Turniej Mikołajkowy Dzieci Olsztyn 2018 – Najmłodsi na macie pod bacznym okiem mistrzów

Fot. wama-sport.pl

W sobotę (22 grudnia) w Uranii odbył się Olsztyński Turniej  Mikołajkowy Dzieci w judo poad hasłem "Z prezentami na tatami" Startowało około 140 najmłodszych wojowników przede wszystkim z sekcji warmińsko- mazurskich (Elbląg, Olsztyn, Braniewo, Ostróda, Ełk, Szczytno), przybyli też goście z Kwidzyna w rocznikach 2005/2012.

Turniej rozegrano w trzech grupach wiekowych: dzieci starsze (2005-2006), dzieci młodsze (2007-2008) oraz najmłodsze maluchy (2009-2012). Dla zawodników którzy rozpoczęli treningi w tym roku szkolnym (wrzesień-październik- listopad 2018) walki potraktowano jako tzw. „turniej pierwszego kroku w judo” w którym rywalizowali oni wyłącznie między sobą. Był to ich pierwszy start w zawodach, co wywoływało niemałe emocje u samych zawodników ale także wśród licznie zgromadzonych rodziców i dziadków. Natomiast dla zawodników z rocznika 2005 był to turniej pożegnalny z grupą „dzieci” ponieważ już od stycznia 2019 przechodzą do grupy wiekowej młodzików i rozpoczną „dorosłą” rywalizację zakończoną mistrzostwami Polski.

Turniej został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna pana Piotra Grzymowicza który osobiście przywitał wszystkich uczestników oraz dokonał uroczystego otwarcia zawodów. W imieniu Zarządu Warmińsko – Mazurskiego Okręgowego Związku Judo uhonorowano medalistów mistrzostw Polski z Olsztyna, Ostródy i Szczytna oraz ich trenerów. Wcześniej, przed 2 tygodniami podobna uroczystość odbyła się podczas turnieju w Elblągu, gdzie uhonorowano zawodników z tego miasta.

.

Pamiątkowe puchary otrzymali zawodnicy i trenerzy:

- Maciej Sarnacki – I miejsce MP seniorów (trener: Wojciech Sarnacki) – Gwardia Olsztyn

- Bartosz Sawiniec – II miejsce MP juniorów (trener: Wojciech Sarnacki) – Gwardia Olsztyn

- Michał Jędrzejczyk – III miejsce MP juniorów młodszych (OOM), trener: Michał Dymerski – Gwardia Szczytno

- Wiktoria Piotrowicz – III miejsce MP młodziczek (trener: Włodzimierz Narewski) – Shizoku Ostróda

- Rafał Kotlewski – III miejsce MP młodzików (trener: Wacław Najmowicz) – Gwardia Olsztyn.

Zawodnicy którzy zajęli miejsca I-III otrzymali medale, dyplomy, nagrody rzeczowe i mikołajkowe zestawy słodyczy. Rozegrano kilka walk poza konkursem ponieważ niektórych zawodników trudno było dopasować do konkretnej kategorii wagowej z racji dużych różnic w wadze. Organizacja zawodów możliwa była dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta w Olsztynie.

.

Klasyfikacja indywidualna:

Dzieci starsze (2005-2006):

35 kg

1. Tymoteusz Lic (Tomita Elbląg)

2. Szymon Kadaj (Gwardia Olsztyn)

3. Piotr Cwaliński (Tomita Elbląg)

43 kg

1 .Adam Mozol (Gwardia Olsztyn)

2. Klaudia Kaczor (Judo Kwidzyn)

47 kg

1. Filip Uchlik (Gwardia Olsztyn)

2. Marcel Lewandowski (Shamo Ełk)

3. Stanisław Ostatkiewicz (Żak Ełk)

53 kg

1. Patryk Polech (Judo Kwidzyn)

2. Bernard Mik (Shamo Ełk)

3. Dawid Krajewski (Gwardia Olsztyn)

3. Karol Maruszewski (Gwardia Szczytno)

56 kg

1. Maksymilian Strauss (Gwardia Olsztyn)

2. Adam Wołkowski (Gwardia Olsztyn)

3. Bartłomiej Bartecki (Gwardia Olsztyn)

62 kg

1. Filip Łaskowski (Tomita Elbląg)

2. Adam Choromański (Gwardia Olsztyn)

3. Dawid Bałakin (Gwardia Olsztyn)

55 kg - dziewczęta

1. Gabriela Czyżewska (Gwardia Olsztyn)

2. Natalia Dodajewska (Gwardia Szczytno)

+58 kg

1. Kinga Machnowska (Zatoka Braniewo)

2. Alicja Konował (Gwardia Szczytno

.

Dzieci młodsze (2007-2008)

34 kg

1. Cyryl Lewandowski (Shamo Ełk)

2. Gabriel Szmitko (Shamo Ełk)

3. Maciej Krawczyński (Shamo Ełk)

38 kg

1. Dominik Krynicki (Zatoka Braniewo)

2. Jan Cydzik (Gwardia Olsztyn)

3. Mateusz Kamiński (Nippon Olsztyn)

45 kg

1. Dawid Szczerbowicz (Gwardia Olsztyn)

2. Maciej Zarzycki (Gwardia Olsztyn)

3. Stefan Kruczek (Gwardia Olsztyn)

3. Mikołaj Żarnoch (Gwardia Szczytno)

48 kg

1. Mikołaj Chodań (Gwardia Olsztyn)

2. Jakub Koźlicki (Gwardia Szczytno)

3. Szymon Ampulski (Shizoku Ostróda))

51 kg

1. Szymon Bugowski (Gwardia Olsztyn)

2. Robert Kamiński (Nippon Olsztyn)

3. Kacper Kurczycki (Gwardia Olsztyn)

55 kg

1. Sebastian Filipowicz (Tomita Elbląg)

2. Rarfał Kurbat (Tomita Elbląg)

+63 kg

1. Krystian Żbikowski (Żak Ełk)

2. Olaf Płatek (Shamo Ełk)

3. Hubert Olszowiec (Judo Kwidzyn) – PK

31 kg – dziewczęta

1. Kinga Kwiatkowska (Zatoka Braniewo)

2. Amelia Felkner (Shamo Ełk)

3. Emilia Ciesielska (Gwardia Olsztyn)

34 kg – dziewczęta

1. Aleksandra Jędruszczak (Nippon Olsztyn)

2. Pola Osińska (Gwardia Olsztyn)

3. Olga Drzewicka (Nippon Olsztyn)

3. Wiktoria Czeszejko (Zatoka Braniewo)

65 – dziewczęta

1. Aleksandra Zakrzewska (Gwardia Olsztyn)

78 kg – dziewczęta

1. Zofia Szczerba (Zatoka Braniewo)

Dzieci najmłodsze (2009-2010):

22 kg (K+M)

1. Stanislav Mohalivets (Gwardia Olsztyn)

2. Izabela Uchlik (Gwardia Olsztyn)

25 kg

1. Damian Paszkowski (Shamo Ełk)

2. Nikodem Łęgowski (Nippon Olsztyn)

3. Wojciech Ciesielski (Gwardia Olsztyn)

28 kg - dziewczęta

1. Hanna Winnicka (Gwardia Olsztyn)

2. Natasza Cydzik (Gwardia Olsztyn)

3. Lena Danelczyk (Shamo Ełk)

3. Louise Kettler (Nippon Olsztyn)

5. Julia Leńska (Gwardia Olsztyn)

29 kg (K+M)

1. Piotr Wysocki (Gwardia Olsztyn)

2. Michał Kondratowicz (Nippon Olsztyn)

3. Magdalena Nowakowska (Gwardia Olsztyn)

3. Bartosz Kachel (Nippon Olsztyn)

30 kg (K+M)

1. Igor Łutaj (Zatoka Braniewo)

2. Leon Wielowiejski (Gwardia Olsztyn)

3. Natasza Szukiewicz (Gwardia Olsztyn)

3. Ryszard Kamiński (Nippon Olsztyn)

32 kg

1. Aleksander Bogusławski (Tomita Elbląg)

2. Tymoteusz Stelmach (Gwardia Olsztyn)

3. Antoni Jędrzejewski (Gwardia Olsztyn)

35 kg (K+M)

1. Antoni Ostapkowicz (Nippon Olsztyn)

2. Filip Kozłowski (Nippon Olsztyn)

3. Michalina Napieralska (Nippon Olsztyn)

43 kg (K+M)

1. Paweł Kiełpiński (Nippon Olsztyn) - PK

2. Otylia Sosnowska (Shamo Ełk)

3. Bartosz Wątły (Gwardia Olsztyn)

51 kg

1. Mariusz Wysocki (Nippon Olsztyn)

2. Sebastian Żbikowski (Żak Ełk)

Turniej Pierwszego Kroku w judo:

Dziewczęta:

22 kg:

1. Julita Kozłowska (Gwardia Olsztyn)

3. Ameila Wysocka (Gwardia Olsztyn)

25 kg:

1. Katarzyna Jankowska (Gwardia Olsztyn)

2. Julia Witak (Gwardia Olsztyn)

26 kg

1. Klara Kalinowska (Gwardia Olsztyn)

2. Anastazja Więcek (Nippon Olsztyn)

3. Julia Szwęch (Gwardia Olsztyn)

30 kg

1. Nadia Krzynówek (Gwardia Olsztyn)

2. Agata Żarnoch (Gwardia Szczytno)

3. Joanna Jankowska-Baran (Gwardia Olsztyn)

+48 kg

1. Andżelika Więcek (Nippon Olsztyn)

2. Zuzanna Horutko (Nippon Olsztyn)

3. Zuzanna Murzynowska (Nippon Olsztyn)

3. Kinga Golec (Gwardia Olsztyn)

Chłopcy:

24 kg (2010-2012)

1. Sylwester Czeszejko (Shamo Ełk)

2. Szymon Papis (Zatoka Braniewo)

3. Piotr Eustrat (Gwardia Szczytno)

29 kg (2010-2012)

1. Aleksander Zaj (Nippon Olsztyn)

2. Maciej Sztynio (Nippon Olsztyn)

3. Mieszko Chodań (Gwardia Olsztyn)

32 kg (2006-2009)

1. Bartosz Smułka (Nippon Olsztyn)

2. Artur Bubrowski (Nippon Olsztyn)

3. Sebastian Hak (Tomita Elbląg)

3. Jan Furgał (Gwardia Olsztyn)

32 kg (2010-2012)

1. Szymon Stodolnik (Zatoka Braniewo)

2. Jakub Duszkiewicz (Nippon Olsztyn)

3. Bartosz Darkowski (Gwardia Olsztyn)

38 kg (2010-2012)

1. Jakub Klarkowski (Tomita Elbląg)

2. Hubert Pankowski (Gwardia Olsztyn)

3. Piotr Rencewicz (Shamo Ełk)

39 kg (2008-2009)

1. Kajetan Czajkowski (Gwardia Olsztyn)

2. Maciej Wojno (Gwardia Olsztyn)

41 kg (2008-2009)

1. Jan Apanowicz (Tomita Elbląg)

2. Aleksander Sobociński (Zatoka Braniewo)

43 kg (2010-2012)

1. Łukasz Zabielski (Shamo Ełk)

2. Hubert Zaborowski (Gwardia Szczytno)

3. Tomasz Jabłoński (Gwardia Olsztyn)

50 kg (2007)

1. Aleksander Kwiatek (Gwardia Olsztyna

2. Julian Gasek (Nippon Olsztyn)

+53 kg (2007-2008)

1. Michał Piróg (Tomita Elbląg)

2. Franciszek Powązka (Nippon Olsztyn)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn