Baltic Cup Gdynia 2016 – Te medale ważą więcej: Złote zdobyli: Sebastian Makowski, Bartosz Sawiniec i Katarzyna Wanatowska

Fot. nadesłane

W Gdyni odbył się (18-19-20 listopada) trzydniowy Puchar Polski w judo Jest to turniej w bardzo silnej obsadzie międzynarodowej. Na starcie stanęli także zawodnicy z województwa warmińsko - mazurskiego reprezentowani przez kluby z Elbląga (Tomita, Truso i Olimpia), Olsztyna (Gwardia) i Ełku (Żak). Na najwyższym stopniu podium stanęli: Bartosz Sawiniec (Gwardia), Sebastian Makowski (Olimpia) i Katarzyna Wanatowska (Truso).

Oprócz Warsaw Open turniej w Gdyni to najbardziej prestiżowa impreza. Zdobycie medalu ma swoją wartość

Rywalizację rozpoczęto już w piątek od grupy wiekowej dzieci U11 i U13. Dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy Gwardii Olsztyn: Jakub Kolos (42 kg) i Joanna Grudzińska (+70 kg) a piąte miejsce zdobyła Gabriela Czyżewska (Gwardia) (42 kg). Wszyscy startowali w grupie wiekowej U13.

z4023019

W sobotę rywalizowali młodzicy (U15) i juniorzy (U20). W młodszej grupie zdobyliśmy cztery krążki. Po raz kolejny doskonale walczyła Monika Wołoszyn (Tomita Elbląg) – 52 kg. Zajęła drugie miejsce, choć przez cały turniej szła jak burza. Wygrała wszystkie pojedynki eliminacyjne, półfinał, a w finale poniosła porażkę z Aleksandrą Piwowarczyk (SIS Wierzchołowice). Z tą sama zawodniczka wygrała przed czasem w pojedynku grupowym.

W  wadze 81 kg drugi był Kacper Wojciechowski (Tomita), który też podtrzymał passę sukcesów. Rozstrzygnął na swoja korzyść trzy pojedynki i uległ dopiero w finale Miłoszowi Wójciakowi (Sadyba Warszawa)

Na podium (3 miejsce) stanął Radosław Laskowski (Żak Ełk) – 60 kg. W bardzo licznie obsadzonej wadze po dwóch zwycięstwach poniósł porażkę i szukał szczęścia w repasażach. Znalazł je i nie dał się już pokonać, a w walce o brąz okazał się lepszy od Dominika Żakowicza (UKS 10 Bydgoszcz). Na trzecim miejscu rywalizację zakończył także Dominik Filipowicz (Tomita Elbląg) – 66 kg. Podobnie jak Radek przegrał walkę w trzeciej rundzie, ale w repasażach radził sobie doskonale pokonując w decydującej potyczce Mateusza Leśniewskiego (Arcus Warszawa).

Ponadto sklasyfikowani zostali: Tymon Gutowski (Żak Ełk) 55 kg – 5 miejsce oraz dzieci: wspomniani już: Joanna Grudzińska (+70) i Jakub Kolos (42), zajmując odpowiednio 4 i 9 miejsce w kategoriach, gdzie obsada nie była liczna. Wystartowali by nabrać doświadczenia.

 

z4023025W kategorii juniorów złoty medal w wadze +100 kg zdobył Bartosz Sawiniec (Gwardia Olsztyn). 7 miejsce wywalczył Jakub Kowalski (73 kg) Tomita Elbląg, a Michał Karkotka (Gwardia Olsztyn) zajął 9 miejsce w kat. wag. 81 kg. Warto dodać że Michał Karkotka i Jakub Kowalski rywalizowali w grupie wiekowej juniorów choć jeszcze do końca roku będą juniorami młodszymi.

z4023028

W niedzielę walczyli juniorzy młodsi (U17). Nie zawiódł nasz faworyt Sebastian Makowski (Oimpia Judo Elbląg) wygrywając kategorię 66 kg. W finale pokonał Juliusza Połącarza (AZS Opole), a na liście startowej figurowało 22 zawodników. Na trzecich miejscach uplasowali się: Wiktor Malinowski (Olimpia Judo Elbląg) – 46 kg, Gracjan Szleja (Truso Elbląg) – 46 kg i Piotr Dondalski (Gwardia Olsztyn) – 90 kg. W tej ostatniej kategorii piąty był Piotr Popko (Tomita Elbląg). Siódme miejsca zajęli: Filip Abrusiewicz (Truso Elbląg) – 55 kg i Rafał Zawistowski (Żak Ełk) – 81 kg.

W grupie młodzieżowców reprezentowała nas tylko Katarzyna Wanatowska (Truso Elbląg) i zwyciężyła w kategorii +78. Wystarczyło zwycięstwo nad Pauliną Kubiak (Gwardia Koszalin), bowiem zgłoszono tylko te dwie judoczki,.

Miejsca reprezentantów okręgu warmińsko-mazurskiego

Dzieci

3 m.- Joanna Grudzińska (Gwardia Olsztyn) + 70 kg

3 m.- Jakub Kolos (Gwardia Olsztyn) – 42 kg

5 m. - Gabriela Czyżewska (Gwardia Olsztyn) – 42 kg

Młodzicy

2 m. - Monika Wołoszyn (Tomita Elbląg) - 52 kg

2 m. - Kacper Wojciechowski (UKS Tomita Elbląg) - 81 kg

3 m. - Patryk Laskowski (MKS Żak Ełk) - 60 kg

3 m. - Dominik Filipowicz (UKS Tomita Elbląg) – 66 kg

4 m. - Joanna Grudzińska (Gwardia Olsztyn) +70 kg

9 m. - Jakub Kolos (Gwardia Olsztyn) - 42 kg

5 m. - Tymon Gutowski (MKS Żak Ełk) - 55 kg

Juniorzy młodsi

3 m. - Wiktor Malinowski (Olimpia Elbląg) - 46 kg

3 m. - Gracjan Szleja ((Truso Elbląg) - 50 kg

3 m. - Piotr Dondalski (Gwardia Olsztyn) - 90 kg

5 m. - Piotr Popko (Tomita Elbląg) - 90 kg

7 m. - Filip Abrusiewicz (Truso Elbląg) – 55 kg

7 m - Rafał Zawistowski (Żak Ełk) 81 kg

Juniorzy

1 m. – Bartosz Sawiniec (Gwardia Olsztyn) + 100 kg

7 m. - Jakub Kowalski (Tomita Elbląg) – 73 kg

9 m – Michał Karkotka (Gwardia Olsztyn) – 81 kg

Młodzieżowcy

1 m – Katarzyna Wanatowska (Truso Elbląg ) + 78 kg

Najmłodsi zawodnicy oprócz rywalizacji sportowej skorzystali z okazji i odwiedzili port. Na pewno zapamiętaja to na długo.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn