10 Turniej Adidas Cup Saint-Cyprien 2019 – Francuska przygoda młodych gwardzistów

Fot. nadesłane

Czteroosobowa ekipa z Gwardii Olsztyn uczestniczyła w 10. Międzynarodowym Turnieju młodzików Adidas Cup w Saint-Cyprien we Francji. W tym kraju obowiązują inne roczniki młodzików (2005-2006) niż w Polsce (2004-2005) dlatego nasza reprezentacja pojechała w bardzo "odmłodzonym" składzie: Szymon Kadaj (34 kg), Adam Mozol (42 kg), Maksymilian Strauss (60 kg), Gabriela Czyżewska (57 kg).

Pomimo dzielnej postawy na matach w Saint-Cyprien z tej czwórki jedynie Gabriela Czyżewska zdołała przebić się do strefy medalowej. W tej ekipie jest to zdecydowanie najbardziej doświadczona zawodniczka, będąca już młodziczką nawet w Polsce. Pozostali zawodnicy tę kategorię osiągną dopiero w przyszłym roku. Ale mimo doświadczenia Gabriela wyszła do pierwszej walki bardzo spięta i przegrała z Francuzką Carlą Vanseveren. W repasażach walczyła już zdecydowanie odblokowana i w swoim stylu wygrała wszystkie cztery walki przed czasem z dwiema Francuzkami i dwiema Hiszpankami. Brązowy medal całkowicie zasłużony, tym bardziej że turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Uczestniczyło niemal 600 zawodników z 20 państw.

W niedzielę, poniedziałek i wtorek zawodnicy uczestniczyli w trzydniowym campie podczas którego mogli powalczyć z innymi zawodnikami. Szczególnie trudnymi przeciwnikami byli Francuzi, Rosjanie, Gruzini, Włosi. W campie uczestniczyła także Joanna Grudzińska traktując to jako przygotowanie do Pucharu Polski młodzików który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Poznaniu.

Wszyscy uczestnicy zdobyli bardzo cenne doświadczenie, zarówno zawodnicy jak i trenerzy. Obserwacja różnych stylów walki, szczególnie preferowanych przez Francuzów, Gruzinów i Rosjan pozwala na ukierunkowanie treningów w celu aktywniejszej walki czego czasami brakuje naszym zawodnikom.

Jak to zwykle bywa przy takich klubowych wyjazdach był także czas na relaks i zwiedzanie okolicy Saint-Cyprien, miasteczka urokliwie położonego przy granicy z Hiszpanią oraz Barcelony.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn