Puchar Polski Juniorów w Sumo Krotoszyn 2018 – Maciej Dębowski bez respektu

W niedzielę (2 grudnia) w Krotoszynie, odbył się Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Sumo. Wystartował w nim z dużym powodzeniem Maciek Dębowski (UKSJ Nippon Olsztyn). To jeszcze kadet, był więc jednym z najmłodszych uczestników, a mimo to dwukrotnie stanął na podium. Zdobył złoto w rywalizacji juniorów w kategoriach 80 kg i 90 kg.

W wadze do 80 kg błyskawicznie rozstrzygał swoje walki i bezapelacyjnie wygrał tę kategorię pozostawiając za sobą wielu utytułowanych zawodników medalistów Mistrzostw Polski i Europy. Natomiast w wadze do 90 kg zdecydowanie wygrał swoją grupę i następnie walkę półfinałową, ale w finale niestety zabrakło mu już sił (finał był rozgrywany bezpośrednio po półfinale) i uległ starszemu, dużo cięższemu i bardziej doświadczonemu rywalowi.

Zdobywając dwa medale i to w starszej grupie wiekowej zdobył punkty w rankingu do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się na Węgrzech.