Dzień Dziecka na sportowo Olsztyn 2016 (wyniki) – Maluchy na macie, rodzice przy drążkach

W sobotę (28 maja) Urania tętniła życiem. UKSJ Nippon zorganizował rodzinną imprezę pod hasłem „Dzień Dziecka na sportowo”. Najmłodsi wojownicy  (około 150) pogrupowani w różne kategorie rywalizowali na macie, natomiast licznie przybyłym rodzicom zaproponowano inne konkurencje siłowo-sprawnościowe. Wyniki (podamy je niebawem) schodziły na dalszy plan, liczyła się wspólna zabawa i spędzenie dnia na sportowo.

Każdy otrzymał stosowną nagrodę, upamiętniająca ten dzień. Mamy nadzieje, że nie będzie to tylko incydentalny kontakt z kultura fizyczna, a jej upowszechnianie w rodzinach stanie się pozytywna tendencją. „Dzień Dziecka na sportowo” od strony organizacyjnej potraktowano jak najbardziej poważnie. Patronat nad imprezą objął Prezydent Olsztyna, rywalizację sportowa uświetniły występy artystyczne.

W imprezie uczestniczyły następujące kluby: Olimpia Grudziądz, Katana Szczytno, UKS Tomita Elbląg, UKS Kosai Elbląg, Gwardia Szczytno, Shizoku Ostróda, Horyzont Elbląg, Zatoka Braniewo, Arrachion Olsztyn, TS Gwardia Olsztyn i my UKSJ NIPPON Olsztyn.

Imprezę współfinansowało Miasto Olsztyn, a wsparcia i pomocy organizacyjnej udzielili także: Auchan Olsztyn, Piekarnia Tyrolska, oraz niezawodni rodzice. Osobne podziękowania należą się wolontariuszom, a szczególnie Panu Markowi Rytlewskiemu, pod którego kierownictwem bardzo sprawnie przygotowano halę do zawodów i równie sprawnie „posprzątano” po zawodach,

Patronat medialny objęli: portal internetowy Wama-Sport, Gazeta Olsztyńska i Telewizja Olsztyn.

Kolejny raz nagrodzono najmłodszych uczestników, w tym roku byli to: Róża Rypińska i Michał Skwarczyński, obydwoje trenują w Niepublicznym Przedszkolu „Promyczek” , należy podkreślić, że Michał wygrał rywalizację o tę nagrodę ze swoim bratem bliźniakiem Adrianem, gdyż był od niego młodszy o 3 minuty.

Wyniki

Roczniki 2011 – 2012:

Kat. wagowa do 16 kg – dziewczęta:

I - Kużmicka Marysia – Gwardia Olsztyn

II – Wnuk Weronika – Nippon – przedszkole „Promyczek”

III – Rypińska Roża – Nippon – przedszkole „Promyczek”

III – Julia Cudakiewicz – Nippon – przedszkole „Promyczek”

Kat. wagowa do 15 kg:

I – Anaszko Sebastian – Tomita Elbląg

II – Korbański Krzyś – Nippon – przedszkole „Promyczek”

III – Kutyła Adaś – Nippon – przedszkole „Promyczek”

III – Skwarczyński Adrian – Nippon – przedszkole „Promyczek”

III – Skwarczyński Michał – Nippon – przedszkole „Promyczek”

Kat. wagowa do 17 kg:

I – Wróblewski Wiktor – Nippon – przedszkole „Britannica”

II – Budnik Karol – Nippon – przedszkole „Britannica”

III – Górnik Bartek – Nippon – przedszkole „Bajkowy Dom”

III – Gubała Aleksander – Nippon – przedszkole „Britannica”

Kat. wagowa do 19 kg:

I – Małecki Patryk – Nippon – przedszkole „Bajkowy Dom”

II – Kaczmarski Dawid – Nippon – przedszkole „Bajkowy Dom”

III – Szczepkowski Marcin – Nippon – przedszkole „Bajkowy Dom”

Kat. wagowa do 19 kg:

I – Kondratowicz Michał – Nippon

II – Rejewski Michał – Horyzont Elbląg

III – Prusinowski Igor – Nippon – przedszkole „Bajkowy Dom”

Kat. wagowa do 20 kg:

I – Tuszyński Olaf – Nippon – przedszkole „Promyczek”

II – Ciesielski Dawid – Nippon – przedszkole „Britannica”

III – Dodo Adam – Nippon – przedszkole „Promyczek”

III – Rypiński Tytus – Nippon – przedszkole „Promyczek”

Kat. wagowa do 21 kg – dziewczęta:

I – Cydzik Natasza – Gwardia Olsztyn

II – Napierska Michalina – Nippon – przedszkole „Britannica”

III – Mardzyńska Nadia – Nippon – przedszkole „Bajkowy Dom”

III – Murzyn Ola – Nippon – przedszkole „Britannica”

Rocznik 2010:

Kat. wagowa do 18 kg:

I – Kacprzak Tomasz – Katana Szczytno

II – Prusaczyk Piotr – Arrachion Olsztyn

III – Wittbrodt Oliwier – Olimpia Grudziądz

Kat. wagowa do 19 kg – dziewczęta:

I – Winnicka Hania – Gwardia Olsztyn

II – Bubrowska Małgosia – Nippon – przedszkole „Bajkowy Dom”

III – Gręda Lena – Nippon – przedszkole „Bajkowy Dom”

Kat. wagowa do 20 kg:

I – Wółkiewicz Alan – Nippon – przedszkole „Promyczek”

II – Kachel Bartek – Nippon – przedszkole „Promyczek”

III – Słodkiewicz Michał – Nippon – przedszkole „Britannica”

III – Van Beck Daan – Nippon – przedszkole „Promyczek”

Kat. wagowa do 22 kg:

I – Krocz Szymon – Nippon – przedszkole „Promyczek”

II – Dobrowolski Mikołaj – Nippon

III – Kozłowski Filip – Nippon

III – Rozmianiec Szymon – Nippon – przedszkole „Promyczek”

Kat. wagowa do 24 kg:

I – Stelmach Tymoteusz – Gwardia Olsztyn

II – Kornacki Daniel – Olimpia Grudziądz

III – Ostapkowicz Antek – Nippon – przedszkole „Promyczek”

III – Kozikowski Teodozjusz – Nippon

Kat. wagowa do 25 kg:

I – Szewczak Igor – Katana Szczytno

II – Wesołowski Kacper – Horyzont Elbląg

III – Dajlidko Wiktor – Nippon – przedszkole „Britannica”

Kat. wagowa do 27 kg:

I – Kosiński Paweł – Arrachion Olsztyn

II – Kowalski Konrad – Kosai Elbląg

III – Uber Michał – Nippon – przedszkole „Bajkowy Dom”

III – Marel Tomasz- Arrachion Olsztyn

Kat. wagowa +40 kg:

I – Grudziński Adaś – Nippon – przedszkole „Bajkowy Dom”

Rocznik 2009:

Kat. wagowa do 21 kg:

I – Szpil Błażej – Olimpia Grudziądz

II – Puchała Łukasz – Nippon – Niepubliczna Szkoła „Piątka”

III – Baszyński Michał – Nippon

III – Sapeta Michał – Nippon – Niepubliczna Szkoła „Piątka”

III – Krysiak Ksawery – Nippon

Kat. wagowa do 22 kg:

I – Gałązkiewicz Kacper – Olimpia Grudziądz

II – Wójcicki Michał – Tomita Elbląg

III – Wielowiejski Leon – Arrachion Olsztyn

III – Ściborowski Kacper – Olimpia Grudziądz

Kat. wagowa do 22 kg – dziewczęta:

I – Kupniewska Jagoda – Arrachion Olsztyn

II – Witkowska Maja – Arrachion Olsztyn

III – Wojcicka Alina – Tomita Elbląg

Kat. wagowa do 23 kg

I – Wojas Artur – Olimpia Grudziądz

II – Korzyb Filip – Shizoku Ostróda

III – Szatkowski Cezary – Olimpia Grudziądz

Kat. wagowa do 25 kg:

I – Kiełpiński Paweł – Nippon

II – Krause Mateusz – Kosai Elbląg

III – Korbański Grzegorz – Nippon – Niepubliczna Szkoła „Piątka”

III – Wątły Bartosz – Gwardia Olsztyn

Kat. wagowa do 29 kg:

I – Tkaczyk Filip – Nippon – Niepubliczna Szkoła „Piątka”

II – Bołóz Miłosz – Shizoku Ostróda

III – Filipowicz Kacper – Nippon

Kat. wagowa do 34 kg:

I – Mączewski Igor – Nippon

II – Kuprian Ryszard – Gwardia Olsztyn

III – Wysocki Mariusz – Nippon

Rocznik 2008:

Kat. wagowa do 20 kg:

I – Szukiewicz Michał – Gwardia Olsztyn

II – Ściborowski Nikodem – Olimpia Grudziądz

Kat. wagowa do 23 kg:

I – Michałowski Przemek – Tomita Elbląg

II – Kolemba Jakub – Olimpia Grudziądz

III – Procajło Dominik – Olimpia Grudziądz

Kat. wagowa do 25 kg:

I – Rytlewski Tymon – Nippon

II – Batorowski Jakub – Arrachion Olsztyn

III – Imiela Kacper – Olimpia Grudziądz

Kat. wagowa do 26 kg – dziewczęta:

I – Kamińska Kasia – Nippon

II – Drzewicka Olga – Nippon

Kat. wagowa do 27 kg:

I – Stąsiek Przemek – Olimpia Grudziądz

II – Cydzik Jan – Gwardia Olsztyn

III – Częczek Szymon – Tomita Elbląg

III – Olek Katana Szczytno

III – Błaszczak Marcin

Kat. wagowa do 31 kg:

I – Wilbrandt Janek – Zatoka Braniewo

II – Sudomierski Oskar – Tomita Elbląg

III – Szczerbowicz Dawid – Arrachion Olsztyn

Kat. wagowa do 34 kg;

I – Kurbat Rafał – Tomita Elbląg

II – Żarnoch Mikołaj – Gwardia Szczytno

III – Kamiński Robert – Nippon

Kat. wagowa do 38 kg:

I – Dryka Maciej – Zatoka Braniewo

II – Ampulski Szymon – Shizoku Ostróda

III – Gniadek Paweł – Olimpia Grudziądz

III – Volkmann Bartosz – Olimpia Grudziądz

Rocznik 2007:

Kat. wagowa do 26 kg – dziewczęta:

I – Jędruszczak Ola – Nippon

II – Wardacka Wiktoria – Olimpia Grudziądz

III – Szpil Kinga – Olimpia Grudziądz

Kat. wagowa do 27 kg:

I – Malon Marcel – Katana Szczytno

II – Romanowski Dawid – Tomita Elbląg

III – Olszewski Oliwier – Olimpia Grudziądz

Kat. wagowa do 30 kg:

I – Kamiński Mateusz – Nippon

II – Krynicki Dominik – Zatoka Braniewo

III – Sośik Szymon Olimpia Grudziądz

III – Lewandowski Bartosz – Olimpia Grudziądz

Kat. wagowa do 30 kg – dziewczęta:

I – Samokar Wiktoria – Zatoka Braniewo

II – Wiśniewska Iga – Olimpia Grudziądz

III – Węsierska Amelia – Olimpia Grudziądz

Kat. wagowa do 36 kg:

I – Bugowski Szymon – Arrachion Olsztyn

II – Karkotka Filip – Gwardia Olsztyn

III – Staniszewski Oliwier – Arrachion Olsztyn

Kat. wagowa do 37 kg:

I – Stachula Tymoteusz – Katana Szczytno

II – Koźlicki Jakub – Gwardia Szczytno

III – Konopka Marcin – Nippon – Niepubliczna Szkoła „Piątka”

Kat. wagowa do 40 kg – dziewczęta:

I – Czurakowska Olga – Kosai Elbląg

II – Zakrzewska Aleksandra – Gwardia Olsztyn

Kat. wagowa do 41 kg:

I – Skowroński Antoni – Katana Szczytno

II – Archutowski Oskar – Arrachion Olsztyn

III – Zając Filip – Gwardia Olsztyn

Kat. wagowa do 45 kg:

I – Wielichowski Mateusz – Olimpia Grudziądz

II – Klerks Adrian – Nippon – Niepubliczna Szkoła „Piątka”

III – Szczebiot Tymoteusz – Nippon

III – Brakoniecki Olek _ Katana Szczytno

Rocznik 2006:

Kat. wagowa do 28 kg:

I – Lic Tymoteusz – Tomita Elbląg

II – Witkowski Bartosz – Katana Szczytno

III – Kadaj Szymon – Arrachion Olsztyn

III – Cwaliński Bartosz – Tomita Elbląg

Kat. wagowa do 30 kg:

I – Mozol Adam – Gwardia Olsztyn

II – Kalinowski Filip – Olimpia Grudziądz

III – Anaszko Artur – Tomita Elbląg

Kat. wagowa do 32 kg:

I – Janowicz Nikodem – Olimpia Grudziądz

II – Maruszewski Karol – Gwardia Szczytno

III – Zysk Bartosz – Nippon

Kat. wagowa do 39 kg:

I – Święciński Gaspar – Katana Szczytno

II – Michałowski Paweł – Tomita Elbląg

III – Strauss Maksymilian – Gwardia Olsztyn

III – Jasiński Marcel – Olimpia Grudziądz

Kat. wagowa do 42 kg:

I – Srebrzyński Damian – Katana Szczytno

II – Szczepański Jakub – Tomita Elbląg

Kat. wagowa +49 kg:

I – Szewczak Piotr – Katana Szczytno

II – Koptera Kacper – Olimpia Grudziądz

Roczniki 2004/2005:

Kat. wagowa do 32 kg:

I – Miszczak Igor – Nippon

II – Żurawski Wiktor – Olimpia Grudziądz

Kat. wagowa do 32 kg – dziewczęta:

I – Firan Kinga – Shizoku Ostróda

II – Piotrowicz Wiktoria – Shizoku Ostróda

Kat. wagowa do 35 kg:

I – Uchlik Filip – Arrachion Olsztyn

II – Olszewski Oskar – Olimpia Grudziądz

III – Wójcik Damian – Kosai Elbląg

Kat. wagowa do 40 kg – dziewczęta:

I – Czyżewska Gabriela – Gwardia Olsztyn

II – Klara Źródło – Tomita Elbląg

III – Machnowska Kinga – Zatoka Braniewo

III – Gniadek Julia – Olimpia Grudziądz

III – Kozłowska Rozalia – Arrachion Olsztyn

Kat. wagowa do 41 kg:

I – Pawlikowski Bartłomiej – Olimpia Grudziądz

II – Hovdanyan Ter Vardanyan – Olimpia Grudziądz

III – Zelwer Grzegorz – Gwardia Olsztyn

Kat. wagowa do 46 kg – dziewczęta:

I – Hul Natalia – Nippon

II – Rykowska Maja – Gwardia Szczytno

III – Towarek Iga – Shizoku Ostróda

Kat. wagowa do 48 kg:

I – Zapałowski Kacper – Olimpia Grudziądz

II – Kuchta Oliwier – Olimpia Grudziądz

III – Jackiewicz Jacek – Kosai Elbląg

III – Jędraszek Szymon – Tomita Elbląg

Kat. wagowa do 54 kg:

I – Dodajewski Wiktor – Gwardia Szczytno

II – Ostaszewski Olaf – Katana Szczytno

III – Marszałek Marcin – Shizoku Ostróda

III – Ochnik Mateusz – Nippon

III – Miklusz Jakub – Shizoku Ostróda

Kat. wagowa do 60 kg:

I – Szatkowski Igor – Katana Szczytno

II – Zaorski Krzysztof – Katana Szczytno

Kat. wagowa +68 kg:

I – Gołaszewski Paweł – Nippon

II – Sikut Aleksander – Tomita Elbląg

Kat. wagowa +57 kg – dziewczęta:

I – Michalska Julia – Olimpia Grudziądz

II – Grudzińska Joanna – Gwardia Olsztyn

III – Miotek Martyna – Olimpia Grudziądz

KONKURENCJE REKREACYJNE:

Hula – hop:

I – Piotrowska Wiktoria – 10 minut

I – Czyżewska Gabrysia – 10 minut

I – Michałowski Przemek – 10 minut

II – Jędruszczak Ola – 2 minuty 43 sekundy

III – Święcińska Laura – 2 minuty 10 sekund

Skakanka:

I – Grygoruk Sylwia – 464 przeskoki

II – Miotek Martyna – 395 przeskoków

III – Święcińska Laura – 356 przeskoków

Zwis na drążku:

I – Wesołowska Justyna – 1 min. 41 sekund

II – Jędruszczak Edyta – 1 min. 31 sekund

III – Święcińska Sylwia – 49,9 sekund

Wyciskanie sztangi 30 kg na ławeczce:

I – Wójcik Marek – 117 razy

II – Janowicz Rafał – 102 razy

III – Kurpiewski Łukasz – 93 razy

Podnoszenie odważnika 4 kg:

I – Brakoniecki Waldemar – 900 razy

II – Sznak Patryk – 458 razy

III – Jarenko Marek – 323 razy

Podciąganie na drążku:

I – Mardzyński Konrad – 34 razy

II – Budnik Arkadiusz – 33 razy

III – Wojas Roman – 32 razy

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn