Eliminacja Regionu Północnego do OOM 2019 – Niewiele przepustek, ale mamy faworytów

Fot. UKS Tomita Elbląg

W dniu sobotę (30 marca) w Jezierzycach odbyły się Eliminacje Regionu Północnego w Judo do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Świętokrzyskie 2019 . W turnieju wystartowało 26 dziewcząt i 52 chłopców reprezentujących 26 kluby z 4 województw : zachodnio-pomorskiego , kujawsko-pomorskiego, pomorskiego , warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego

Z reprezentantów okręgu warmińsko-mazurskiego awans wywalczyły dwie zawodniczki UKS Olimpia Judo Elbląg: Kamila Bernadzik – 57 kg i Dominika Sobocińska – 70 kg oraz czterech zawodników: Mikhtar Alwagedi (MKS Truso Elbląg) - 46 kg, Dominik Filipowicz (UKS Tomita Elbląg) – 73 kg oraz w kat. 81 kg: Patryk Bieńkowski (UKS Truso Elbląg) i Maciej Dębowski (UKSJ Nippon Olsztyn). Kwalifikacje bezpośrednie bez konieczności udziału w elimiancjach zdobyli: Monika Wołołoszyn (UKS Tomita Elbląg) – 63 kg, i Kacper Wojciechowski (UKS Tomita Elbląg) +90 kg i to są nasi najwięksi faworyci

Rezerwowymi zostali: Miłosz Chodań (Gwardia Olsztyn) – 90 kg i Rafał Kotlewski (Gwardia Olsztyn) – 66kg. Ten ostatni doznał kontuzji i nie stanął do pojedynku zapewniającym miejsce w OOM.

Wyniki końcowe:

Dziewczęta

44 – kg [ 2 zawodniczki ]

1 - Cygan Hanna KJ Samuraj Koszalin kwalifikacja

2 - Skórka Weronika KJ Samuraj Koszalin kwalifikacja

48- kg [ 4 zawodniczki ]

1 - Szulc Aleksandra KS Gwardia Koszalin kwalifikacja

2 - Załucka Michalina UKS Kodokan Toruń kwalifikacja

3 - Syska Agata KS AZS AWFiS Gdańsk kwalifikacja

4 - Lenarciak Justyna UKS OPTY Gdynia kwalifikacja

52 –kg [ 3 zawodniczki ]

1 - Grabowska Wiktoria PTS Gwardia Bydgoszcz kwalifikacja

2 - Gołojuch Katarzyna TS Gryf Słupsk kwalifikacja

3 - Stokłosa Patrycja WKS Flota Gdynia kwalifikacja

57 – kg [ 5 zawodniczek ]

1 - Kwiatek Karina TKS Judo Toruń kwalifikacja

2 - Sywanycz Maria SGKS Wybrzeże Gdańsk kwalifikacja

3 - Skarbek Emilia PTS Gwardia Bydgoszcz kwalifikacja

4 - Bernardzik Kamila UKS Olimpia Judo Elbląg kwalifikacja

5 –Górecka Nikola SGKS Wybrzeże Gdańsk rezerwa

63-kg [ 6 zawodniczek ]

1 - Łozińska Anika KJ Samuraj Koszalin kwalifikacja

2 - Białecka Kinga KS Gwardia Koszalin kwalifikacja

3 - Żochowska Zuzanna UKS Conrad Gdańsk kwalifikacja

3 - Maruszak Dominika KS AZS AWFiS Gdańsk kwalifikacja

5 - Vanyan Bianka TKS Judo Toruń kwalifikacja

6 –Mańka Dorota Buschido Morus Szczecin rezerwa

Bezpośrednia kwalifikacja Wołoszyn Monika UKS Tomita Elbląg

70- kg [ 4 zawodniczki ]

1 - Muszyńka Paulina SGKS Wybrzeże Gdańsk kwalifikacja

2 - Sobocińska Dominika UKS Olimpia Judo Elbląg kwalifikacja

3–Topka Martyna GKS Olimpia Grudziądz rezerwa

Bezpośrednia kwalifikacja Szaniawska Martyna TS Gryf Słupsk

+70 – kg [ 2 zawodniczki ]

1 - Rosińska Julia UKS 10 Bydgoszcz kwalifikacja

2 - Jaworska Weronika KS Gwardia Koszalin kwalifikacja

Bezpośrednia kwalifikacja Mikołajczyk Katarzyna TS Gryf Słupsk

Fot. olimpia judo elbląg facebook

Chłopcy :

46 –kg [ 1 zawodnik ]

1 - Alwaqedi Mukhtar MKS TRUSO Elbląg kwalifikacja

50-kg [ 1 zawodnik ]

1 - Kantor Antoni UKS De La Salle Gdańsk kwalifikacja

55 – kg [ 3 zawodników ]

1 - Bieliński Filip KS Gwardia Koszalin kwalifikacja

2 - Moskwa Maciej SGKS Wybrzeże Gdańsk kwalifikacja

3 - Świderski Dawid UKS Conrad Gdańsk kwalifikacja

Bezpośrednia kwalifikacja Ignasiak Ksawery UKS Conrad Gdańsk

Bezpośrednia kwalifikacja Kotlik Marcin UKS Conrad Gdańsk

60-kg [ 6 zawodników ]

1 - Babirecki Grzegorz KJ Samuraj Koszalin kwalifikacja

2 - Grubba Michał UKS Kodokan Toruń kwalifikacja

3 - Talewski Wiktor TS Gryf Słupsk kwalifikacja

3 - Gawrych Gniewosz TS Gryf Słupsk kwalifikacja

5 –Siemieński Dawid TS Gryf Słupsk rezerwa

66- kg [ 15 zawodników ]

1 - Marcinkowski Dominik UKS Conrad Gdańsk kwalifikacja

2 - Przybylski Łukasz UKS 10 Bydgoszcz kwalifikacja

3 - Bielecki Jakub WKS Flota Gdynia kwalifikacja

3 - Kłosiński Szymon UKS Galeon Gdynia kwalifikacja

5 - Hawrylik Michał UKS Conrad Gdańsk kwalifikacja

6 –Kotlewski Rafał TS Gwardia Olsztyn rezerwa

73 – kg [ 13 zawodników ]

1 - Białecki Damian KS Gwardia Koszalin kwalifikacja

2 - Baca Miłosz UKS Kodokan Toruń kwalifikacja

3 - Brzozowski Aleksander KU AZS UKW Bydgoszcz kwalifikacja

3 - Filipowicz Dominik UKS Tomita Elbląg kwalifikacja

5 - Sadowski Mateusz WKS Flota Gdynia kwalifikacja

6 –Grygier Tomasz WKS Flota Gdynia rezerwa

81-kg [ 4 zawodników ]

1- Bieńkowski Patryk MKS TRUSO Elbląg kwalifikacja

2- Borysiak Jakub UKS Kodokan Toruń kwalifikacja

3- Nowakowski Jakub UKS Kodokan Toruń kwalifikacja

4- Dębowski Maciej UKS NIPPON Olsztyn kwalifikacja

Bezpośrednia kwalifikacja Janczylik Dmitrij UKS Galeon Gdynia

90 kg [ 5 zawodników ]

1- Sordyl Jakub UKS Galeon Gdynia kwalifikacja

2- Deriugin Maksym KU AZS UKW Bydgoszcz kwalifikacja

3- Wojtalewicz Wiktor UKS Kodokan Toruń kwalifikacja

4 –Chodań Miłosz TS Gwardia Olsztyn rezerwa

Bezpośrednia kwalifikacja Jędrzejewski Michał SGKS Wybrzeże Gd.

Bezpośrednia kwalifikacja Mechowski Dawid UKS Conrad Gdańsk

+90 kg [5 zawodników]

1- Wichłacz Jakub BKSW Bytów kwalifikacja

2- Szulz Wojciech Gwardia Koszalin kwalifikacja

3 Łastowski Szymon Gwardia Koszalin rezerwa

4. Kapuściński Marcin Buschido Morus Szczecin

Bezpośrednia kwalifikacja Wojciechowski Kacper UKS Tomita Elbląg

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn