W Bergamo czas na sport i zwiedzanie – Gabrysia Czyżewska potrafi się sprężyć

Fot. nadesłane

W weekend (9/10 listopada) w Gerenzano k. Mediolanu (około 60 km. od Bergamo). odbyły się dwie prestiżowe imprezy młodzieżowe w judo, w których udział wzięli przebywający we Włoszech młodzicy Gwardii Olsztyn. W 30. Międzynarodowym Turnieuj "Sankaku" startowała Joanna Grudzińska i zajęła pierwsze miejsce w kat. wag. +70 kg. Ale niestety była sama w wadze i trochę szkoda, bo przydałyby się jej 2-3 walki szkoleniowe.

W niedzielę rozegrano Puchar Włoch młodzików i młodziczek. Jedyny medal dla naszej ekipy zdobyła Gabriela Czyżewska startująca w kategorii 63 kg. W eliminacjach odniosła dwa zwycięstwa przed czasem z rozstawionymi z nr 5 i 4 Włoszkami a w walce o wejście do finału pokonała w dogrywce także Włoszkę (rozstawioną z nr 1) Aurorę Evola. Dopiero w finale uległa zawodniczce ze Szwajcarii, czarnoskórej April Fohouo.

- Jestem bardzo zadowolony ze startu Gabrysi – ocenia jej start trener i prezes TS Gwardia Andrzej Gudziński. To był dopiero jej drugi turniej, w którym walczyła w nowej, wyższej kategorii wagowej 63 kg (dotychczas 57 kg). Ponadto po raz kolejny dowiodła że w trudnych startach międzynarodowych potrafi przełamać stres i całkowicie zmobilizować się na walce. W tym roku wywalczyła już cztery medale w zawodach międzynarodowych w silnej obsadzie: luty - Ostrava (Czechy), marzec - Saint-Cyprien (Francja), kwiecień - Podolsk k. Moskwy (Rosja), listopad - Gerenzano (Włochy). W czerwcu wygrała także Puchar Polski młodziczek. To bardzo dobrze rokuje przed nowym sezonem 2020, w którym Gabriela Czyżewska będzie najstarszym rocznikiem w grupie wiekowej młodziczek.

Startowało także pięciu chłopców. Z racji młodego wieku nie odegrali większej roli i zakończyli swoje starty na etapie eliminacji wygrywając po 1 - 2 walki. Ale to było za mało żeby dostać się do strefy medalowej.

Jak zwykle przy okazji wyjazdu staraliśmy się z trenerem Wacławem Najmowiczem pokazać zawodnikom i zawodniczkom trochę północnych Włoch, szczególnie regionu Lombardia. Młodzież obejrzała urokliwe jeziora Como i Garda oraz Bellagio, Bergamo, Brescia, Werona i kilka innych. - zakończył relacje Andrzej Grudziński.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn