Puchar Polski Juniorów Trzcianka 2019 – Pół tuzina medali, cztery dla Truso

Fot. nadesłane

W Trzciance odbył się w niedzielę (24 lutego) pierwszy w tym roku Puchar Polski juniorek i juniorów w judo.. Startowali zawodnicy elbląskich sekcji Truso i Tomity oraz Gwardii Szczytno. Łącznie zdobyliśmy sześć medali, co dało trzecie miejsce w klasyfikacji. Złoty wywalczyła Nada Alwagedi (Truso) w wadze 44 kg, ale tu warto dodać, że w tej kategorii startowały tylko dwie judoczki.

Srebrne krążki zdobyli: Gracjan Szleja (Truso) – 60 kg, Kacper Wojciechowski (Tomita) – 100 kg i Michał Jędrzejczyk (Gwardia Szczytno) + 100 kg, a brązowe w wadze 55 kg: Kacper Słowikowski i Omar Alwagedi (obaj Truso). Sporo medali, ale trzeba zaznaczyć, że frekwencja nie była duża

Wyniki

Juniorki

Waga 44 kg

Nada Alwagedi (MKS Truso Elbląg) – 1 miejsce

- Beata Reśkeiwicz (Górnik Konin) – zwycięstwo

Juniorzy

Waga 55 kg

Omar Alwagedi (MKS Truso Elbląg) – 3 miejsce

Grupa

- Michał Dawid (Gwardia Opole) zwycięstwo

- Dawid Hypta (Juvenia Wrocław) porażka

Półfinał:

- Maciej Rombel (Ak. Szk. Woj. Warszawa) – porażka

Waga 55 kg

Kacper Słowikowski (MKS Truso Elbląg) – 3 miejsce

Grupa

- Jakub Substelny ( Judo Wolbrom) zwycięstwo

- Maciej Rombel (Ak. Szk. Woj. Warszawa) – porażka

Półfinał

- Michał Dawid (Gwardia Opole - porażka

Waga 60 kg

Gracjan Szleja (MKS Truso Elbląg) – 2 miejsce

- Jakub Woś (Czarni Bytom) zwycięstwo

- Jakub Kacaliński (AZS UW Warszawa) zwycięstwo

Półfinał

- Dawid Janas (Polonia Rybnik) zwycięstwo

Finał

- Jakub Biedrzycki (Conrad Gdańsk) porażka

Waga 73 kg

Jakub Jabłoński (MKS Truso Elbląg)

- Adam Bunkiewicz (AZS Opole) – porażka

Waga 73 kg

Arkadiusz Cieślak (MKS Truso Elbląg)

- Bartosz Borzęcki (Ryś Warszawa) – porazka

Waga 73 kg

Dominik Filipowicz (UKS Tomita Elbląg)

- Mateusz Kozłowski (AZS Opole) porażka

rep.

- Dominik Skowyra ( (AZS AWFiS Gdańsk) porazka

Waga 81 kg

Piotr Kieres (MKS Truso Elbląg)

- Maciej Szynalski (Ślask Wrocław) porażka

rep.

- Konrad Stanuszek (Wisła Kraków) porażka

Waga 100 kg

Kacper Wojciechowski (UKS Tmita Elbląg) 2 miejsce

Grupa

- Nikodem Kubiak (AZS AWF Poznań) zwycięstwo

- Jakub Węgierski (Olimpia Grudziądz) zwycięstwo

- Mateusz Szewczyk (Czarni Bytom) porażka

Półfinał

Adam Kućmierz (AZS Opole) porazka

Waga + 100 lg

Michał Jędrzejczyk (Gwardia Szczytno) 2 miejsce

Grupa

- Wojciech Kordyalik (Śląsk Wrocław) porażka

- Amadeusz Lewandowicz (Olimp Nowy Sól) zwycięstwo

- Daniel Jędrzejewski (Gwardia Koszalin) zwycięstwo

Półfinał

- Fabian Kowalski (AZS AWF Katowice) zwycięstwo

Finał

- Wojciech Kordyalik (Śląsk Wrocław) porażka

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn