Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sumo Białystok 2019 – Medale w innej specjalności

Fot. luks warmia lidzbark warmiński facebook

W Białymstoku odbyły się  w sobotę (22 czerwca) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sumo z udziałem reprezentantów : Mazowsza, Podlasia oraz Warmii i Mazur. W naszej ekipie niewielu było specjalistów w tej dyscyplinie przeważali zapaśnicy, którzy w pokrewnej konkurencji szukali punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży.

Mimo to zdobyliśmy sporo medali (2 złote, 2 srebrne i 5 brązowych) na najwyższym stopniu podium stanęli: Teodor Sadowski (Warmia Lidzbark Warmiński) w kat. 55 kg i jego kolega klubowy Wojciech Pupkiewicz w kat. +70 kg. W klasyfikacji województw chłopcy zajeli drugie, a dziewczęta trzecie miejsce, ale warto dodać, że nasza ekipa składająca się z zawodników trzech klubów: UKSJ Nippon Olsztyn, KS Budowlani Olsztyn i LUKS Warmia Lidzbark Warmiński była najmniej liczna.

Młodzicy

Waga 35 kg

3 Jarosław Hładaniuk KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2006

Waga 50 kg

2 Piotr Jaczun KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2006

Waga 55 kg

1 Teodor Sadowski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

Waga 60 kg

2 Kamil Boiwka LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2006

3 Mikołaj Goździkowski UKSJ NIPPON (Olsztyn) 2005

Waga 65 kg

2 Hubert Murzynowski UKSJ NIPPON (Olsztyn) 2006

3 Wiktor Ruszyński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2006

Waga +70 kg

1 Wojciech Pupkiewicz LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

Klasyfikacja drużynowa

1 WLKS Nowe Iganie (Siedlce - Nowe Iganie) 20

2 UAKS PODLASIE (Białystok) 11

3 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 9

….......................................

7-8 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 3

7-8 UKSJ NIPPON (Olsztyn) 3

Młodziczki

Waga 40 kg

3 Aleksandra Jędruszczak UKSJ NIPPON (Olsztyn) 2007

Waga 45 kg

3 Amelia Wiłuń KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2006

Waga 55 kg

3 Aleksandra Bartczak LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

Waga +65 kg

4 Angelika Więcek UKSJ NIPPON (Olsztyn) 2007

Klasyfikacja drużynowa

1 SKS Gladiator (Siedlce) 15

2 WLKS Nowe Iganie (Siedlce - Nowe Iganie) 12

3 UAKS PODLASIE (Białystok) 10

…........................

7 UKSJ NIPPON (Olsztyn) 2

8-9 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 1

8-9 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 1

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn