MŚ Juniorów i Kadetów WAKO Lido Di Jesolo 2018 – Bartoszyce i Kurzętnik dumne ze swych fighterów

Fot. Tomasz Zaremba

Przez tydzień (16/22 września) we włoskim Lido Di Jesolo odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów największej światowej organizacji kickboxingu WAKO, na które zjechało 3000 zawodników. Jak zwykle reprezentacja Polski potwierdziła swoją przynależność do światowej czołówki zdobywając 51 medali. Udział w tym mają Sebastian Kuźniak (Bartoszycka Szkoła Teakwon do) i Krystian Rzepka (Zamek Expom Kurzętnik)

Reprezentant Bartoszyc zdobył złoty medal w rywalizacji juniorów starszych w konkurencji low kick (kategoria wagowej 86 kg). Walczył znakomicie, odnosząc trzy kolejne zwycięstwa. Najpierw pokonał Rosjanina Rosłana Gasavona, w półfinale Bułgara Nikolę Papazova. W finale wygrał z reprezentantem Turcji Bayramem Batuhanem Demirem. Jego brat Michał walczył w kat. 81, ale przegrał pierwszy pojedynek z Serbem Nikola Milijkovocem.

et3

Krystian Rzepka z Zamku Expom Kurzętnik startował w formule light contact w kategorii wagowej – 79 kg. Była to jedna z najliczniejszych wag - 26 kickboxerów z całego świata , Krystian zaprezentował się doskonale. W pokonanym polu zostawił Włocha , Szwajcara i Rosjanina, wchodząc do półfinału i zapewniając sobie brązowy krążek po trzech ciężkich walkach . Dopiero w czwartej potyczce o wejście do finału znalazł swojego pogromcę ze Słowenii, ulegając mu po bardzo emocjonującym pojedynku stosunkiem głosów1:2. Jeszcze na 5 sekund przed końcem to Krystian prowadził na punkty i jedną nogą był w finale, ale chwila dekoncentracji pozbawiła go udziału w decydującej rozgrywce o tytuł Mistrza Świata juniorów. Wielka szkoda Za rok są Mistrzostwa Europy i kolejna szansa ba złoto. Warto dodać, że to był debiut kickboxera z Kurzętnika w imprezie międzynarodowej i fakt, że stanął na podium jest ogromnym sukcesem, a także dużym wydarzeniem w niewielkim przecież środowisku.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn