Judo Camp „Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza ” Elbląg 2019 – Nie zmarnowali nawet minuty

Fot. nadesłane

W miniony weekend (4/6 stycznia) w Elblągu odbył się po raz ósmy Judo Camp „Szlifujemy talenty poszukujemy mistrza” organizowany przez UKS Olimpia Judo Elbląg pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląg. W hali sportowo – widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej na macie o powierzchni 1081m kw. trenowało blisko 900 judoków z Czech, Litwy, Rosji i Polski.

Treningi dla zawodników i trenerów odbywały się pod kierunkiem znakomitego specjalisty tej dyscypliny Damiano Martinuzzi’ego, który prowadził reprezentację Belgii podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 i Rio de Janeiro 2016. Jego zawodnicy zdobyli dziesięć medali mistrzostw Europy, trzy mistrzostw świata i jeden olimpijski w Londynie w 2012.

Był to bardzo intensywny okres, treningi odbywały się w sesji porannej od 8:30 i popołudniowej, którą kończyły konsultacje dla trenerów po godzinie 20. W ramach Judo Camp w czwartek 3 stycznia 2019 przeprowadzono przy współpracy z Urzędem Miasta Elbląg i MOSiR Elbląg akcję „STOP zwolnieniom z WF-u – trening z mistrzem”. Akcję poprowadził trener Krzysztof Wiłkomirski, dwukrotny medalista mistrzostw Europy i świata, wielokrotny mistrz Polski, olimpijczyk. Odbyła się też pokazowa lekcja WF w której uczestniczyło blisko 150 uczniów elbląskich szkół oraz spotkanie z nauczycielami WF.

Rok 2019 młodzi polscy judocy rozpoczęli pracowicie na campie w Elblągu trenując i walcząc pod okiem znakomitego trenera oraz swoich szkoleniowców klubowych. Akcja ta mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu osób, wsparciu finansowemu Miasta Elbląg oraz pomocy organizacyjnej MOSiR Elbląg.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn