90 MP Seniorów Opole 2019 – Tomasza Gryckiewicz i Paweł Obuchowicz jednak bez medalu

Fot. nadesłane

W Opolu trwają od niedzieli (24 listopada) 90 Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie. Do rywalizacji zgłosiło się prawie 150 pięściarzy, w tym kilku z województwa warmińsko-mazurskiego. Najliczniej obsadzona kategorią jest waga do 69 kg, gdzie boksowali: Tomasz Gryckiewicz (Olsztyński Boks) i braniewianin Paweł Obuchowicz (Tygrys Elbląg). Obaj  wygrali po 2 walki, znaleźli się w ćwierćfinale, ale następna baeiera była nie do pokonania.

Tomasz Gryckiewicz do turnieju przygotowywał się pod okiem trenera Macieja Gorzkowskiego.Wygrał pierwszą walkę stosunkiem głosów 4 :1 z Radosławem Gosiewskim (Rybnik Boxing), W poniedziałek wyeliminował bardzo doświadczonego zawodnika wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski Tomasza Piątka. Walkę wygrał 3:2, plasując się w najlepszej ósemce w kraju. Warto dodać, że pięściarz z Radomia walczył już na zawodowych ringach.

ea1

"Jesteśmy gotowi na każdego i na wszystko. Dziewięć miesięcy ciężko pracowaliśmy, żeby Tomek wrócił do boksu. Jest w świetnej formie. Pierwszy raz nie musi robić wagi na imprezie mistrzowskiej, a zwykle właśnie to odbierało mu siły w decydujących starciach komentuje postawę Tomasza Gryckiewicza - Maciej Gorzowski, trener Olsztyńskiego Boksu

Niestety w ćwierćfinale olsztynian przegrał z Karolem Łapawą (Walka Gostyń) 1:4 po bardzo wyrównanej walce. Trzech sędziów orzekło remis ze wskazaniem na Łapawę, jeden wytypował zwycięstwo Gryckiewicza 29:27 i jeden rywala też 29:27. Mimi wszystko start Tomasza Gryckiewicza bardzo udany.,

ghe2

Świetnie spisywał się Paweł Obuchowicz. Zawodnik Tygrysa pochodzący z Braniewa okazał się zdecydowanie lepszy od rywali. Wygrał jednogłośnie na punkty z Norbertem Różańskim (ŁKS Łódź) i przed czasem w trzeciej rundzie z Andrew Borodenko (Odra Opole). W pojedynku o strefę medalową przegrał jednogłośnie z Kacprem Niewiadomskim (KS Raszyn)

Nie powiodło się Patrykowi Karbowskiemu (Tygrys Elbląg), , który przegrał przez RSC w drugiej rundzie z Aleksandrem Bereżewskim (Łódź). Pierwsze walki prz walki przegrali też w kat. 91 kg: Damian Babojć (Tygrys Elbląg) i +91 kg Damian Zachłowski (Boks Olsztyn)

Wyniki

Waga 69 kg

Tomasz Gryckiewicz (Olsztyński Boks)

eliminacje

Radosław Gosiewski (Rybnik Boxing) 4:1

1/8 finału

Tomasz Piątek (Broń Radom) 3:2

ćwierćfinał

 Karol Łapawa (Walka Gostyń) 1:4

Waga 69 kg

Paweł Obuchowicz (Tygrys Elblag)

eliminacje

Norbert Różański (ŁKS Łódź) 5:0

1/8 finału

Andrew Borodenko (Odra Opole) zwycięstwo (III runda)

ćwierćfinał

Kacper Niwiadomski (KS Raszyn) 0:5

Waga 69 kg

Patryk Karbowski (Tygrys Elbląg)

eliminacje

Aleksander Bereżewski (Broń Radom) porażka (II runda)

Waga 91 kg

Damian Babojć (Tygrys Elbląg)

eliminacje

 Tomasz Spychalski (Zagłębie Konin) porażka

Waga +91 kg

Damian Zachłowski (Olsztyński Boks)

eliminacje

Patryk Rostkowski (Hetman Białystok) 0:5

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn