W Bażantarni aż roiło się od kijkarzy Elbląg 2019 – To nie jest taki zwyczajny marsz

Fot.ilustracja

W elbląskiej Bażantarni odbyły się w sobotę (7 września) I Regionalne Zawody Nordic Walking Województwa Warmińsko-Mazurskiego . Uczestnikom (ponad 80) zaproponowano dwa dystanse: 5 km i 8 km. Wśród maszerujących zdecydowaną większość stanowili reprezentanci Elbląga i Pasłęka. Na 5 km zwyciężył Krzysztof Młyński (Dobre Miasto) przed Mirosławem Wasielewskim (Elbląg) i Bogdanem Klarkowskim (Elbląg)

W rywalizacji pań najlepsza okazała się Asia Gibas (Elbląg), druga była Dorota Godzińska (Milejewo), a trzecia Joanna Świerczyńska (Elbląg). Zwycięzcy kategorii wiekowych: U18/29: Magdalena Bujnicka (Pasłęk) i Michał Bryl (Elbląg), U30/39: Asia Gibas (Elbląg) i Andrew Redden (Halifax), U40/49: Beata Jankowska (Pasłęk) i Krzysztof Młyński, U50/59: Joanna Świerczyńska i Mirosław Wasielewski, U60/69: Lucyna Szymańska (Dywity) i Bogdan Klarkowski, U70+ Ewa Adamowicz (Elbląg) i Andrzej Chudziński (Elbląg). Wśród niepełnosprawnych triumfowała Lucyna Szymańska (Dywity).

Dystans 8 km wygrał Paweł Pałat (Elbląg) przed Bogdanem Świsłockim (Mikoszewo) i Marcinem Jankowskim (Elbląg) Wśród pan na mecie pierwsza zameldowała się Sylwia Michałowska, drugie miejsce zajęła Agnieszka Kuczewska, a trzecia Karolina Stańczyk (wszyscy Elbląg). Zwycięzcy kategorii: U30/39: Karolina Stańczyk i Paweł Pałat, U40/49: Sylwia Michałowska i Marcin Jankowski, U50/59 Marzena Dziwulska (Elbląg) i Bogdan Świsłocki, U60/69: Teresa Maciejewska (Pasłęk) i Henryk Kulig (Elbląg) M70+ Stefan Szymański (Dywity)

Wyniki

Dystans 5 km Open

1 Młyński Krzysztof Dobre Miasto Pozytywni Dobre Miasto 1972 M40-49 1 30:14 1

2 Wasielewski Mirosław Elbląg 1962 M50-59 1 30:30 2

3 Klarkowski Bogdan Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1954 M60-69 1 30:37 3

4 Kapteina Robert Gronowo Górne Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1973 M40-49 2 31:47 4

5 Gibas Sławek Elbląg Bażant NW Elbląg 1979 M40-49 3 31:56 5

6 Gibas Asia Elbląg Bażant NW Elbląg 1980 K30-39 1 31:20 1

7 Bujnicki Marcin Pasłęk Nordic Walking Pasłęk 1976 M40-49 4 31:38 6

8 Jasiukiewicz Jacek Dobre Miasto Pozytywni Dobre Miasto 1968 M50-59 2 31:51 7

9 Godzińska Dorota Milejewo Bażant NW Elbląg 1980 K30-39 2 06:24 9.4 35:42 32:01 2

10 Chudziński Andrzej Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1949 M70 i starsi 1 33:16 8

…................................................

11 Białk Roman Gdańsk 1951 M60-69 2 34:08 9

12 Bryl Michał Elbląg KS Elbląskie Wloczy-Kije 1992 M18-29 1 34:14 10

13 Dubaj Grzegorz Elbląg KS Elbląskie Wloczy-Kije 1960 M50-59 3 34:24 11

14 Świerczyńska Joanna Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1968 K50-59 1 34:31 3

15 Stańczyk Bożena Elbląg K S.Elbląskie Włuczy - kije 1960 K50-59 2 35:20 4

16 Łapiński Leszek Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1950 M60-69 3 35:50 12

17 Sobieska Alina Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1964 K50-59 3 36:07 5

18 Jankowska Beata Pasłęk Nordic Walking Pasłęk 1976 K40-49 1 36:52 6

19 Krawiec Jacek Elbląg 1966 M50-59 4 36:56 13

20 Bujnicka Magdalena Pasłęk Nordic Walking Pasłęk 2001 K18-29 1 37:04 7

21 Szymańska Lucyna Kieźliny XV Koło Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Dywitach 1950 K60-69 1 Niepełnosprawni K 1 37:13 8

22 Kozłowska Anna Pasłęk Nordic Walking Pasłęk 1979 K40-49 2 37:24 9

23 Soroka Teresa Pasłęk Nordic Walking Pasłęk 1958 K60-69 2 37:37 10

24 Jasinski Marian Elbląg K S.Elbląskie Włuczy - kije 1947 M70 i starsi 2 38:02 14

25 Górka Mirosława Elblag Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1954 K60-69 3 38:27 11

26 Chlewińska Iwona Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1953 K60-69 4 39:03 12

27 Adamowicz Ewa Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1947 K70 i starsi 1 39:06 13

28 Rogulski Mateusz Pasłęk Nordic Walking Pasłęk 2000 M18-29 2 39:14 15

29 Kruk Hanna Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1972 K40-49 3 39:18 14

30 Wisniewska Teresa Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1955 K60-69 5 39:20 15

31 Rogulska Anna Pasłęk Nordic Walking Pasłęk 1978 K40-49 4 39:23 16

32 Przedwojewska Róża Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1949 K70 i starsi 2 39:37 17

33 Świsłocka Ewa Mikoszewo Face Nordic Walking Team 1966 K50-59 4 39:39 18

34 Pietruszyńska-Myśliwiec Agnieszka Gronowo Elbląskie 1982 K30-39 3 040:13 19

35 Nazarewicz Barbara Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1948 K70 i starsi 3 40:39 20

36 Jabłonowska Anita Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1972 K40-49 5 40:55 21

37 Chmielewska Jadwiga Elbląg KS Elbląskie Wloczy-Kije 1959 K60-69 6 41:03 22

38 Turczyk Sławomir Elbląg --- 1957 M60-69 4 Niepełnosprawni M 1 41:06 16

39 Kodyra Kazimiera Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1948 K70 i starsi 4 41:11 23

40 Lewandowska Krystyna Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1953 K60-69 7 41:18 24

41 Daszkiewicz Justyna Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1977 K40-49 6 41:40 25

42 Redden Andrew Halifax 1986 M30-39 1 41:50 17

43 Pellowska Edyta Elbąg 1952 K60-69 8 41:51 26

44 Kosiacki Gniewomir Elbląg 1997 M18-29 3 42:16 18

45 Sejmicka Maria Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1953 K60-69 9 43:23 27

46 Redden Karolina Halifax 1985 K30-39 4 44:54 28

47 Opalińska Krystyna Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1938 K70 i starsi 5 50:08 29

48 Mikhailova Irina Kaliningrad 1953 K60-69 10 45:30 30

49 Krupieńska Ewa Elbląg 1987 K30-39 5 45:36 31

50 Handze Danuta Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1955 K60-69 11 45:40 32

51 Wojtasik Aldona Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1954 K60-69 12 47:32 33

52 Varchik Lidiia Kaliningrad 1943 K70 i starsi 6 47:36 34

53 Dubaj Adriana Elbląg Klub Sportowy E 1961 K50-59 5 48:04 35

54 Fedak Natalia Kaliningrad 1979 K40-49 7 48:55 36

55 Bekh Irina Kaliningrad 1971 K40-49 8 48:58 37

56 Dembitckaia Liubov Kaliningrad 1956 K60-69 13 49:21 38

57 Sirotina Larisa Kaliningrad 1960 K50-59 6 49:23 39

58 Matrohina Marina Kaliningrad 1968 K50-59 7 50:56 40

Kobiety

1 Gibas Asia Elbląg Bażant NW Elbląg 1980 K30-39 31:20

2 Godzińska Dorota Milejewo Bażant NW Elbląg 1980 K30-39 32:01

3 Świerczyńska Joanna Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1968 K50-59 34:31

4 Stańczyk Bożena Elbląg K S.Elbląskie Włuczy - kije 1960 K50-59 35:20

5 Sobieska Alina Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1964 K50-59 36:07

6 Jankowska Beata Pasłęk Nordic Walking Pasłęk 1976 K40-49 36:52

7 Bujnicka Magdalena Pasłęk Nordic Walking Pasłęk 2001 K18-29 37:04

8 Szymańska Lucyna Kieźliny XV Koło Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Dywitach 1950 K60-69 Niepełnosprawni K 37:13

9 Kozłowska Anna Pasłęk Nordic Walking Pasłęk 1979 K40-49 37:24

10 Soroka Teresa Pasłęk Nordic Walking Pasłęk 1958 K60-69 37:37

Dystans 8 km Open

1 Pałat Paweł Elbląg 1986 M30-39 1 37:25 1

2 Świsłocki Bogdan Mikoszewo Face Nordic Walking Team 1962 M50-59 1 38:50 2

3 Jankowski Marcin Elbląg Nordic Walking Pasłęk 1976 M40-49 1 39:25 3

4 Stachórko Krzysztof Pasłęk KRAM TEAM 1975 M40-49 2 39:30 4

5 Godziński Paweł Milejewo Bażant NW Elbląg 1979 M40-49 3 39:58 5

6 Szamrowski Piotr Olsztyn 1976 M40-49 4 40:42 6

7 Szymański Stefan Kieźliny XV Koło Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Dywitach 1947 M70 i starsi 1 41:21 7

8 Wasilewski Sławomir Warszawa PASJA Nordic Walking 1945 M70 i starsi 2 41:46 8

9 Kulig Henryk Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1952 M60-69 1 41:52 9

10 Michałowska Sylwia Elblag Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1977 K40-49 1 42:00 1

11 Kuczewska Agnieszka Elbląg 1978 K40-49 2 42:11 2

12 Dziwulski Zbigniew Elblag Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1962 M50-59 2 42:11 10

13 Rogulski Tomasz Pasłęk 1978 M40-49 5 42:12 11

14 Stańczyk Karolina Elbląg 1988 K30-39 1 42:44 3

15 Kondratowicz Katarzyna Pasłęk Nordic Walking Pasłęk 1979 K40-49 3 42:46 4

16 Kosecki Zbigniew Elbląg 1958 M60-69 2 43:32 12

17 Bogusławska Katarzyna Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1981 K30-39 2 43:49 5

18 Ossowska-Bańka Justyna Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1978 K40-49 4 45:00 6

19 Dziwulska Marzena Elblag Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1961 K50-59 1 45:30 7

20 Motoczyński Krzysztof Bydgoszcz GOSiR Osielsko 1955 M60-69 3 46:46 13

21 Kosiacki Radosław Elbląg 1973 M40-49 6 47:47 14

22 Wiśniewska Justyna Olsztyn Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team 1984 K30-39 3 48:03 8

23 Drażba Agata Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1984 K30-39 4 48:31 9

24 Maciuszonek Małgorzata Pasłęk Nordic Walking Pasłęk 1965 K50-59 2 48:36 10

25 Maciejewska Teresa Pasłęk 1958 K60-69 1 51:51 11

26 Motoczyńska Aleksandra Bydgoszcz GOSiR Osielsko 1959 K60-69 2 52:12 12

27 Wąsowska Monika Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1986 K30-39 5 55:47 13

Kobiety

1 Michałowska Sylwia Elblag Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1977 K40-49 42:00

2 Kuczewska Agnieszka Elbląg 1978 K40-49 42:11

3 Stańczyk Karolina Elbląg 1988 K30-39 42:44

4 Kondratowicz Katarzyna Pasłęk Nordic Walking Pasłęk 1979 K40-49 42:46

5 Bogusławska Katarzyna Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1981 K30-39 43:49

6 Ossowska-Bańka Justyna Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1978 K40-49 45:00

7 Dziwulska Marzena Elblag Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1961 K50-59 45:30

8 Wiśniewska Justyna Olsztyn Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team 1984 K30-39 48:03

9 Drażba Agata Elbląg Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije 1984 K30-39 48:31

10 Maciuszonek Małgorzata Pasłęk Nordic Walking Pasłęk 1965 K50-59 48:36

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn