Igrzyska Europejskie Mińsk 2019 – Maciej Sarnacki bez medalu

Fot.ilustracja

Podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku spore nadzieje wiązaliśmy ze startem judoków, a olsztynianie szczególnie z występem Macieja Sarnackiego (TS Gwardia). Niestety ani w turnieju indywidualnych, ani drużynowym (zespoły mieszane) gwardziście nie udało się stanąć na podium. W rywalizacji w kat. +100 kg zajął 7 miejsce, natomiast drużyna odpadła po porażce z Serbią 3:4, a Maciek dość nieoczekiwanie przegrał swój pojedynek.

W turnieju indywidualnym Sarnacki w pierwszej rundzie miał wolny los. W następnej przez ippon pokonał Ukraińca Yakiva Khammo W ćwierćfinale przegrał z późniejszym triumfatorem Gruzinem Guramem Tushiszwili. Trafił do repasaży, gdzie w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość Austriaka Stephana Hegyiego i ostatecznie został sklasyfikowany na siódmej pozycji.

W turnieju drużynowym mecz Polska – Serbia rozpoczął się od potyczki Macieja Sarnackiego z Zarko Culumem w kategorii +100 kg. Olsztynianin uzyskał waazari, ale rywal szybko wyrównał, a za chwilę wykorzystał dekoncentrację Polaka i zwyciężył przez ippon. Mecz przegraliśmy 3:4.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn