IX Bieg Tygrysa Orzysz 2019 – Tylko czekali na takie wyzwanie...

Fot. Krzysztof Roszko

W sobotę (17 sierpnia) odbył się IX Bieg Tygrysa. To jedna z najtrudniejszych prób terenowych rozgrywana na legendarnych poligonie w Orzyszu. Program obejmuje cztery konkurencje. Najtrudniejsza to duża beczka (bieg w parach na dystansie 30 km, na trasie 100 przeszkód naturalnych i sztucznych, obciążenie, buty i spodnie typu wojskowego). Równie wymagająca jest mała beczka (bez obciążenia i start indywidualne).

W pozostałych dwóch konkurencjach: cross poligon i zaprawa można startować w stroju dowolnym, choć trasa też jest pełna przeszkód. Słowem prawdziwa próba swoich możliwości.

W Orzyszu zjawiło się wielu śmiałków w tym także panie, które wykazały znakomite przygotowanie. Wielką Beczkę wygrali: Paweł Bańkowski (Białystok) i Krzysztof Zdanowicz (Janów). Drugie miejsce zajęli: Kacper Kraszewski (Wierzbiny) i Karol Rubin (Orzysz). Czwarta lokatę wywalczyli Bernard Ciborowski i Jędrzej Rynkiewicz (Giżycko), a piatą Andrzej Kliniewski (Pozezdrze) i Grzegorz Soborski (Węgorzewo). Jedenasta w klasyfikacji była Monika Kerber z Jedwabna, której towarzyszył Piotr Mikita ze Szczytna.

W Małej Beczce triumfował Rafał Osiński (Kowala). Trzeci był Piotr Duchnowski (Ełk), czwarty Rafał Milewski (Ełk), a dziewiąty Tomasz Gontarski (Ełk). Najlepsza z pań okazała się Patrycja Bereznowska (Wieliszew) przed Natalia Michalak (Wielbark) – siódma na mecie.

W konkurencji cross poligon zwyciężył Rafał Pionk Miszewo. W dziesiątce było pieciu zawodników z Warmii i Mazur: trzeci Jarosław Prądzyński (Ełk), piaty Dariusz Gabruś (Ełk), szósty Maciej Kasjan (Ełk), ósmy Wojciech Jarosz (Kętrzyn) i dziesiąty Rafał Pogorzelski (Ełk). Wśród pań najszybsza okazała się Ewelina Sobocińska (Orzysz).

W Zaprawie pierwszy na metę wpadł Łukasz Krukowski (Wydminy), na siódmym miejscu finiszował Gabor Sawicki (Olsztyn), na dziewiątym Dawid Wasilewski (Giżycko), a na dziesiątym Piotr Kułak (Ełk). Wśród pań zwyciężyła Magdalena Missala (Warszawa), a druga była Marzena Łaskowska (Olecko)

Wyniki

Duża Beczka (30 km)

1 Bańkowski Paweł 1989 Białystok 18 Białostocki Pułk Rozpoznawczy /Zdanewicz Krzysztof 1994 Janów 18 Pułk Rozpoznawczy 07:28:27

2 Kraszewski Kacper 2000 Wierzbiny Podwodnik szkoła ratownictwa sportów wodnych i obronnych/ Rubin Karol 1996 Orzysz Podwodnik szkoła ratownictwa sportów wodnych i obronnych 07:31:00

3 Gniewek Piotr 1987 Lublin/Mantycki Rafał 1990 Lublin 07:33:36

4 Ciborowski Bernard 1985 Giżycko 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana/Rynkiewicz Jędrzej 1988 Giżycko 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 08:10:13

5 Kliniewski Andrzej 1987 Pozezdrze Rozbiegane Medyki /Soborski Grzegorz 1984 Węgorzewo Rozbiegane Medyki 08:17:31

6 Gurung Shiva 1996 Stafford The Unstoppables/Rai Sailendra 1995 Stafford The Unstoppables

08:30:26

….................................

8 Maniurski Robert 1995 Tuchlin 15 Mazurski Batalion Saperów/Mroczek Mariusz 1981 Pianki Państwowa Straż Pożarna Ełk 08:53:32

11 Kerber Monika 1978 Jedwabno/Mikita Piotr 1980 Szczytno Areszt śledczy Szczytno / Morsy Szczytno # Reset 09:16:12

23 Welliver Matthew 1995 Bemowo Piskie/Hinkle Josh 1992 Bemowo Piskie 10:28:31

25 Górka Mateusz 1997 Kamionna /Mydłowski Marcin 1997 Orzysz GwiazdoJeby 10:37:19

29 Robinson Travis 1981 Bemowo Piskie/Smyrl Nathaniel 1993 Bemowo Piskie 11:46:23

69108685 2525149677543549 7490591739258863616 n

Mała Beczka (30 km)

1 Osiński Rafał Kowala 1991 Open M 1 02:49:06 1

2 Laskowski Grzegorz Łomża Run Team Piątnica 1990 Open M 2 02:58:47 2

3 Duchnowski Piotr Ełk 15 GBZ Batalion Czołgów 1987 Open M 3 03:28:12 3

4 Milewski Rafał Orzysz 15 Mazurski Batalion Saperów 1989 Open M 4 03:28:18 4

5 Roszkowski Paweł Białystok 1991 Open M 5 03:29:17 5

6 Bereznowska Patrycja Wieliszew Wieliszew Heron Team 1975 Open K 1 03:33:37 1

….............................

9 Gontarski Tomasz Ełk 15 Mazurski Batalion Saperow KDM 1995 Open M 7 03:48:28 7

11 Żelazny Bartosz Prostki 1990 Open M 9 03:51:37 9

13 Rudziński Maciej Ełk 1994 Open M 11 04:01:02 11

16 Malinowska Dominika Łukta 11. Mazurski Pułk Artylerii 1991 Open K 3 04:10:42 3

17 Ferenc Adrian Pisz 1992 Open M 14 04:12:02 14

18 Miliszewski Dariusz Ełk Darek&Hania&Witek&Emilka 1982 Open M 15 04:15:19 15

21 Wojciechowska Urszula Szczytno 4 Warmińsko- Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej 1987 Open K 04:21:00 4

24 Kordek Jarosław Szczytno MORSY SZCZYTNO # RESET 1976 Open M 19 04:37:39 19

26 Orzoł Anna Szczytno MORSYSZCZYTNO # RESET 1982 Open K 6 04:42:48 6

26 Orzoł Anna Szczytno MORSYSZCZYTNO # RESET 1982 Open K 6 04:42:48 6

27 Bałazy Marcin Szczytno 1976 Open M 21 04:42:50 21

31 Sabała Andrzej Szczytno 8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny / Morsy Szczytno # RESET 1966 Open M 25 04:47:24 25

32 Kunda Artur Siedliska 1980 Open M 26 04:48:48 26

34 Lapenta Mark Bemowo Piskie 1992 Open M 28 04:57:05 28

35 Górski Karol Ełk Centrum Edukacji Mundurowej Ełk 2002 Open M 29 05:02:13 29

36 Sulewski Paweł Ełk Centrum Edukacji Mundurowej Ełk 2002 Open M 30 05:05:12 30

37 Pankiewicz Piotr Szczytno 1972 Open M 31 05:06:23 31

38 Hic Norbert Sieniawa Żarska 1988 Open M 32 05:21:37 32

68749042 2525147927543724 7283170734694727680 n

Cross Poligonowy (21 km)

1 Pionk Rafał Miszewo Komenda Portu Wojennego Gdynia 1984 Open M 1 01:31:32 1

2 Hrynko Jacek Dąbrowa Białostocka 1992 Open M 2 01:32:42 2

3 Prądzyński Jarosław Ełk GeoOrient 1978 Open M 3 01:36:06 3

4 Rymszewicz Tomasz Trygort Kyokushin Węgorzewo/11 Mazurski Pułk Artylerii 1980 Open M 4 01:36:33 4

5 Gabruś Dariusz Ełk SuperDrużynaEłk 1977 Open M 5 01:37:19 5

6 Kasjan Maciej Ełk 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 1990 Open M 6 01:37:21 6

…........................

8 Jarosz Wojciech Kętrzyn 1975 Open M 8 01:38:29 8

10 Pogorzelski Rafał Ełk Ełk Force One 1995 Open M 10 01:43:07 10

11 Dyniszuk Tomasz Węgorzewo Straż Graniczna Węgorzewo 1978 Open M 11 01:43:10 11

14 Danilczuk Grzegorz Olsztyn Klub Biegacza Jurund Szczytno 2002 Open M 14 01:45:10 14

15 Sobocińska Ewelina Orzysz 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 1985 Open K 1 01:46:11 1

16 Łaskowski Tomasz Olecko WKURW TEAM 1970 Open M 15 01:47:08 15

17 Jakubczyk Marcin Prostki 1980 Open M 16 01:47:44 16

18 Łaskowska Marzena Olecko WKURW TEAM 1972 Open K 2 01:49:42 2

20 Puczyłowska Katarzyna Olecko WKU Ełk 1987 Open K 3 01:50:26 3

21 Deptuła Piotr Ełk OSPWL ORZYSZ 1973 Open M 18 01:50:54 18

22 Kuleszka Anna Węgorzewo Kyokushin Węgorzewo/11 Mazurski Pułk Artylerii 1989 Open K 4 01:52:35 4

23 Opoński Artur Barany 1979 Open M 19 01:52:57 19

25 Wojnowski Jarosław Kętrzyn DrużynaML 1978 Open M 21 01:59:02 21

27 Cwaliński Marcin Ełk SuperDrużynaEłk 1978 Open M 23 02:00:38 23

28 Gabryszak Michał Nawiady 1997 Open M 24 02:02:15 24

29 Andrukiewicz Tomasz Ełk EŁK FORCE ONE 1974 Open M 25 02:02:26 25

33 Warykowski Stanislaw Olecko Olecko Biega 1962 Open M 28 02:06:21 28

34 Dziedzicki Przemysław Orzysz 1989 Open M 29 02:06:28 29

35 Olender Waldemar Orzysz 15 Mazurski Batalion Saperów 1984 Open M 30 02:06:37 30

37 Bańkowski Bartłomiej Orzysz 15 Mazurski Batalion Saperów 1990 Open M 32 02:07:36 32

38 Buniek Mateusz Ełk Patatas Bravas 1993 Open M 33 02:08:06 33

39 Rusznica Klaudia Ełk Patatas Bravas 1993 Open K 6 02:08:16 6

40 Lisowski Jakub Wierzbiny 1989 Open M 34 02:08:45 34

42 Kusiuk Wojciech Gołdap Straż Graniczna Gołdap 1981 Open M 36 02:09:22 36

45 Sieczkowska Agata Gołdap Straż Graniczna Gołdap 1995 Open K 7 02:09:44 7

46 Lipski Michał Olsztyn 1991 Open M 39 02:12:06 39

48 Dzirba Izabela Kętrzyn 1985 Open K 8 02:13:07 8

49 Dzirba Wiktoria Srokowo DrużynaML 2002 Open K 9 02:13:07 9

50 Parafiniuk Adam Ełk SuperDrużynaEłk 1975 Open M 41 02:13:37 41

51 Zorczykowski Grzegorz Ełk SuperDrużynaEłk 1985 Open M 42 02:17:13 42

53 Senda Karol Ełk 1983 Open M 43 02:22:01 43

54 Kemicer Monika Ełk EŁK FORCE ONE 1988 Open K 11 02:22:01 11

55 Albiński Miłosz Biała Piska 2001 Open M 44 02:22:33 44

58 Dombkowska Gabriela Olsztyn Ja i ona 1992 Open K 13 02:26:03 13

59 Dombkowski Dawid Olsztyn Ja i ona 1991 Open M 46 02:26:04 46

61 212 Czaplejewicz Marta Ełk SuperDrużynaEłk 1988 Open K 15 02:30:23 15

62 Rzosiński Paweł Bartoszyce Jednostka Strzelecka 1028 Gietrzwałd 1987 Open M 47 02:36:19 47

63 Markowska Katarzyna Olsztyn Stajnia Koczek 1973 Open K 16 02:36:55 16

64 Sak Cezary Kętrzyn CzakiSport.blogspot.com 1985 Open M 48 02:37:27 48

66 Prawdzik Renata Ełk SuperDrużyna 1978 Open K 17 02:41:14 17

67 Król Mateusz Morąg 1996 Open M 50 02:41:26 50

71 248 Musiał Karol Kętrzyn KTMŁ 1985 Open M 53 03:03:36 53

69459074 2525149884210195 4274519081257795584 n

Zaprawa (12 km)

1 Krukowski Łukasz Wydminy 15 Mazurski Batalion Saperów 1994 Open M 1 7 01:07:36 1

2 Gawryluk Marcin Białystok 1986 Open M 2 01:08:06 2

3 Korniluk Tomasz Hajnówka Outdoor Traning 1987 Open M 3 01:08:10 3

4 Paszkiewicz Adrian Sejny ZawszeDoPrzodu 1993 Open M 4 01:10:42 4

5 Tukač Matija Pitomača 1988 Open M 5 01:11:02 5

6 Velibašić Ivan Grubišno Polje 1993 Open M 6 01:11:18 6

…....................................

7 Sawicki Gabor Olsztyn 1989 Open M 7 05:57 10.1 01:11:25 01:11:25 7

8 Lyon Jordan Bemowo Piskie 1987 Open M 8 06:02 10 01:30:14 01:12:13 8

9 Wasilewski Dawid Giżycko 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 1985 Open M 9 01:13:28 9

10 Kułak Piotr Ełk Ķułak 1993 Open M 10 01:13:41 10

14 Gajdek Przemysław Ełk 1981 Open M 14 01:14:48 14

15 Evans Beckett Bemowo Piskie 1993 Open M 15 01:14:57 15

16 Makarewicz Marek Orzysz 1987 Open M 16 01:15:03 16

17 Missala Magdalena Warszawa Power Training 2005 Open K 1 01:15:59 1

18 Chomicka Renata Białystok Outdoor Traning 1985 Open K 1 01:16:07 2

25 Fydrych Łukasz Ełk WŻW Bemowo Piskie 1983 Open M 23 01:19:20 23

26 Dąbrowski Mateusz Ełk 1987 Open M 24 01:20:01 24

27 Arciszewski Paweł Orzysz 1994 Open M 25 01:20:05 25

28 Gleason Chadwick Bemowo Piskie 1993 Open M 26 01:20:47 26

29 Grygo Kamil Ełk 1991 Open M 27 01:21:19 27

31 Rogalski Grzegorz Szczytno Morsy Szczytno #Reset 1982 Open M 29 01:23:37 29

32 Mitroi Ionut Bemowo Piskie Blue Scorpions 1979 Open M 30 01:23:51 30

35 Kuriata Krzysztof Ełk Żandarmeria Wojskowa Bemowo Piskie 1989 Open M 33 01:24:26 33

39 Olender Marcin Pisz 1979 Open M 37 01:26:07 37

41 Tomaszewski Krystian Orzysz 1991 Open M 38 01:26:23 38

43 Jakubowski Rafał Orzysz 1979 Open M 40 01:27:00 40

44 Gomez Michael Bemowo Piskie 1993 Open M 41 01:27:18 41

45 Wróblewski Tomasz Ketrzyn 1979 Open M 42 01:27:21 42

46 Goode Timothy Bemowo Piskie 1998 Open M 43 01:27:48 43

48 Mccallum Kevin Bemowo Piskie 1990 Open M 45 01:28:48 45

49 Daniels Gordon Bemowo Piskie 1988 Open M 46 01:28:51 46

52 Lenda Krystian Olsztyn team myGym 1982 Open M 49 01:29:49 49

55 Kutz Andrew Bemowo Piskie 1983 Open M 52 01:30:28 52

56 Siergiej Elżbieta Odoje Strażacki klub morsów w Orzyszu 1971 Open K 3 01:31:08 4

57 Siergiej Zbigniew Orzysz --- 1965 Open M 53 01:31:09 53

58 Więsyk Jakub Orzysz 1996 Open M 54 01:32:42 54

59 Topczewski Dawid Ełk WŻW Bemowo Piskie 1994 Open M 55 01:33:01 55

60 Huiu Anghel Bemowo Piskie Blue Scorpions 1988 Open M 56 01:33:16 56

61 Bielak Roman Giżycko 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 1988 Open M 57 01:33:30 57

62 Scott Alexander Bemowo Piskie 1992 Open M 58 01:33:37 58

64 Nikonowicz Ewa Kruklanki 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 1980 Open K 4 01:33:54 5

65 Durmaj Marcin Giżycko 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 1979 Open M 60 01:33:59 60

66 Dzika Natalia Giżycko 15 Brygada Zmechanizowana 1983 Open K 5 01:33:59 6

69 Jefferson Steve Bemowo Piskie 1989 Open M 62 01:35:57 62

70 Ambroziak Aleksandra Giżycko 1979 Open K 7 01:37:35 8

72 Wright Phillip Bemowo Piskie 1989 Open M 64 01:39:28 64

73 Krzyżanowski Arkadiusz Bemowo Piskie HellBoys 1993 Open M 65 01:39:45 65

74 Niezgoda Adam Orzysz 1988 Open M 66 01:39:46 66

75 Britt Jeremy Bemowo Piskie 1994 Open M 67 01:40:00 67

76 Kurzątkowski Cezary Biała Piska HellBoys 1993 Open M 68 01:40:03 68

77 Rosario Carlos Bemowo Piskie 1990 Open M 69 01:40:51 69

79 Tetkoskie Jason Bemowo Piskie 1994 Open M 70 01:41:28 70

81 Zabielski Maciej Ełk Centrum Edukacji Mundurowej Ełk 2002 Open M 71 01:41:44 71

82 Szkaradziński Piotr Giżycko 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 1999 Open M 72 01:41:52 72

83 Hoover Zackary Bemowo Piskie 1994 Open M 73 01:41:54 73

85 Kaiser Patrick Bemowo Piskie 1988 Open M 75 01:42:00 75

86 Żabińska-Grygier Małgorzata Olsztyn 1989 Open K 10 01:42:25 11

89 Budziński Mariusz Ełk #AntyTanki 1985 Open M 77 01:43:09 77

90 Smith Mitchell Bemowo Piskie 1995 Open M 78 01:43:26 78

94 Lindsay Brook Bemowo Piskie 1990 Open M 82 01:44:28 82

95 Griffin Kenny Bemowo Piskie 1998 Open M 83 01:44:40 83

96 Lesnett Matthew Bemowo Piskie 1993 Open M 84 01:44:50 84

97 Nash Brandon Bemowo Piskie 1993 Open M 85 01:44:50 85

98 Stepnowski Rafał Dźwierzuty WŻW Bemowo Piskie 1979 Open M 86 01:44:54 86

99 Lamoreaux Nicholas Bemowo Piskie 1994 Open M 87 01:45:02 87

100 Barcavage Brian Bemowo Piskie 1997 Open M 88 01:45:12 88

102 Szumlak Kuba Ełk Centrum Edukacji Mundurowej Ełk 2002 Open M 90 01:45:46 90

104 Breeger Sonny Bemowo Piskie 1996 Open M 92 01:46:21 92

105 Bean Liam Bemowo Piskie 1996 Open M 93 01:46:36 93

107 Haywood Joseph Bemowo Piskie 1999 Open M 95 01:48:04 95

108 Cowell Cassie Bemowo Piskie 1997 Open K 12 01:48:11 13

109 Domżała Wiktor Olsztyn Stajnia Koczek 2001 Open M 96 01:48:12 96

110 Durburrow Michaeal Bemowo Piskie 1989 Open M 97 01:48:21 97

111 Kur Monika Giżycko 1977 Open K 13 01:48:32 14

112 Massey Tim Bemowo Piskie 1971 Open M 98 01:48:33 98

113 Kaczmarek Adam Wieś Góra Gmina Orzysz 1970 Open M 99 01:48:39 99

114 Kur Dariusz Giżycko 1971 Open M 100 01:48:55 100

116 Lutyński Jerzy Ełk MONAR Ełk 1970 Open M 10201:49:15 102

117 Sawicz Rafał Ełk #AntyTanki 1995 Open M 103 01:50:05 103

118 Postój Krzysztof Olsztyn team myGym 1988 Open M 104 01:50:25 104

119 Piotrkowska Ewa Olsztyn team myGym 1987 Open K 14 01:50:28 15

120 Serowik Krystian Orzysz 1999 Open M 105 01:52:00 105

121 Altemose Dean Bemowo Piskie 1993 Open M 106 01:52:46 106

122 Miller Sydney Bemowo Piskie 1977 Open K 15 01:53:39 16

123 Mesunas Thomas Bemowo Piskie 1993 Open M 107 01:53:47 107

125 Lotko Hubert Ełk OSP ORZYSZ 1984 Open M 109 01:55:53 109

126 Clark Kyle Bemowo Piskie 1988 Open M 110

127 Hamilton Camra Bemowo Piskie 1988 Open K 16 01:58:36 17

129 Grzywna Mariola Ełk :-) 1982 Open K 17 02:01:54 18

130 Knell Alex Bemowo Piskie 1991 Open M 112 02:01:54 112

132 Czarnecki Zbigniew Ełk MONAR Ełk 1955 Open M 113 02:07:25 113

133 Sztachański Krzysztof Biała Piska Żandarmeria Wojskowa Bemowo Piskie 1977 Open M 114 02:07:30 114

134 Carter Tracy Bemowo Piskie 1991 Open K 19 02:14:41 20

135 Carter Brennan Bemowo Piskie 1991 Open M 115 02:14:43 115

136 Compton Elijah Bemowo Piskie 1998 Open M 116 02:15:03 116

137 Soliwoda Jacek Kętrzyn 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 1974 Open M 117 02:15:18 117

139 Selwent Katarzyna Giżycko 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 1980 Open K 20 02:18:39 21

140 Mauro Lorene Bemowo Piskie 1980 Open K 21 02:24:32 22

142 Montalvo Derek Bemowo Piskie 1980 Open M 120 02:29:41 120

144 Steen Dillon Bemowo Piskie 1993 Open M 121 02:55:05 121

145 Bartkiewicz Monika Olsztyn team myGym 1986 Open K 23 03:24:34 24

146 Mauro Anthony Bemowo Piskie 1971 Open M 122 03:24:50 122

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn