V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Zambrowa 2019 – Optymistyczna premiera

Fot. ASW Jonkowo facebook

Rekordowa liczba 450 zawodników z 40 klubów z całej Polski i 10 zagranicznych ( m. in.Rosja, Białoruś, Syria, Liban, Pakistan, Palestyna, Kuwejt, Francja, Iran) zgromadził ,,V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Zambrowa’’, który odbył się w tym mieście sobotę (23 lutego). Pierwszym start w nowym roku zanotowali zawodnicy warmińsko-mazurskich sekcji.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo

Do Zambrowa udała się trzyosobowareprezentacja w składzie: Michalina Leszek, Filip Zakrzewski i Jakub Smoliński. By dotrzeć do strefy medalowej trzeba było stoczyć po kilka zaciętych walk. Świadczy to o dużej konkurencji i wysokim poziomie rywalizacji. Karatecy z Jonkowa potwierdzili swoją wysoką formę zdobywając dwa złote medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Michalina Leszek i Filip Zakrzewski, zaś Jakub Smoliński zdobył kolejne cenne doświadczenie. Wielki wysiłek włożony w przygotowania na treningach przyniósł oczekiwane efekty.

W kategorii kadetek młodszych powyżej 45 kg Michalina Leszek po trzech stoczonych walkach zajęła I miejsce. W pierwszej rundzie trafia na reprezentantkę Włocławka, Blankę Głąb, którą pokonała po niespełna 20 sekundach walki wygrywając przez Ippon (cały punkt) po serii kopnięć na udo low kick. W kolejnej fazie zawodów zmierzyła się z zawodniczką Ciechanowa, Patrycją Jakubiak, z którą również wygrała przez Ippon po kopnięciu mawashi geri jodan (okrężne kopnięcie na głowę). Walka finałowa była bardzo zacięta i wyrównana z Gabrielą Simińską z Ciechanowa. Reprezentantka Jonkowa wspięła się na wyżyny swoich możliwości i jednogłośną decyzją sędziów została mistrzynią.

Z kolei Filip Zakrzewski sięgnął po złoto w kategorii kadetów do 50 kg. Pierwsza walka wygrana przez ippon z zawodnikiem z Ciechanowa Michałem Jakubiak przez mawashi geri jodan oraz serię low kick pokazała, że zawodnik Akademii Sztuk Walki Jonkowo jest tego dnia w świetnej dyspozycji. W półfinale pokonał przez ippon zawodnika ze Szczytna, Dominika Kordka. W finale nie dał z kolei szans Jakubowi Zalewskiemu z Zambrowa. Pojedynek wygrał jednogłośną decyzją sędziów stając tym samym na najwyższy stopniu podium.

Na słowa uznania zasługuje postawa Jakuba Smolińskiego, który co prawda przegrał swoją walkę z reprezentantem Rosji Alanem Waszczukiem z Kaliningradu, ale swoją postawą na macie wprawił w podziw i zyskał uznanie w oczach widzów. Pomimo, iż przeciwnik Kuby górował nad nim warunkami fizycznymi, był wyższy i cięższy, pokazał wielkiego ducha walki nie oddając inicjatywy przez większość pojedynku. Dopiero w końcówce Rosjanin wykorzystał chwilę nieuwagi zawodnika z Jonkowa zdobywając dwukrotnie wazari (pół punktu) i zakończył walkę przed czasem.

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Sąone w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Reprezentanci Akademii Sztuk Walki Jonkowo udziałem w tym turnieju udanie rozpoczęli sezon startowy po zimowej przerwie. Plany na 2019 r. karatecy z Jonkowa mają ambitne i myślę, że jeszcze nie raz w tym roku mile nas zaskoczą i wszyscy będziemy mogli być dumni z ich osiągnięć i wyników na arenie krajowej jak i zagranicą . Poziom walk w Zambrowie był bardzo wysoki, a zawodnicy pokazali wielkie serce do walki. Gratulacje dla wszystkich za wzorową postawę na macie. Po raz kolejny godnie reprezentowaliście nasz Klub i Jonkowo. Brawo dla rodziców i kibiców za głośny doping – podsumowuje start sensei Marek Bębenek.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania za współfinansowanie udziału w turnieju Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Jonkowie oraz Warmińskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Jonkowie. Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszym profilu na facebook.com lub pod tel. 733 613 211 - sensei Marek Bębenek.

Olsztyński Klub Karate Kyokushin

Olsztynianie zdobyli w Zambrowie 13 medali w kumite. Oto lista zawodników na podium.

Złoto: Maksymilian Penger

Srebro: Julia Węgrodzka

Brąz: Krystian Słota, Weronika Słota, Zuzanna Węgrodzka, Kacper Mierzejewski, Aleksander Gralewicz, Jan Stańczyk, Zuzanna Dąbkowska, Monika Czupryńska, Aisha Ndiaye, Antoni Harpak oraz Szymon Sidorowicz.

Dopełnieniem do tego wyniku są medale z konkurencji kata, w której olsztynianki wywalczyły 3 medale:

Złoto: Wiktoria Witkowicz i Aleksandra Wieczorek

Srebro: Aisha Ndiaye

Olecka Szkoła Sztuk Walk Karate Kyokushin.

Medaliści szkoły z Olecka

Złoto: Kinga Kuklińska, Piotr Waszkiewicz

Srebro:Andżelika Dobrzyń, Władysław Domelewski

Damian Szargiej, Marianna Jeżewska, Jakub Jaremko, Julia Hołownia, Klaudia Janiszewska Weronika Cimochowska

Brąz: Piotr Gaworski Maja Dziubińska Dominika Wojciechowska

Akademia Sztuk Walki-Novum Szczytno/Rozogi/Wielbark

Do Zambrowa udało się dziesięcioro zawodników: Wysiłek i ogromny trud pozostawiony na macie podczas bardzo zaciętych walk przyniósł dorobek 8 medali. W kategorii Młodziczki 2004-2005 do 50 kg Natalia Krawczyk zajęła II miejsce po czterech stoczonych walkach. W pierwszej rundzie pokonała reprezentantkę Francji, a drugiej Polkę. Trzecia walka to siostrzany pojedynek z Julią Kępą. Walka finałowa była bardzo zacięta i wyrównana. Dopiero wskazanie sędziów wyłoniło zwyciężczynie i Natalia musiała uznać wyższość przeciwniczki z Lublina. Na III stopniu podium w tej samej kategorii po czterech stoczonych walkach uplasowała się koleżanka klubowa Julia Kępa. V miejsce w tej kategorii zajęła Martyna Korybska. Na uwagę zasługują bardzo dobre występy Szymona Kordka , który po dwóch stoczonych walkach wygrał swoją kategorię do 30 kg rocznik 2010 i Marcela Nagieło w kategorii 35 kg rocznik 2007 który w dobrym stylu rozstrzygnął dwa pojedynki i tym samym zajął pierwsze miejsce. Z brązowymi medalami do wrócili: Marcel Korybski, Dominik Kordek, Natan Żyliński i Antoni Strzemieczny. Był to debiut Antka na tak dużej imprezie.

Maciej Pawłowski po zaciętym pojedynku przegrał pierwszą walkę i tym samym nie przeszedł do następnej rundy. Był to pierwszy start w tym roku i bardzo udany. Brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników. Duże podziękowania dla sempai Bartosza Korybskiego za opiekę nad zawodnikami w trakcie turnieju. W roli sędziów wystąpili sensei Dariusz Hrynowiecki 4 dan i sensei Grzegorz Pliszka 1 dan.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn