MP Seniorów i Juniorów (full contact) Piotrków Trybunalski 2017 – Zamek Kurzętnik na piątkę

Fot. nadesłane

W miniony weekend (7/9 kwietnia) w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w formule full contact. Zjechało się 179 wojowników z 55 klubów szukających mocnych wrażeń Zamek Expom Kurzętnik reprezentowało pięciu kickboxerów , dwóch seniorów i trzech juniorów, którzy wrócili z pięcioma medalami: 2 złotymi, 2 srebrnymi i 1 brązowym. O turnieju opowiada trener Leszek Jobs.

Walki toczyły się na dwóch ringach. Poziom sportowy był bardzo wysoki, a sprawy organizacyjne też były dopięte na ostatni guzik. Start wszystkich moich podopiecznych można uznać za udany i choć nie wszyscy stanęli na najwyższym stopniu podium dali z siebie 100 % swoich możliwości i zostawili serce w ringu .

Szczególne uznanie należy się najmłodszym Krystianowi Rzepce, Pawłowi Kendzierskiemu i Wiktorowi Wilkanowskiemu gdyż był to ich debiut i kolejny stopień wtajemniczenia kickboxingu. Miałem lekkie obawy o nich, bo walka w ringu zdecydowanie różni się od pojedynków na macie, a do tego można zadawać ciosy z pełną siłą i walki często kończą się przed czasem. Ręcznik miałem w pogotowiu i w każdej chwili mogłem zrobić z niego użytek, rzucić na ring, żeby nie stała im się krzywda. Jak się okazało moje obawy nie sprawdziły się, a chłopcy poradzili sobie świetnie zdobywając dwa złote i srebrny medal. Jestem dumny z postawy chłopaków .

Nie zawiodła również dwójka seniorów. Damian Chiliński i Piotr Kołakowski rywalizowali w tej samej kategorii wagowej jednej z najmocniejszych od lat czyli w – 81 kg. Obaj nie sprostali temu samemu przeciwnikowi z Piotrkowa Trybunalskiego. Damian przegrał z nim w półfinale, a Piotr w finale. Ten ostatni powtórzył wynik z MP z Kurzętnika, natomiast dla Damiana był to pierwszy krążek tej rangi imprezy.

Wyniki uzyskane przez Zamek

Seniorzy

Piotr Kołakowski - srebro

Damian Chiliński - brąz

Wiktor Wilkanowski – złoto

Paweł Kendzierski – złoto

Krystian Rzepka – srebro

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn