XVI Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo Poznań 2019 – Braniewo, Olsztyn i Elbląg na podium

W Poznaniu weekend (23/24 marca) odbywa się XVI Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo, na który składa się rywalizacja w różnych grupach wiekowych. W sobotę walczyli zawodnicy do 10, 12 i 14 lat. Na podium stawali reprezentanci okręgu warmińsko - mazurskiego z Braniewa, Elbląga i Olsztyna

Złoto w wadze +55 kg wywalczył Maciej Dryka (Zatoka Braniewo), srebro w kat. 35 kg jego kolega klubowy Szymon Stodolnik.Piąte miejsca zajęli: Wiktoria Samokar i Igor Łataj  też z Braniewa. Ponadto na podium stanęli: w kat. 35 kg: Tymoteusz Lic (Tomita Elbląg) oraz w wagach: 55 kg Filip Karkotka i 60 kg Maksymilian Strauss (obaj Gwardia Olsztyn). Do czołówki przebił się także Adam Mozol (Gwardia) w kategorii 42 kg, który zajął siódme miejsce.