Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Koszalin 2017 – Piękny bilans 10 medali, podczas wakacji ciężko pracowali i są efekty

Fot. nadesłane

W sobotę (9 września) Koszalinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w judo (MMM) - zawody zaliczane do Systemu Sportu Młodzieżowego. Na starcie stanęło ponad 200 uczestników z 30 klubów Regionu I. obejmującego w judo województwa: zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie i warmińsko - mazurskie.

Nasz region reprezentowany był przez zawodników i zawodniczkiz takich klubów jak: Żak Ełk, Gwardia Szczytno, Gwardia Olsztyn, Nippon Olsztyn, Shizoku Ostróda, Truso Elbląg, Tomita Elbląg.

To był udany start naszej reprezentacji . Już dawno nie zdobyliśmy tylu medali i miejsc punktowanych w MMM. Ze wstępnych wyliczeń wynika że zdobyliśmy około 40 punktów, co w przypadku młodzików jest bardzo dużo. Z całą pewnością mogę stwierdzić że tak udany występ jest wynikiem adekwatnym do pracy włożonej podczas letnich zgrupowań. Ciężka praca przyniosła nadspodziewane efekty – powiedział po turnieju Andrzej Grudziński prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Judo.

z44974008

Łącznie nasza ekipa zdobyła: 4 złote medale, 2 srebrne i 4 brązowe (w roku 2016: 1-4-1 i 26 pkt.) Swoją klasę potwierdzili: Monika Wołoszyn (57 kg) z Tomity Elblag oraz Patryk Laskowski (66 kg) z Żaka Ełk którzy w tym roku zdobywali już medale w Pucharze Polski w Suchym Lesie (odpowiednio: Monika - 3 m. i Patryk 1 m.) Natomiast bardzo miłą niespodziankę sprawił Miłosz Chodań (Gwardia Olsztyn) zwyciężając w kat. wag. 81 kg. oraz jego kolega klubowy Jakub Kolos zdobywca brązowego medalu w kat. wag. 46 kg.

Szkoda kilku niewykorzystanych szans w walkach o podium , wówczas nasz bilans byłby o wiele lepszy. Jednak niektórym zawodnikom zabrakło trochę szczęścia innym doświadczenia. W przypadku przegranej zawodnik kończy turniej na 5. miejscu.

Wyniki reprezentacji województwa warmińsko - mazurskiego:

Dziewczęta:

1 m. - Monika Wołoszyn (Tomita Elbląg) - 57 kg

1 m. - Wiktoria Piotrowicz (Shizoku Ostróda) - 36 kg

2 m. - Joanna Grudzińska (Gwardia Olsztyn) - pow. 70 kg

3 m. - Kinga Firan (Shizoku Ostróda) - 44 kg

3 m. - Katarzyna Spychała (Shizoku Ostróda) - 52 kg

5 m. - Maja Gutowska (Żak Ełk) - 48 kg

7 m. - Zofia Rykowska (Gwardia Szczytno) - 48 kg

7 m. - Zuzanna Piotrowska (Gwardia Olsztyn) - 70 kg

Chłopcy:

1 m. - Patryk Laskowski (Żak Ełk) - 66 kg

1 m. - Miłosz Chodań (Gwardia Olsztyn) - 81 kg

2 m. - Mateusz Popławski (Truso Elbląg) - 38 kg

3 m. - Jakub Kolos (Gwardia Olsztyn) - 46 kg

3 m. - Rafał Kotlewski (Gwardia Olsztyn - 60 kg

5 m. - Maciej Jońca (Gwardia Olsztyn) - 38 kg

5 m. - Piotr Danieluk (Żak Ełk) - 50 kg

5 m. - Bartosz Kukliński (Żak Ełk) - 60 kg

5 m. - Maciej Dębowski (Nippon Olsztyn) - 66 kg

5 m. - Paweł Gołaszewski (Nippon Olsztyn) - 73 kg

7 m. - Gracjan Mućka (Żak Ełk) - 66 kg

Medaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i oczywiście medale. Dekorował Marian Tałaj - brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu (1976) a obecnie trener Kadry Narodowej kobiet, wraz z Marianem Standowiczem który w tych samych Igrzyskach zajął 5 miejsce. Dla młodzieży była to także dodatkowa lekcja historii polskiego judo.

Teraz czekamy na Mistrzostwa Polski Młodzików które odbędą się w połowie października w Suchym Lesie koło Poznania. Po sobotnim sprawdzianie apetyty na dobre lokaty wzrosły ale w rywalizacji ogólnopolskiej o medale będzie o wiele trudniej.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn