Puchar Czech GRAND PRIX Ostrava 2019 – Trzy medale, srebrna Gabriela Czyżewska i wiele innych korzyści

Fot. nadesłane

W miniony weekend (23/24 lutego) judocy Warmii i Mazur startowali w Pucharze Czech - Grand Prix Ostrava 2019. Ekipa składała się głównie z zawodników Gwardii Olsztyn , ale znalazły się niej również cztery osoby z Gwardii Szczytno i jedna z Tomity Elbląg.

W imprezie rywalizowało ponad 1500 zawodników i zawodniczek z 18 krajów, co nie przeszkodziło w sprawnym przeprowadzeniu turnieju.

Był to pierwszy występ olsztyńskich judoków w tym roku. Niektórzy zmienili kategorie wiekowe i wagowe, a to zawsze wielka niewiadoma. Największy sukces odnotowała Gabriela Czyżewska (Gwardia Olsztyn) która zajęła 2 miejsce, podobnie jak w ubiegłym roku, z tą różnicą że w tym razem startowała w kat. wag. 57 kg (dwie kategorie wyżej niż w 2018 r. - wówczas 48 kg). Jak widać zmiana wagi nie spowodowała żadnych perturbacji. W eliminacjach wygrała trzy walki przed czasem, dopiero w finale nie udało jej się pokonać przeciwniczki z Czech. Co prawda walka finałowa zakończyła się remisem i powinna być dogrywka ,ale organizatorzy ze względu na dużą liczbę uczestników nie przewidywali tego rodzaju rozstrzygnięć. W związku tym Gabriela Czyżewska przegrała, ponieważ miała o jedną karę więcej (za wyjście za matę) niż jej przeciwniczka.

Na słowa uznania zasługują także Filip Karkotka - 55 kg (Gwardia Olsztyn) oraz Tymoteusz Lic - 34 kg (Tomita Elbląg) - zdobywcy brązowych medali. Zawodnicy wygrali po dwie walki w eliminacjach i przegrali dopiero pojedynki o wejście do finałów co skutkowało przejściem do walk repasażowych. Obaj wykorzystali jednak swoje szanse i rozstrzygnęli na swoja korzyść pojedynki o brąz.

Pochwalić należy także Adama Mozola - 42 kg (Gwardia Olsztyn) który co prawda medalu nie zdobył ale stoczył aż pięć pojedynków z których trzy wygrał, a dwa przegrał. Ostatecznie zajął 5. miejsce ale bez respektu rywalizował ze starszymi (był najmłodszy w stawce)

Pozostali zawodnicy stoczyli kilka ciekawych walk w różnym efektem ale jak wspominaliśmy na wstępie to był pierwszy tegoroczny start i należy traktować go jako kontrolny.

GRAND PRIX Ostrava 2019

II m-ce Gabriela Czyżewska kat. -57 kg (U15)

III m-ce Filip Karkotka kat. -55 kg (U13)

III m-ce Tymoteusz Lic kat. -34 kg (U13) - UKS Tomita Elbląg

V m-ce Adam Mozol - kat. 42 kg (U15)

IX m-ce Szymon Bugowski - kat. 55 kg (U13)

IX m-ce Natalia Dodajewska - kat. 57 kg (U15) - Gwardia Szczytno

IX m-ce Maja Rykowska - kat. 57 kg (U15) - Gwardia Szczytno

IX m-ce Mikołaj Chodań - kat. 50 kg (U13)

IX m-ce Szymon Kadaj - kat. 34 kg (U13)

IX m-ce Piotr Dondalski - kat. 90 kg (U23)

IX m-ce Wiktor Dodajewski - kat. 73 kg (U18) - Gwardia Szczytno

IX m-ce Rafał Kotlewski - kat. 73 kg (U18)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn