Akademickie MP (Kyokushin) Kraków 2019 – Filip Maksimowicz i Marcin Niebrzydowski złoto, Piotr Wiśniewski srebro

Fot. nadesłane

W sobotę (11 maja) w Krakowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w karate ktokushin o Puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. W turnieju wzięło udział 122 najlepszych zawodników kraju z 36 uczelni.. Złote medale zdobyli: trenujący w sekcji oleckiej Filip Maksimowic. Marcin Niemrzydowski  z Olsztyńskiego KKK , srebrny krążek wywalczył Piotr Wiśniewski ze Szczytna.

Filip Maksimowicz zdobył złoto w najcięższej kategorii seniorów, w której nie miał sobie równych i wszystkie swoje walki rozstrzygnął przed czasem. Bardzo udany debiut trenerski zaliczyła tym samym wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy i kilkukrotna mistrzyni Polski sensei Angelika Rejterada, która przygotowuje Filipa do startów we współpracy z sensei Wojciechem Rejteradą.

Dla Piotra Wiśniewskiego ten rok zaczął się bardzo obiecująco. W styczniu wywalczył miejsce w Kadrze Narodowej na Mistrzostwa Europy w Wilnie a w teraz zdobył tytuł Akademickiego Wicemistrza Polski. W eliminacjach AMP stoczył dwie bardzo mocne i wyczerpujące walki lecz z powodu kontuzji do finału już nie wyszedł. Tym razem mniej szczęścia miała szczycieńska mistrzyni Europy Julia Kędzierska i już w pierwszej walce uległa po dogrywce na punkty zawodniczce z Tarnowa. W krakowskich zawodach nie ma kat od 50 kg, w której na co dzień występuje Julia , zmuszona więc była wystartować w kat wyższej do 55 kg.

- Piotrek to bardzo ambitny i pracowity młody zawodnik, którego cechuje niesamowita wydolność i ogromna siła, A ponieważ startuje w kat ciężkiej + 85 kg są to niepodważalne atuty, które od niedawna zaczął wykorzystywać – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – w przypadku Julki AMP potraktowaliśmy jako sprawdzian formy przed Mistrzostwami Europy w czerwcu. Po analizie jej walki wiemy już, w którym miejscu się znajduje i nad czy musi jeszcze popracować.

IMG 4125

Marcin Niebrzydowski zawodnik Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate reprezentujący Politechnikę Poznańska po 3 walkach obronił mistrzowski tytuł z zeszłego roku. Pierwszy pojedynek wygrał przez wazari. Drugi pojedynek zakończył się jednogłośną decyzja sędziów po dogrywce na korzyść Marcina. W finale konsekwentnie rozbijał przeciwnika notując pewne zwycięstwo w regulaminowym czasie.

IMG 4124

W turnieju brał udział również Przemysław Łukasiak również zawodnik OKKK reprezentujący Olsztyńską Szkołę Wyższą, jednak po bardzo wyrównanej, dwurundowej walce przegrał z zawodnikiem z Łomży pojedynek o brązowy medal - relacjonuje trener Marek Wieczorek

IMG 4126

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn