IX Lubawska Dycha 2019 (FOTO) – Goście z Ukrainy bezkonkurencyjni

Fot. OSiR Lubawa

W niedzielę (18 sierpnia) odbyła się 9 Lubawska Dycha, impreza ciesząca się dużą popularnością nie tylko w regionie. Wystartowało blisko 300 uczestników, głównie z Warmii i Mazur, ale też z innych regionów, także goście zagraniczni. I właśnie oni zgarnęli główne nagrody. Rywalizacje mężczyzn z duża przewaga wygrał Ukrainiec Serhii Okseniuk przed reprezentantami Ostródy: Pawłem Tadejewskim i Damianem Błautem.

Rywalizacje pań rozstrzygnęła na swoją korzyść Oksana Okseniuk przed Mariola Sudzińską (Olsztyn) i Teresa Kamińską (Miesiączkowo). Zwycięzcy kategorii wiekowych: M16 Rafał Małolepszy (Lubawa), U20: Natalia Ruchlewicz (Sztum) i Damian Błaut, U30: Oksana Okseniuk i Serhii Okseniuk, U40: Mariola Sudzińska i Paweł Tadejewski, U50+ Justyna Górna (Brodnica) i Wiesław Kwiatkowski (Franciszkowo). W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Kasprowiczowie (Marcin i Wioleta), drugie miejsce zajęła rodzina Brzozowskich (Piotr i Maciej) a trzecie Wierzbowskich (Krzysztof i Agnieszka).

W klasyfikacji najlepszych lubawian czołowe trójki to: Mateusz Krawiecki, Radosław Górski i Michał Zalewski oraz Agnieszka Walerowicz, Kamila Sadowska i Anna Liberacka. Czołówka klasyfikacji zespołowej: 1 Ostróda Runners, 2 Kurzętnik Biega, 3 Rozbiegane Działdowo, 4 AKB Szczytno, 5 Rozbiegany Susz, 6 Biegam u Kolesi.

W wyścigu nordic walking zwyciężyli: Marcin Radomski (Płock) i Katarzyna Golubiewska (Kajkowo).

Wyniki biegu (10 km)

1 OKSENIUK Serhii M30 Ukraina 1 1 0:31:52

2 TADAJEWSKI Paweł M40 Ostróda Runners I 2 1 0:36:20

3 BŁAUT Damian M20 Ostróda Runners I 3 1 0:36:24

4 KASPROWICZ Marcin M40 Rozbiegane Działdowo (POL) R (1), 4 2 0:36:26

5 ADAMUSIAK Sławomir M40 Iława biega 5 3 0:36:33

6 KRAWIECKI Mateusz M30 Lubawa 6 2 0:36:44

7 LASKOWSKI Jarosław M30 Kurzętnik Biega 7 3 0:36:47

8 OKSENIUK Oksana K30 Ukraina 1 1 0:37:32

9 GÓRSKI Radosław M40 Vege runners Lubawa(2) 8 4 0:37:34

10 WOJDYŁO Mariusz M30 Brodnica Biega 9 4 0:38:07

…........................................

11 MÓWIŃSKI Robert M30 Kurzętnik Biega ) 10 5 0:38:27

13 KOŁECKI Michał M20 Misiek_Runner / ULG Iława 12 3 0:39:28

14 ORŁOWSKI Tomasz M30 Finisz Morag R (2), 13 6 0:39:32

16 KWIATKOWSKI Wiesław M50+ Iława/franciszkowo 15 1 0:39:46

17 KOTLENGA Przemysław M30 Iława R (4), 16 7 0:39:55

20 SUDZIŃSKA Mariola K40 Olsztyn 2 1 0:40:15

21 BESTVATER Marcel M20 Dąbrówno 19 4 0:40:22

22 JANUSZEWSKI Karol M30 4 WARMIŃSKO- MAZURSKA BRYG Olsztyn 20 8 0:40:23

23 CYRKLER Rafał M40 Ostróda Runners I 21 7 0:40:27

24 SULIŃSKI Dariusz M30 Rozbiegany Susz 22 9 0:40:31

25 MATRAS Przemysław M30 AKB SZCZYTNO 23 10 0:40:44

29WARCABA Waldemar M50+ onemanclub Ostróda 27 3 0:41:07

30 FELKA Szymon M30 Ostróda Runners I 28 13 0:41:13

31 ŁUKASZEWSKI Gabriel M30 Biegam U Kolesi Nowe Grodziczno 29 14 0:41:21

32 KOGUT Sawomir M40 Kurzętnik Biega 30 9 0:41:30

33 KAMIŃSKA Teresa K40 Teresa Biega Miesiączkowo 3 2 0:41:32

36 WODZYŃSKI Bogusław M50+ Rozbiegane Działdowo 32 4 0:42:05

37 ZALEWSKI Michał M30 Lubawa Kocha Biegać (POL) L (3) 33 15 0:42:10

38 MAŁOLEPSZY RAFAŁ M16 LKS Lubawa 34 1 0:42:14

39 SENDZICKI Aleksander M16 Rozbiegane Działdowo 35 2 0:42:14

40 KRAJZA Przemysław M30 AKB SZCZYTNO 36 16 0:42:21

41 ŚWIĄTKOWSKI Łukasz M30 Running Bears Lubawa L (4) 37 17 0:42:28

42 BAŁDYGA Piotr M40 Ostróda Runners I 38 10 0:42:29

43 KOWALKOWSKI Mariusz M30 FIZJOTERAPIA Lubawa L (5) 39 18 0:42:35

44 BIELSKI Piotr M40 Radomno Biega 40 11 0:42:49

45 NIEDZIELA Mateusz M16 LKS Lubawa 41 3 0:43:04

46 GĄSIOR Piotr M30 Rozbiegany Susz 42 19 0:43:06

47 WIERZBOWSKI Krzysztof M30 Biegam U Kolesi Nowe Grodziczno R (5), 43 20 0:43:11

48 ZASUWA Adrian M20 Lubawa 44 6 0:43:17

49 SZULIŃSKI Rafał M20 Liwa 45 7 0:43:19

50 JURKIEWICZ Hubert M16 Rozbiegany Susz 46 4 0:43:22

51 PASZKO Kamil M20 Finisz Morąg 47 8 0:43:36

52 CZARZASTY Zbigniew M40 ZenoTeam Iława 48 12 0:43:46

53 CHELMINSKI Grzegorz M30 AKB SZCZYTNO 49 21 0:43:50

54 MROZIŃSKI Dariusz M40 Rozbiegane Działdowo 50 13 0:43:54

56 RUCZYŃSKI Mirosław M40 Team Kopeć Iława 52 14 0:44:20

57 GAJEWSKI Przemysław M30 Rozbiegane Działdowo 53 22 0:44:21

58 WOŹNIEWSKI Leszek M30 Tylice 54 23 0:44:27

59 KRZYŻANIAK Piotr M30 Ostróda 55 24 0:44:30

60 BOJAROWSKI Piotr M50+ Team Kopeć Dąbrówno 56 5 0:44:31

61 PIETRZAK Jakub M30 Rozbiegane Działdowo 57 25 0:44:34

62 REMUS Tomek M30 Biegam U Kolesi Kubawa L (6) 58 26 0:44:37

63 PIĄTKOWSKI Tadeusz M50+ Kurzętnik Biega 59 6 0:44:54

64 BRZOZOWSKI Maciej M20 Wataha Cioci Basi Olsztyn R (6), 60 10 0:44:59

67 KOZIATEK Sebastian M20 AKB SZCZYTNO 63 11 0:45:21

69 SZTAJNBORN Tomasz M40 Iława 65 16 0:45:34

70 ŚWIĘCKI Dariusz M40 Sport A-Z Team Iława 66 17 0:45:37

72 STEMPOWSKI Tomasz M40 Rudzienice OT 68 18 0:45:47

73 EWERT Mariusz M30 forBET Runners Ostróda 69 28 0:45:58

75 FAFIŃSKI Michał M40 Biegam U Kolesi Lubawa L (7) 71 20 0:46:25

76 CAP Tomasz M40 Rozbiegany Susz 72 21 0:46:31

77 JURKIEWICZ Sławomir M30 Rozbiegany Susz 73 29 0:46:33

78 KRAJEWSKI Mariusz M30 Biegam U Kolesi Rumienica 74 30 0:46:35

79 ŻARCZYŃSKI Błażej M30 Biegam u Kolesi Uzdowo75 31 0:46:43

80 RĘBOWSKI Andrzej M40 Rozbiegane Działdowo 76 22 0:46:46

81 ŻMIJEWSKI Mateusz M30 Lubawa L (8) 77 32 0:46:50

83 CZESZEJKO Bartłomiej M30 Iława 79 33 0:47:09

84 DOLIWKA Paweł M30 Lubawa Kocha Biegać 80 34 0:47:11

85 KASPROWICZ Wioletta K20 Rozbiegane Działdowo R (7), 5 2 0:47:12

86 FALBA Wioletta K40 Rozbiegane Działdowo (POL) 6 3 0:47:13

87 FILIPCZYK Joanna K40 Ostróda Runners 7 4 0:47:19

88 DOMBKOWSKI Andrzej M40 Lubawa Kocha Biegać L (9) 81 24 0:47:23

89 RAJKOWSKI Leszek M40 Iława 82 25 0:47:27

90 LEWANDOWSKI Wojciech M20 Kurzętnik Biega L (10) 83 14 0:47:43

91 BRZOZOWSKI Stanisław M50+ Wataha Cioci Basi Olsztyn R (8), 84 7 0:47:50

92 ZIĘBA Mariusz M20 BIEGACZE GORSZEGO SORTU Iława 85 15 0:47:54

95 DĄBROWSKI Waldemar M50+ Kurzętnik Biega 88 9 0:48:05

97 PRZYBYŁEK Patrycja K30 BIEGACZE GORSZEGO SORTU Iława 9 2 0:48:08

100 PRZYBYŁA Adrian M20 Team Kopeć Iława R (9), 91 17 0:48:17

Nordic Walking (5.9 km)

1 RADOMSKI Marcin M40 Biegam W Sfetsze Płock 1 1 0:38:09

2 GOLUBIEWSKA Katarzyna K50+ Kajkowo 1 1 0:45:40

3 ALEKSANDROWICZ Katarzyna K30 Lubawa 2 1 0:49:12

4 TYMIŃSKA Ewa K50+ Gdańsk 3 2 0:49:28

5 KULCZYCKI Jan M Gdańsk 2 1 0:51:46

6 RZEPKA Ewa K40 Morsy Głęboczek 4 1 0:51:47

7 ŁUKASZEWSKA Anna K30 Lubawa 5 2 0:52:19

8 ZAWADZKA Agnieszka K40 Lubawa 6 2 0:52:20

Adrian Przybyła trzeci w Chełmży

Dzień wcześniej w Chełmży odbyła się impreza „Wielki Tour Piątek”. Adrian Przybyła z Iławy zajął trzecie miejsce.

Klasyfikacja open

1 POCZWARDOWSKI JĘDRZEJ TORUŃ 2002 00:16:02

2 NARTOWSKI KAMIL TORUŃ PACKMAN TEAM 1984 00:16:14

3 PRZYBYŁA ADRIAN IŁAWA TEAM KOPEĆ 1991 00:16:18

4 MICHALSKI PIOTR BYDGOSZCZ CHMIELARZ TEAM 1990 00:17:02

5 WILIGALSKI BARTOSZ PIGŻA T.S. OPATRUNKI TORUŃ 1989 00:17:17

6 ORCHOLSKI WITOLD TORUN T.S. OPATRUNKI TORUŃ 1971 00:17:27

….................................

82 KAWSKI BARTŁOMIEJ KISIELICE 1972 00:26:14

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn