III Bieg Niepodległości Olsztyn 2019 – Ponad pół tysiąca uczestników i...biało-czerwono

Fot. Karina Ośko

Ponad pół tysiąca osób uczestniczyło w poniedziałek (11 listopada) w III Biegu Niepodległości w Olsztynie. Start i metę usytuowano w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel, a rywalizowano na dystansach 10 km i 5 km. Impreza miała szczególny charakter, nie zabrakło tak ważnych w tym dniu akcentów patriotycznych. Wielu uczestników przygotowało na tę wyjątkowa okazję specjalne kostiumy.

Na dystansie 10 km triumfował Wiktor Kujawa (AZS UWM Olsztyn) przed Rafałem Wiśniewskim (Olsztyn) i Markiem Brojkiem (Morąg). Z pań pierwsza na mecie była Nadiezhda Suhanova (Olsztyn), za nią przybiegły Justyna Wrażeń (Olsztyn) i Emilia Kosacka (Skajboty). W kategoriach triumfowali: juniorzy:Alicja Fiedorowicz (Olsztyn) i Paweł Adamiak (Kolno), seniorzy: Stanisław Brzozowski (Olsztyn), mundurowi: Marek Brojek.

Na dystansie 5 km najlepszy okazał się Rafał Wronowski (Banie Mazurskie), za nim finiszowali Damian Błaut (Ostróda) i Mariusz Zadroga (Olsztyn). W rywalizacji pań zwyciężyła Justyna Kaczmarczyk (Olsztyn) przed Wiolettą Kurtiak (Pelnik) i Milena Blicharz. Triumfatorzy kategorii: juniorzy: Monika Guzowska (Lubawa) i Dawid Możejko (Morąg), seniorzy: Teresa Organowska i Jerzy Krzysztof Borkowski (Olsztyn), mundurowi: Damian Błaut.

Dystans 10 km

1 Wiktor Kujawa M KS AZS UWM OLSZTYN M 1 00:35:32

2 Rafał Wiśniewski M M 2 00:35:41

3 Marek Brojek M 4W-MBOT M 3 00:37:16 Mundurowa

4 Łukasz Traczyk M ROZBIEGANI ŻYCHLIN M 4 00:37:29

5 Paweł Kowalkowski M Piasecki Concept M 5 00:38:46

6 Tomasz Woźniak M URWIS BIEGA M 6 00:39:07 Mundurowa

7 Karol Kokosza M M 7 00:39:38

8 Karol Januszewski M 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT M 8 00:39:48 Mundurowa

9 Jakub Zych M M 9 00:39:49

10 Szymon Sawicki M Sawik M 10 00:39:55

11 Arkadiusz Kasperski M M 11 00:39:59 Mundurowa

12 Krzysztof Krygielski M CRYOSPACE OLSZTYN M 12 00:40:05

13 Tomasz Sinkiewicz M M 13 00:41:07

14 Marcin Śmieszny M M 14 00:41:20

15 Paweł Kurmin M Team Kopeć M 15 00:41:28

16 Daniel Radzki M Michelin Team M 16 00:41:33

17 Paweł Adamiak M MJUNIOR 1 00:41:56

18 Paweł Rynko M M 17 00:42:02

19 Dominik Greger M KLUB BIEGACZA BIAŁA BIEGA M 18 00:42:03

20 Piotr Bogusz M Kuropatwa Team M 19 00:42:17

21 Krzysztof Berk M AKM Olsztyn / sklepbiegacza.pl M 20 00:42:24

22 Ireneusz Misiak M ZETO SOFTWARE TEAM M 21 00:42:31

23 Karol Ołdakowski M M 22 00:42:32

24 Krzysztof Karolewski M Kriss Coaching M 23 00:42:38

25 Mateusz Kaczmarek M M 24 00:43:05

26 Mateusz Czubiel M M 25 00:43:12

27 Tomasz Radziwon M M 26 00:43:15

28 Nadezhda Suhanova K K 1 00:43:17

29 Krzysztof Jabłoński M M 27 00:43:19

30 Patryk Czarzasty M MJUNIOR 2 00:43:20

31 Marcin Wolff M M-Runners M 28 00:43:19

32 Rafał Golan M KM PSP Ostrołęka M 29 00:43:29 Mundurowa

33 Piotr Wojciechowski M Drużyna Wilka M 30 00:43:28

34 Sebastian Holender M Kuropatwa Team M 31 00:43:29

35 Marcin Świerzko M M 32 00:43:43

36 Tomasz Jurołajć M 4W-MBOT (43 Batalion Lekkiej Piechoty - Braniewo) M 33 00:43:51 Mundurowa

37 Łukasz Matyjewicz M M 34 00:43:55

38 Justyna Wrażeń K K 2 00:43:55

39 Michał Kurczycki M Waniewski Coaching M 35 00:43:51

40 Marek Szpendowski M Skazani na sukces M 36 00:44:00

41 Rafał Kot M KLUB BIEGACZA JURUND SZCZYTNO M 37 00:44:10

42 Sławomir Siankowski M Finisz Morąg M 38 00:44:03

43 Maciej Małkowski M Team Kopeć M 39 00:44:26

44 Mateusz Pałejko M #WIPASZ AKTYWNI w biegu M 40 00:44:35

45 Maciej Bogdaniuk M M 41 00:44:33

46 Andrzej Poczopko M Cryospace Olsztyn M 42 00:44:20

47 Cezariusz Gosiewski M M 43 00:44:32

48 Paweł Gil M Orange Polska M 44 00:44:44

49 Gabor Sawicki M 4W-MBOT M 45 00:44:48 Mundurowa

50 Robert Rejniak M M 46 00:44:50

51 Emilia Kosacka K K 3 00:44:54

52 Grzegorz Dowgiało M M 47 00:44:54

53 David Faveeuw M EFDO M 48 00:44:56

54 Michał Ziółkiewicz M Skajbiegacze M 49 00:45:04

55 Jakub Goszka M M 50 00:45:03

56 Przemysław Opalach M M 51 00:45:04

57 Andrzej Juchno M M 52 00:45:25

58 Przemysław Olewniczak M M 53 00:45:28

59 Adam Krzyżewski M M 54 00:45:42

60 Daniel Puszkiewicz M Wkurw_Team M 55 00:45:41

61 Maciej Decyk M Team Kopeć M 56 00:45:40

62 Szymon Chomicki M M 57 00:45:56

63 Damian Majer M Yno ultra M 58 00:45:56

64 Karol Rąpała M M 59 00:45:59

65 Patrycja Bolda K K 4 00:46:02

66 Kamil Kaim M M 60 00:45:46

67 Piotr Szamrowski M Leniwce Power M 61 00:46:08

68 Paweł Brzeziński M M 62 00:46:19 Mundurowa

69 Jacek Lewicki M M 63 00:46:23

70 Paweł Szymański M M 64 00:46:35

71 Adam Gołota M M 65 00:46:28

72 Damian Linkner M M 66 00:46:42

73 Mariusz Dołęga M M 67 00:46:53

74 Stanisław Brzozowski M Prątniczanka MSENIOR 1 00:46:50

75 Dawid Dublanka M M 68 00:46:42

76 Andrzej Łaguna M M 69 00:47:00

77 Łukasz Owerczuk M M 70 00:46:57

78 Rafał Malinowski M 15 GBZ M 71 00:46:45 Mundurowa

79 Paweł Drygas M SAM DLA SIEBIE M 72 00:46:52

80 Krzysztof Obrębski M M 73 00:47:02

81 Szymon Szypczyński M M 74 00:46:55

82 Piotr Sokół M M 75 00:47:00

83 Tomasz Chudzik M CHUDZIKI TEAM M 76 00:47:07

84 Józef Zdunek M KLUB BIEGACZA JURUND SZCZYTNO M 77 00:47:18

85 Michał Klukowski M M 78 00:47:21

86 Miłosz Pawlak M Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie M 79 00:47:12

87 Miroslaw Fedejko M Skazani na sukces M 80 00:47:33 Mundurowa

88 Piotrek Kasperski M M 81 00:47:32

89 Piotr Gołąb M M 82 00:47:23

90 Mariusz Gębski M M 83 00:47:29

91 Paweł Juniewicz M MJUNIOR 3 00:47:14

92 Radosław Kramek M R.ambo Druga Crew M 84 00:47:29 Mundurowa

93 Kamil Aleksandrowicz M Goose Logistics Solutions M 85 00:47:48

94 Marcin Skolmowski M BUSHIDO M 86 00:47:46

95 Bartosz Fotschki M M 87 00:47:44

96 Daniel Młot M M 88 00:47:56

97 Grzegorz Niski M 4W-MBOT M 89 00:48:05 Mundurowa 00:24:09

98 Piotr Wasilewski M M 90 00:48:25

99 Jarosław Widomski M M 91 00:48:22

100 Paweł Chorążewicz M M 92 00:48:22

Kobiety

1(28) Nadezhda Suhanova K K 1 00:43:17

2(38) Justyna Wrażeń K K 2 00:43:55

3(51) Emilia Kosacka K K 3 00:44:54

4(65) Patrycja Bolda K K 4 00:46:02

5(104) Renata Markowicz K K 5 00:48:14

6(115) Magda Nasuta K CTS Team Olsztyn K 6 00:48:52

7(117) Paulina Grams K K 7 00:49:28

8(123) Angelika Apanowicz K Ekobiegi K 8 00:49:54

9(127) Ewelina Zdunek K K 9 00:50:08

10(144) Joanna Kozłowska-Urban K BRBK - biegli w podatkach K 10 00:50:53

Kategorie

Kobiety junior

1(135) Alicja Fiedorowicz K KUUNIOR 1 00:50:40

2(182) Zuzanna Kozon K Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie KUUNIOR 2 00:53:08

Mężczyźni junior

1(17) Paweł Adamiak M MJUNIOR 1 00:41:56

2(30) Patryk Czarzasty M MJUNIOR 2 00:43:20

3(91) Paweł Juniewicz M MJUNIOR 3 00:47:14

4(105) Daniel Kaszuba M MJUNIOR 4 00:48:28

5(114 )Adrian Fałkowski M Fitmania Olsztyn MJUNIOR 5 00:49:19

6(204) Kacper Więczkowski M MJUNIOR 6 00:54:39

Mężczyźni senior

1(74) Stanisław Brzozowski M Prątniczanka MSENIOR 1 00:46:50

2(122) Andrzej Gumkowski M Biegam Bo Lubię/Morsy Ostrołęka MSENIOR 2 00:49:54

3(146) Jerzy Ciupiński M MSENIOR 3 00:51:09

4(165) Leszek Decyk M Team Kopeć MSENIOR 4 00:51:55

5(169) Zbigniew Wojciechowski M MSENIOR 5 00:52:16

6(170) Wojciech Sienkiewicz M Kriss Coaching MSENIOR 6 00:52:10

Mundurowi

1(3) Marek Brojek M 4W-MBOT M 3 00:37:16

2(6) Tomasz Woźniak M URWIS BIEGA M 6 00:39:07

3(8) Karol Januszewski M 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT M 8 00:39:48

4(11) Arkadiusz Kasperski M M 11 00:39:59

5(32) Rafał Golan M KM PSP Ostrołęka M 29 00:43:29

6(36) Tomasz Jurołajć M 4W-MBOT (43 Batalion Lekkiej Piechoty - Braniewo) M 33 00:43:51

Dystans 5 km

1 Rafał Wronowski M M 1 00:17:12

2 Damian Błaut M KP PSP Ostróda M 2 00:17:18 Mundurowa

3 Mariusz Zadroga M 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT M 3 00:19:19 Mundurowa

4 Paweł Hryszko M M 4 00:19:22

5 Przemysław Kobyliński M 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana M 5 00:19:26 Mundurowa

6 Maciej Rypiński M 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT M 6 00:20:47 Mundurowa

7 Piotr Krzyżaniak M M 7 00:21:00 Mundurowa

8 Bartosz Jachimowicz M M 8 00:21:38

9 Dawid Możejko M Finisz Morąg MJUNIOR 1 00:21:57

10 Justyna Kaczmarczyk K Juvenia Białystok K 1 00:22:04

11 Jakub Narojczyk M M 9 00:22:08 Mundurowa

12 Andrzej Łuczyński M M 10 00:22:47 Mundurowa

13 Marek Możejko M 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana M 11 00:23:31 Mundurowa

14 Wioleta Kurtiak K K 2 00:23:32

15 Milena Blicharz K K 3 00:23:38

16 Sebastian Chrostowski M M 12 00:23:34

17 Łukasz Złotucha M M 13 00:23:52 Mundurowa

18 Piotr Kaszkin M #WIPASZ AKTYWNI w biegu M 14 00:23:58

19 Artur Neumann M AKM Olsztyn / sklepbiegacza.pl M 15 00:24:07

20 Rafał Oporski M M 16 00:24:14

21 Patryk Stańko M M 17 00:24:12

22 1 00:24:12

23 Paulina Żuchowska K K 4 00:24:21

24 Anna Karolewska K Kriss Coaching K 5 00:24:31

25 Paweł Chojnacki M 2 00:24:39

26 Marcin Onufrejuk M Best BEaSTs M 18 00:24:37 Mundurowa

27 Albert Kaczmarczyk M M 19 00:24:40

28 Andrzej Sadzewicz M M 20 00:24:54

29 Michał Ponichtera M M 21 00:25:03

30 Dominik Szczepkowski M M 22 00:25:06

31 Damian Mazurowski M 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana M 23 00:25:00 Mundurowa

32 Krzysztof Masiejczyk M M 24 00:25:18

33 Maciej Tomasik M M 25 00:25:10

34 Krzysztof Tomaszewski M M 26 00:25:19

35 Adam Zmyślony M M 27 00:25:39

36 Rafał Miszczak M M 28 00:25:38

37 Monika Guzowska K KJUUNIOR 1 00:26:21

38 Zdzisław Guzowski M M 29 00:26:22

39 Piotr Tabaka M M 30 00:26:26

40 Aleksandra Śmiałek K #WIPASZ AKTYWNI w biegu K 6 00:26:35

41 Żaneta Tomaszewska K Wipasz Aktywni w Biegu K 7 00:26:41

42 Marta Jodko K K 8 00:26:46

43 Sebastian Pełka M M 31 00:26:49

44 Bartosz Wacikowski M M 32 00:26:48

45 Monika Olender K K 9 00:26:50

46 Bartłomiej Cioban M M 33 00:27:03

47 Damian Deruś M M 34 00:27:24 Mundurowa

48 Bartłomiej Tabaka M M 35 00:27:28

49 Michał Ejsymont M M 36 00:27:31

50 Karolina Kopec K K 10 00:27:41

51 Patryk Miszczak M M 37 00:27:47 00:27:47

52 Jolanta Gaszyk K #WIPASZ AKTYWNI w biegu K 11 00:27:49 00:27:46

53 Kamil Przegaliński M 3 00:28:04 00:28:00

54 Daria Rolka K K 12 00:28:07 00:27:59

55 Kamil Poźniak M KarolinkaTeam M 38 00:28:15 00:28:10

56 Rafał Furgał M M 39 00:28:23 00:28:13

57 Marcin Ludzia M M 40 00:28:31 00:28:20

58 Daniel Kontakiewicz M M 41 00:28:32 00:28:32

59 Monika Bogusz K Kuropatwa Team K 13 00:28:29

60 Oksana Klonowska K Wizja Lokalna Olsztyna K 14 00:28:41

61 Paweł Klonowski M Wizja Lokalna Olsztyna M 42 00:28:39

62 Izabela Masiuk K K 15 00:28:37 Mundurowa

63 Wojciech Kubit M M 43 00:28:46

64 Anna Plucińska-Furgał K K 16 00:28:47

65 Agnieszka Kuczmarska K K 17 00:28:46

66 Piotr Wasilewski M M 44 00:28:52

67 Michał Cygan M M 45 00:28:59

68 Mariusz Chrzanowski M M 46 00:29:09

69 Joanna Petryczko K #BezPośpiechuTeam K 18 00:29:13

70 Izabela Sędrowska K K 19 00:29:13

71 Joanna Zalewska K CTS Nanovo K 20 00:29:19

72 Adam Sędrowski M M 47 00:29:13

73 Anna Krawczyk K K 21 00:29:18

74 Karina Ośko K Radioaktywni K 22 00:29:21

75 Kamil Adam Hirsz M K.S. Celironman M 48 00:29:19

76 Anna Sobiewska K #WIPASZ AKTYWNI w biegu K 23 00:29:28

77 Katarzyna Skrzńska K Salka fit Barczewo K 24 00:29:29

78 Dariusz Kalbarczyk M M 49 00:29:29

79 Malgorzata Pliszka K K 25 00:29:30

80 Adrian Horodecki M M 50 00:29:29

81 Paweł Traczyk M M 51 00:29:36

82 Daria Chmielewska K K 26 00:29:36

83 Jerzy Krzysztof Borkowski M MSENIOR 1 00:29:34

84 Anna Sztych K K 27 00:29:45

85 Jacek Bezlapowicz M GRUPA DBK OLSZTYN M 52 00:29:47

86 Aneta Gagat K K 28 00:29:38

87 Radosław Machnaczyk M M 53 00:29:58

88 Natalia Wiórkowska K K 29 00:29:59

89 Łukasz Karasiński M M 54 00:30:04

90 Joanna Nowakowska-Stańko K CTS Team Olsztyn K 30 00:30:18

91 Katarzyna Piecha-Śmieszna K K 31 00:30:19

92 Anna Urbanowicz K K 32 00:30:20

93 Justyna Wiśniewska K K 33 00:30:35

94 Jakub Bronowicki M Lecimy Tutej M 55 00:30:33

95 Wioleta Lipka K K 34 00:30:47

96 Artur Lipka M M 56 00:30:47

97 Justyna Gagat K K 35 00:30:48

98 Aleksandra Zbyszyńska K K 36 00:31:14

99 Jola Fotschki K K 37 00:31:18

100 Marcin Płatek M M 57 00:31:11

Kobiety

1(10) Justyna Kaczmarczyk K Juvenia Białystok K 1 00:22:04

2(14) Wioleta Kurtiak K K 2 00:23:32

3(15) Milena Blicharz K K 3 00:23:38

4(23) Paulina Żuchowska K K 4 00:24:21

5(24)Anna Karolewska K Kriss Coaching K 5 00:24:31

6(40) Aleksandra Śmiałek K #WIPASZ AKTYWNI w biegu K 6 00:26:35

7(41) Żaneta Tomaszewska K Wipasz Aktywni w Biegu K 7 00:26:41

8(42) Marta Jodko K K 8 00:26:46

9(45) Monika Olender K K 9 00:26:50

10(50) Karolina Kopec K K 10 00:27:41

Kategorie

Kobiety Junior

1(37) Monika Guzowska K KJUUNIOR 1 00:26:21

Mężczyźni Junior

1(9) Dawid Możejko M Finisz Morąg MJUNIOR 1 00:21:57

2(122) Patryk Pawłowski M MJUNIOR 2 00:33:56

Kobiety Senior

1(159) Teresa Organowska K KSENIOR 1 00:39:57

Mężczyźni senior

1(83) Jerzy Krzysztof Borkowski M MSENIOR 1 00:29:34

Mundurowi

1(2) Damian Błaut M KP PSP Ostróda M 2 00:17:18

2(3) Mariusz Zadroga M 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT M 3 00:19:19

3(5) Przemysław Kobyliński M 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana M 5 00:19:26

4(6) Maciej Rypiński M 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT M 6 00:20:47

5(7) Piotr Krzyżaniak M M 7 00:21:00

6(11) Jakub Narojczyk M M 9 00:22:08

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn