Masuria Judo Cup Ełk 2019 – Młodzież Warmii i Mazur w akcji, wyglądało to całkiem dobrze

Fot. TS Gwardia Olsztyn

W sobotę (13 kwietnia) w Ełku odbył się Międzynarodowy Turniej Masuria Judo Cup, w którym wystartowało 280 zawodniczek i zawodników z 30 klubów: Polski, Rosji Białorusi i Litwy. Rywalizowano w czterech grupach wiekowych: U10, U12, U14 i U16. Mimo mocnej obsady dzielnie radzili sobie judocy sekcji warmińsko-mazurskich, odnosząc 23 zwycięstwa W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Gwardia Olsztyn (8,4,10)

Drugie miejsce zajął KJ Shamo Ełk (4,9,2). W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze MKS Żak Ełk (3,3,6) – 6 miejsce , natomiast UKSJ Nippon Olsztyn (3,2,3) – 9 miejsce. Był to przede wszystkim przegląd potencjału warmińsko-mazurskiej młodzieży w konfrontacji z ekipami zagranicznymi, co zawsze podnosi wartość takich turniejów. Pod względem sportowym wyglądało to nieźle, choć zdajemy sobie sprawę, że zawodnicy w wieku 10 czy 12 lat nie są jeszcze ukształtowani i na odkrycie ich możliwości trzeba zaczekać.

Natomiast duże słowa uznania należą się organizatorom, którzy mieli duże wsparcie Urzędu Miasta w Ełku, a podczas otwarcia i dekoracji obecny był prezydent Tomasz Andrukiewicz. To zawsze podnosi rangę imprezy, co z pewnością zauważyli tez goście z kraju i zagranicy.

Wyniki

Grupa wiekowa U10

Dziewczęta

Waga 23 kg

1 Iza Uchlik Pol/Ts Gwardia Olsztyn

2 Roksana Żukowicka Pol/Kj Shamo Ełk

3 Maja Modzelewska Pol/Gwardia Białystok

4 Laura Jakuć Pol/Mks Żak Ełk

Waga 26 kg

1 Natasza Cydzik Pol/Ts Gwardia Olsztyn

2 Pola Wysocka Pol/Kj Shamo Ełk

Waga 29 kg

1 Maja Speichler Pol/Gwardia Białystok

2 Valeryia Zhohlik Blr/Skola Sportowa 4 Grodno

3 Daria Fiszer Pol/Mks Żak Ełk

4 Anna Idzikowska Pol/Ks Minotaur

5 Anastazja Więcek Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

Waga 32 kg

1 Natalia Danilczuk Pol/Kj Politechnika Białostocka

2 Anna Gawryluk Pol/Kj Politechnika Białostocka

3 Jagoda Kupniewska Pol/Ts Gwardia Olsztyn

4 Natasza Szukiewicz Pol/Ts Gwardia Olsztyn

5 Wiktoria Zarzecka Pol/Kj Shamo Ełk

Waga +36 kg

1 Gabriela Rynkowska Pol/Mks Żak Ełk

2 Zuzanna Murzynowska Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

3 Maja Świerzbińska Pol/Jagiellonia Jc Białystok

Chłopcy

Waga 21 kg

1 Georgii Pavlenin Rus/Lion Kaliningrad

2 Jan Węgrzycki Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

Waga 24 kg

1 Michał Pomocki Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

2 Marcel Typola Pol/Ikizama Piaseczno

3 Stanislav Moholivets Pol/Ts Gwardia Olsztyn

3 Konrad Czajkowski Pol/Uks Okami Dobrzyniewo D.

Waga 27 kg

1 Maciej Nowacki Pol/Gwardia Białystok

2 Nikita Tverdokhlebov Blr/Club Grodno Sdushor

3 Prokhor Mamukhin Rus/Lion Kaliningrad

3 Dmitrii Baranov Rus/Sambo Judo Kaliningrad

5 Boris Savostyan Blr/Club Grodno Sdushor

5 Jerzy Danskipol/Ikizama Piaseczno

7 Wiktor Wróblewski Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

7 Antoni Rytlewski Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

Waga 30 kg

1 Piotr Kowalczuk Pol/Gwardia Białystok

2 Kacper Wowak Pol/Kj Shamo Ełk

3 Borys Sionek Pol/Mks Żak Ełk

3 Platon Kozlov Rus/Lion Kaliningrad

Waga 33 kg

1 Nikolay Yarmolyuk Rus/Kaliningrad

2 Antoni Wojciechowski Pol/Ikizama Piaseczno

3 Mateusz Statkiewicz Pol/Shirokuma Judo Suwałki

3 Filip Siemieniewicz Pol/Ams Ełk

Waga 36 kg

1 Szymon Stodolnik Pol/Zatoka Braniewo

2 Dawid Sałek Pol/Kj Shamo Ełk

3 Tymoteusz Stelmach Pol/Ts Gwardia Olsztyn

3 Mateusz Zanio Pol/Mks Żak Ełk

5 Stanisław Bieńkowski Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

5 Dawid Wyrzykowski Pol/Mks Żak Ełk

7 Filip Kozłowski Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

7 Kacper Butkiewicz Pol/Shirokuma Judo Suwałki

Waga 40 kg

1 Adam Sutowski Pol/Ams Ełk

2 Piotr Rencewicz Pol/Kj Shamo Ełk

3 Michał Sadowski Pol/Mks Żak Ełk

4 Santos Wesołowski Pol/Mks Żak Ełk

5 Jan Głąb Pol/Ts Gwardia Olsztyn

Waga 46 kg

1 Boris Komarov Rus/Kaliningrad

2 Mateusz Myszczyński Pol/Muks Płaska

3 Błażej Gużewski Pol/Kj Shamo Ełk

4 Łukasz Zabielski Pol/Kj Shamo Ełk

5 Piotr Kiełpiński Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

Waga +46 kg

1 Sebastian Żbikowski Pol/Mks Żak Ełk

2 Tomasz Kamiński Pol/Jagiellonia Jc Białystok

Grupa wiekowa U12

Dziewczęta

Waga 26 kg

1 Julia Leńska Pol/Ts Gwardia Olsztyn

Waga 29 kg

1 Hanna Winnicka Pol/Ts Gwardia Olsztyn

2 Julia Leńska Pol/Ts Gwardia Olsztyn

3 Lena Danelczyk Pol/Kj Shamo Ełk

4 Oksana Waszkiewicz Pol/Jagiellonia Jc Białystok

Waga 32 kg

1 Kinga Kwiatkowska Pol/Zatoka Braniewo

2 Amelia Ciura Pol/Uks Kosaj Judo Elbląg

3 Marlena Raczkowska Pol/Muks Płaska

4 Weronika Nicowska Pol/Mks Żak Ełk

5 Magdalena Dembowska Pol/Mks Żak Ełk

Waga 36 kg

1 Elija Bagdonaviciute Ltu/Budoka Kowno

2 Wiktoria Piekutowska Pol/Gwardia Białystok

3 Zofia Kościuch Pol/Kj Politechnika Białostocka

3 Zuzanna Osicka Pol/Jagiellonia Jc Białystok

Waga 40 kg

1 Otylia Sosnowska Pol/Kj Shamo Ełk

2 Natalia Walasek Pol/Gwardia Białystok

3 Natalia Komar Pol/Kj Politechnika Białostocka

4 Aliaksandra Barodzich Blr/Skola Sportowa 4 Grodno

Waga +40 kg

1 Aleksandra Karecka Pol/Muks Płaska

2 Darya Kapytskaya Blr/Skola Sportowa 4 Grodno

3 Marharyta Kalinoyskaya Blr/Skola Sportowa 4 Grodno

Chłopcy

Waga 28 kg

1 Marcel Pasiuk Pol/Gwardia Białystok

2 Sebastian Szugzda Pol/Kj Politechnika Białostocka

3 Hubert Zoń Pol/Gwardia Białystok

3 Michał Szukiewicz Pol/Ts Gwardia Olsztyn

Waga 31 kg

1 Tomasz Wróbel Pol/Ikizama Piaseczno

2 Filip Skrajny Pol/Ikizama Piaseczno

3 Lev Chumakov Pol/Sambo Judo Kaliningrad

3 Franciszek Płecha Pol/Ikizama Piaseczno

5 Jędrzej Lebiedziński Pol/Uks Okami Dobrzyniewo D.

5 Kacper Lech Pol/Uks Kosaj Judo Elbląg

7 Michał Szukiewicz Pol/Ts Gwardia Olsztyn

7 Leon Wielowiejski Pol/Ts Gwardia Olsztyn

Waga 34 kg

1 Mateusz Pawlak Pol/Ikizama Piaseczno

2 Krystian Kacprzak Pol/Uks Kosaj Judo Elbląg

3 Wiktor Osicki Pol/Jagiellonia Jc Białystok

3 Mateusz Sawczyszyn Pol/Kj Grizzly Gdańsk

5 Daniil Urbash Blr/Club Grodno Sdushor

5 Gabriel Szmitko Pol/Kj Shamo Ełk

7 Antoni Sidorowicz Pol/Kj Politechnika Białostocka

7 Nikodem Sowa Pol/Uks Kosaj Judo Elbląg

Waga 37 kg

1 Sergey Nazarkin Rus/Kaliningrad

2 Heorhi Karpovich Blr/Club Grodno Sdushor

3 Oliwier Barszczewski Pol/Kyodotai Judo Jaćwing

3 Igor Borowski Pol/Ikizama Piaseczno

Waga 41 kg

1 Marcel Mashbat Pol/Ts Gwardia Olsztyn

2 Jan Cydzik Pol/Ts Gwardia Olsztyn

3 Michał Talipski Pol/Kj Politechnika Białostocka

3 Yaraslau Padstresny Blr/Club Grodno Sdushor

5 Arseni Macukevich Blr/Club Grodno Sdushor

5 Dawid Szczerbowicz Pol/Ts Gwardia Olsztyn

7 Julek Sulima Pol/Mks Żak Ełk

7 Patryk Pytlos Pol/Kj Shamo Ełk

Waga 45 kg

1 Maks Solan Pol/Ikizama Piaseczno

2 Piotr Idzikowski Pol/Ks Minotaur

3 Igor Lignowski Pol/Uks Kosaj Judo Elbląg

Waga 50 kg

1 Alexey Babenkov Rus/Lion Kaliningrad

2 Igor Glegoła Pol/Ikizama Piaseczno

3 Marcel Laskowski Pol/Mks Żak Ełk

3 Paweł Kiełpiński Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

Waga 55 kg

1 Mariusz Wysocki Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

2 Robert Kamiński Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

Waga 60 kg

1 Julian Przepiora Pol/Ikizama Piaseczno

2 Olek Ramotowski Pol/Mks Żak Ełk

3 Borysław Rytlewski Pol/Kj Grizzly Gdańsk

Waga +66 kg

1 Olek Ramotowski Pol/Mks Żak Ełk

Fot. uksj nippon olsztyn

Grupa wiekowa U14

Dziewczęta

Waga 32 kg

1 Aleksandra Jędruszczak Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

2 Amelia Felkner Pol/Kj Shamo Ełk

Waga 36 kg

1 Karyna Zhohlik Blr/Skola Sportowa 4 Grodno

2 Zofia Roczkowska Pol/Uks Kosaj Judo Elbląg

Waga 40 kg

1 Sandra Sojka Pol/Kyodotai Judo Jaćwing

2 Ieva Zukauskaite Ltu/Ugnies Aidas Kowno

3 Wiktoria Kobylas Pol/Pks Gwardia Szczytno

Waga 44 kg

1 Ugne Skeryte Ltu/Ugnies Aidas Kowno

2 Maja Grochowiecka Pol/Kj Grizzly Gdańsk

3 Emilia Barć Pol/Uks Kosaj Judo Elbląg

Waga 48kg

1 Iga Raczewska Pol/Uks Kosaj Judo Elbląg

2 Violetta Yasinskaya Blr/Club Grodno Sdushor

3 Oliwia Snopek Pol/Jaguar Gdańsk

Waga 52 kg

1 Magdalena Sokólska Pol/Uks Okami Dobrzyniewo D.

2 Amelia Szymańska Pol/Mks Żak Ełk

3 Wiktoria Janiszowska Pol/Bushido Piaseczno

4 Julia Wyszyńska Pol/Ks Minotaur

Waga 57 kg

1 Natalia Dodajewska Pol/Pks Gwardia Szczytno

2 Magdalena Dzierżyńska Pol/Kj Shamo Ełk

3 Natasza Sewastynowicz Pol/Muks Płaska

Waga 60 kg

1 Aryna Hniatsetskaya Blr/Skola Sportowa 4 Grodno

2 Anhelina Hrayeuskaya Blr/Skola Sportowa 4 Grodno

3 Angelika Więcek Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

Waga +66 kg

1 Maja Puczyłowska Pol/Muks Płaska

2 Zuzanna Młocicka Pol/Uks Kosaj Judo Elbląg

3 Wiktoria Wądołowska Pol/Jagiellonia Jc Białystok

Chłopcy

Waga 35 kg

1 Aliaksandr Rusinouski Blr/Club Grodno Sdushor

2 Tomasz Wróbel Pol/Ikizama Piaseczno

3 Szymon Kadaj Pol/Ts Gwardia Olsztyn

3 Szymon Korbut Pol/Kj Politechnika Białystok

Waga 38 kg

1 Kajetan Krzystyniak Pol/Dywizjon 303 Wrocław

2 Bartosz Choiński Pol/Kj Politechnika Białostocka

3 Igor Jabłoński Pol/Mks Żak Ełk

3 Kosma Krzystyniak Pol/Dywizjon 303 Wrocław

Waga 42 kg

1 Szymon Roszkowski Pol/Kj Politechnika Białostocka

2 Szymon Pawełek Pol/Kj Politechnika Białostocka

3 Maks Solan Pol/Ikizama Piaseczno

3 Adam Mozol Pol/Ts Gwardia Olsztyn

5 Konstantin Kuznetsov Blr/Club Grodno Sdushor

5 Bogdan Lokhmatov Rus/Kaliningrad

7 Sviataslau Kivach Blr/Club Grodno Sdushor

7 Piotr Niemczyk Pol/Uks Kosaj Judo Elbląg

Waga 46 kg

1 Raman Tabala Blr/Club Grodno Sdushor

2 Stanisław Kobierski Pol/Kj Politechnika Białostocka

3 Mateusz Załuska Pol/Kj Politechnika Białostocka

3 Artsiom Chura Blr/Club Grodno Sdushor

Waga 50 kg

1 Aringas Genevicius Ltu/Ugnies Aida Kowno

2 Marcel Lewandowski Pol/Kj Shamo Ełk

3 Jan Filipiak Pol/Kj Grizzly Gdańsk

3 Mikołaj Chodań Pol/Ts Gwardia Olsztyn

5 Patryk Adamiec Pol/Jaguar Gdańsk

5 Mateusz Pytlos Pol/Kj Shamo Ełk

7 Stanisław Ostatkiewicz Pol/Mks Żak Ełk

7 Piotr Rychter Pol/Kj Grizzly Gdańsk

Waga 55 kg

1 Maksim Kavaliou Blr/Club Grodno Sdushor

2 Szymon Bugowski Pol/Ts Gwardia Olsztyn

3 Filip Karkotka Pol/Ts Gwardia Olsztyn

4 Mikołaj Pucałujko Pol/Uks Kosaj Judo Elbląg

Waga 60 kg

1 Maksymilian Staruss Pol/Ts Gwardia Olsztyn

2 Dawid Kacprzak Pol/Uks Kosaj Judo Elbląg

3 Bartłomiej Bartecki Pol/Ts Gwardia Olsztyn

4 Arek Śliż Pol/Mks Żak Ełk

5 Mateusz Żółtowski Pol/Jaguar Gdańsk

Waga 66 kg

1 Adam Choromański Pol/Ts Gwardia Olsztyn

2 Krystian Żbikowski Pol/Mks Żak Ełk

3 Hubert Murzynowski Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

4 Dawid Bałakin Pol/Ts Gwardia Olsztyn

Waga +66 kg

1 Olaf Płatek Pol/Kj Shamo Ełk

2 Borys Maksymiuk Pol/Jagiellonia Jc Białystok

3 Zofia Szczerba Pol/Zatoka Braniewo

Fot. zatoka judo braniewo facebook

Grupa wiekowa U16

Dziewczęta

Waga 52 kg

1 Maja Gutowska Pol/Kj Shamo Ełk

Waga 57 kg

1 Maja Gutowska Pol/Kj Shamo Ełk

2 Maja Rykowska Pol/Pks Gwardia Szczytno

3 Aleksandra Brzozowska Pol/Ks Minotaur

Waga 63 kg

1 Małgorzata Raczkowska Pol/Muks Płaska

Waga +63 kg

1 Julia Janiszowska Pol/Bushido Piaseczno

2 Małgorzata Raczkowska Pol/Muks Płaska

3 Gabriela Dzięgielewska Pol/Ams Ełk

Chłopcy

Waga 42 kg

1 Jędrzej Kwaśny Pol/Bushido Piaseczno

2 Szymon Szugzda Pol/Kj Politechnika Białostocka

Waga 46 kg

1 Krzysztof Stefanowicz Pol/Shirokuma Judo Suwałki

Waga 50 kg

1 Filip Uchlik Pol/Ts Gwardia Olsztyn

2 Maksymilian Petniunias Pol/Ts Gwardia Olsztyn

3 Kacper Płachecki Pol/Kj Grizzly Gdańsk

4 Kamil Małoń Pol/Kj Politechnika Białostocka

5 Krzysztof Stefanowicz Pol/Shirokuma Judo Suwałki

Waga 55 kg

1 Jakub Kolos Pol/Ts Gwardia Olsztyn

2 Bernard Mik Pol/Kj Shamo Ełk

3 Piotr Statkiewicz Pol/Shirokuma Judo Suwałki

4 Said Salimov Blr/Club Grodno Sdushor

Waga 60 kg

1 Oskar Szurakowski Pol/Kj Shamo Ełk

2 Dawid Pawełek Pol/Kj Politechnika Białystok

3 Szymon Capłap Pol/Ts Gwardia Olsztyn

4 Tymoteusz Raczkowski Pol/Kj Politechnika Białostocka

Waga 66 kg

1 Artur Poghosyan Pol/Kj Shamo Ełk

Waga 73 kg

1 Heorhi Karasiou Blr/Skola Sportowa 4 Grodno

2 Artur Poghosyan Pol/Kj Shamo Ełk

3 Wiktor Dodajewski Pol/Pks Gwardia Szczytno

4 Rafał Butyński Pol/Kj Shamo Ełk

Waga +73 kg

1 Szymon Zwolak Pol/Mks Żak Ełk

2 Ilya Siamionau Blr/Club Grodno Sdushor

3 Paweł Gołaszewski Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

Klasyfikacja medalowa

(złoto, srebro brąz, w nawiasie liczba zawodników)

1. POL/TS GWARDIA OLSZTYN 8 4 10 (37)

2. POL/KJ SHAMO EŁK 4 9 2 (30)

3. POL/IKIZAMA PIASECZNO 4 5 3 (18)

4. POL/GWARDIA BIAŁYSTOK 4 2 2 (10)

5. BLR/CLUB GRODNO SDUSHOR 3 4 2 (23)

6. POL/MKS ŻAK EŁK 3 3 6 (26)

7. BLR/SKOLA SPORTOWA 4 GRODNO 3 3 0 (11)

8. POL/UKS JUDO NIPPON OLSZTYN 3 2 3 (21)

9. RUS/KALININGRAD 3 0 0 (4)

10. POL/KJ POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA 2 5 4 (25)

11. POL/MUKS PŁASKA 2 2 1 (8)

12. RUS/LION KALININGRAD 2 0 2 (4)

13. POL/BUSHIDO PIASECZNO 2 0 1 (3)

14. POL/ZATOKA BRANIEWO 2 0 0 (3)

15. POL/UKS KOSAJ JUDO ELBLĄG 1 4 0 (17)

16. POL/PKS GWARDIA SZCZYTNO 1 1 1 (4)

17. LTU/UGNIES AIDAS KOWNO 1 1 0 (3)

18. POL/AMS EŁK 1 0 2 (5)

19. POL/DYWIZJON 303 WROCŁAW 1 0 1 (2)

19. POL/KYODOTAI JUDO JAĆWING 1 0 1 (4)

19. POL/UKS OKAMI DOBRZYNIEWO D. 1 0 1 (8)

22. LTU/BUDOKA KOWNO 1 0 0 (1)

22. LTU/Ugnies Aida Kowno 1 0 0 (1)

24. POL/KJ GRIZZLY GDAŃSK 0 1 3 (7)

25. POL/JAGIELLONIA JC BIAŁYSTOK 0 1 2 (9)

26. POL/KJ Politechnika Białystok 0 1 1 (2)

27. POL/KS MINOTAUR 0 1 0 (6)

28. POL/SHIROKUMA JUDO SUWAŁKI 0 0 2 (5)

29. POL/SAMBO JUDO KALININGRAD 0 0 1 (1)

29. RUS/SAMBO JUDO KALININGRAD 0 0 1 (1)

31. LTU/JC KIEJDANY 0 0 0 (2)

31. POL/JAGUAR GDAŃSK 0 0 0 (9)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn