Trzeci, najmłodszy ostródzianin Krzysztof Sobociński walczył w dwóch formułach: poinfighting i ligh contact. (kat. 47 kg) W obu znalazł się na 9 pozycji.

dur5

Stałym bywalcem największych światowych imprez jest Adrian Durma (Elbląski Klub Karate). Tradycja została zachowana. Elblążanin zdobył brązowy krążek w formule light contact (kat. 74 kg), w kick light zajął 5 miejsce.

opa4

Fot.Tomasz Zaremba

Srebrny medal w formule K1 juniorów w kat 86 kg zdobył zawodnik Bartoszyckiego Klubu Taekwon Do) Michał Kuźniak. Najpierw pokonał Serba Danilo Babovica., następnie Słowaka Sebastiana Frapso. W finale rywalem był Vito Kosar z Chorwacji, który jednak okazał się lepszy.

opa2

Blisko podium był Piotr Kołakowski kickboxer Zamku Expom Kurzętnik zawodnik Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu PZKB w formule light contact. Do medalu zabrakło jednej zwycięskiej walki

opa3

Jako trener kadry Polski i trener klubowy jestem zadowolony z postawy mojego zawodnika który wygrał dwa pojedynki .Piotr do końca walki z bardzo utytułowanym Irlandczykiem dążył do zwycięstwa , zabrakło bardzo niewiele żeby cieszył się z wygranego boju. Wynik końcowy to 2 do 1 dla rywala . Najważniejsze że Piotr cały czas robi progres i jest coraz lepszym zawodnikiem , a medale z turniejów zagranicznych w gronie seniorów to tylko kwestia czasu Jak zawsze z tego miejsca dziękujemy za wsparcie i trzymanie kciuków za jak najlepsze występy naszych zawodników – podsumował występ swojego zawodnika trener Leszek Jobs.

opa1

Wyniki

Marcin Dolecki (Gladius Ostróda)

- złoty medal light contact juniorów kat. +94 kg

- złoty medal kick light juniorów kat. + 85 kg

Michał Kuźniak (Bartoszycki Klub Taekwon Do)

- srebrny medal K1 juniorów kat. 86 kg

Adrian Durma (Elbląski Klub Karate)

- brązowy medal light contact seniorów kat. 74 kg

- 5 miejsce kick light seniorów kat. 74 kg

Jakub Dziliński (Gladius Ostróda)

- brązowy medal light contact juniorów 79 kg

- 9 miejsce poinfighting juniorów kat. 79 kg

Krzysztof Sobociński (Gladius Ostróda)

- 9 miejsce poinfighting kadetów młodszych kat. 47 kg

- 9 miejsce light contact kadetów młodszych kat. 47 kg

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn