Gąsiorowo33 - Bieg Granicą Warmii i Mazur 2019 – Trzy wybory, każdy dobry

Fot.ilustracja

W sobotę (20 lipca) odbyła się impreza Gąsiorowo 33 - Bieg Granicą Warmii i Mazur. Spotkanie miłośników czynnej rekreacji w pewnym momencie przerodziło się w sportową rywalizację, a towarzysz temu piękno natury. Bieg jest trudny, ma charakter crossu, ale widoki rekompensują wszelkie chwile słabości . Tym razem uczestnicz mieli do wyboru trzy dystanse: 21 km, 13 km i 3.3 km.

Zjechali się biegacze-znajomi z regionu, a także spoza województwa warmińsko-mazurskiego. Gąsiorowo 33 to znakomity przykład kultywowania sportowych przyjaźni. Bieg na najdłuższym dystansie wygrał Maciej Wojciechowski (Szczytno) przed Krzysztofem Sulewskim (Barczewo) i Piotrem Bętkowskim (Warszawa). Wśród pań najszybsza okazała się Martyna Wiśniewska (Warszawa), druga była Amelia Kowalska (Ostróda), a trzecia Joanna Meller (Dywity). Zwycięzcy kategorii: U1: Paulina Orłowska (Morąg) i Kamil Poszko (Florczaki), U2: Kamila Michalak (Warszawa) i Rafał Nojman (Dobre Miasto), U3: Kalina Szymankiewicz (Gdynia) i Arkadiusz Kasperski (Olsztyn), M4: Jan Opałka (Płońsk)

Na dystansie 13 km zwyciężył Mariusz Dembowski (Lidzbark), za nim finiszował Wojciech Kopeć (Olsztynek), a następnie Krzysztof Sokół (Olsztyn). W rywalizacji kobiet pierwsza na mecie była Emilia Kuźmiak (Barczewo), druga Magdalena Burandt (Olsztyn), a trzecia Joanna Filipczyk (Ostróda). Zwycięzcy kategorii: U1: Paulina Karpińska (Gdańsk) i Maciej Dąbrowski (Giedajty), U2: Emilia Kuźmiak i Przemysław Menziński (Barczewo), U3 Beata Pronobis (Barczewo) i Robert Głowacki (Olsztyn), M4 Piotr Szczepaniak (Olsztyn)

Dystans 3.3 km najszybciej przebiegł Paweł Adamiak (Kolno), drugie miejsce zajął Arkadiusz Kord (Barczewo), a trzeci Olaf Woźniak (Zakopane). Wśród pań wygrała Anna Karolewska (Olsztyn) przed Anna Bojanowską (Rańsk) i Honoratą Golik (Gubin). Zwycięzcy kategorii: U1: Karolina Minakowska (Olsztyn) i Daniel Godlewski (Olsztyn), U2: Bożena Żbikowska (Nidzica) i Przemysław Krajza (Jedwabno), M3 Marek Szpendowski (Olsztyn), M4 Waldemar Czodrowski (Olsztyn)

Dystans 21 km

1. Wojciechowski Szczytno STO LAT POLSKIEJ POLICJI 1974 M3 gen. 1. 1:22:54 (1.)

2. Sulewski Krzysztof Barczewo BSB BARCZEWO BIEGA/ TEAM DRACZYŃSKI 1985 M2 gen. 2.1:23:07 (2.)

3. Bętkowski Piotr Warszawa City Trail team 1987 M2 gen. 3. 1:23:29 (3.)

4. Nojman Rafał Dobre Miasto Są Wolniejsi/4W-MBOT 1984 M2 1. 4. 1:27:53 (4.)

5. Kasperski Arkadiusz Olsztyn URWIS BIEGA / 4 WARMIŃSKO-MAZURSKA BRYGADA 1970 M3 1. 5. 1:29:26 (5.)

6. Bieniek Patryk Poznań 1980 M2 2. 6. 1:30:07 (6.)

7. Jurjewicz Grzegorz Morąg 1979 M2 3. 7. 1:30:34 (7.)

8. Cyrkler Rafał Ostróda Są Wolniejsi/Ostróda Runners 1976 M3 2. 8. 1:34:41 (8.)

9. Wdowiak Wojciech Olsztyn 1973 M3 3. 9. 1:35:30 (9.)

10. Smółkowski Marcin Rumia Rumia Runner 1984 M2 4. 10. 1:41:15 (10.)

11. Wiśniewska Martyna Warszawa Adidas Runners Warsaw 1988 K2 gen. 1. 1:41:27 (11.)

12. Rejniak Robert Mława 1971 M3 4. 11. 1:41:40 (12.)

13. Artecki Arkadiusz Gdańsk Świnka raćka Team 1979 M2 5. 12. 1:44:23 (13.)

14. Niemczuk Kamil Olsztyn Team Dare2Tri 1984 M2 6. 13. 1:45:22 (14.)

15. Niedźwiecki Zbigniew Węgorzewo ŚWIAT DZIECKA 1974 M3 5. 14. 1:46:29 (15.)

16. Opałka Jan Płońsk KB IM. PIOTRA SĘKOWSKIEGO 1950 M4 1. 15. 1:49:45 (16.)

17. Kowalska Amelia Ostróda 1972 K3 gen. 2. 1:51:59 (17.)

18. Biesiekierski Olsztyn AKM Olsztyn sklepbiegacza.com / Drużyna Wilka 1973 M3 6. 16. 1:52:48 (18.)

20. Meller Wojciech Dywity Drużyna Wilka 1978 M3 7. 17. 1:53:39 (19.)

19. Meller Joanna Dywity Drużyna Wilka 1979 K2 gen. 3. 1:53:39 (20.)

21. ZAŁĘCKI Michał Warszawa LOTOS Running Team 1982 M2 7. 18. 1:54:04 (21.)

22. Karwacki Szymon Olsztyn 1983 M2 8. 19. 1:54:07 (22.)

23. Laszczak Jerzy Olsztyn AKM Olsztyn/ sklepbiegowy.com 1961 M4 2. 20. 1:54:18 (23.)

24. Dobek Tomasz Płock 1971 M3 8. 1:54:53 (24.)

25. Michalak Kamila Warszawa 1985 K2 1. 4. 1:55:26 05:29 1:55:21 (25.)

26. Mieszkowski Maciej Dziekanów 1967 M4 3. 22. 1:55:28 (26.)

27. Olbryś Stanisław Nasielsk KB Legionowo 1967 M4 4. 23. 1:57:18 (27.)

29. Orłowska Paulina Morąg Finisz Morąg 1991 K1 1. 5. 2:03:24 (29.)

28. Poszko Kamil Florczaki Finisz Morąg 1990 M1 1. 24. 2:03:23 (28.)

30. Orłowski Tomasz Morąg Finisz Morąg 1986 M2 9. 25. 2:03:24 (30.)

31. Hanas Dariusz OLSZTYN Drużyna Wilka 1971 M3 9. 26. 2:07:18 (31.)

32. Szymankiewicz Gdynia 1972 K3 1. 6. 2:07:50 (32.)

34. Palowska Joanna OLSZTYN są wolniejsi 1992 K1 3. 8. 2:08:34 (33.)

33. Pieślak Monika Olsztyn 1991 K1 2. 7. 1.2:08:34 (34.)

35. Markowski Artur Sierpin TULEK 1994 M1 2. 27. 2:08:38 (35.)

36. Rafalski Eliasz Olsztyn 1967 M4 5. 28. 1. 2:15:08 (36.)

37. Zieliński Przemysław Olsztyn WYDZIAŁ MATEMATYKI I INFORMATYKI UWM/Team Jana 1976 M3 10. 29. 2:16:36 (37.)

38. Wilczewska Monika Gutkowo Drużyna Wilka 1984 K2 2. 9. 2:17:00 (38.)

39. Cierliński Zbigniew Krasnosielc 1959 M4 6. 30. 2:18:51 (39.)

41. Ćwik Tomasz Olsztyn Drużyna Wilka 1986 M2 10. 31. 2:19:27 (40.)

40. Andruszkiewicz-Ćwik Olsztyn Drużyna Wilka 1985 K2 3. 10. 2:19:28 (41.)

45. Czyżewska Mariola Olsztyn Drużyna Wilka 1986 K2 6. 13. 2:22:44 (44.)

42. Janowska Anna Olsztyn Drużyna Wilka 1981 K2 4. 11. 2:22:43 (42.)

44. Siwiński Jerzy Olsztyn Drużyna Wilka 1960 M4 7. 32. 2:22:44 (45.)

43. Kozłowska Joanna Olsztyn Drużyna Wilka 1982 K2 5. 12. 2:22:43 (43.)

46. Gajewski Jerzy Olsztyn Gojówka 1964 M4 8. 33. 2:22:48 (46.)

47. Rowicki Jarosław Morąg LEŚNY CROSS 1975 M3 11. 34. 2:24:28 (47.)

48. Michalak Marek Karsnosielc 1983 M2 11. 35. 2:28:49 (48.)

49. Siejka Małgorzata Morąg LEŚNY CROSS 1981 K2 7. 14. 2:41:27 (49.)

Dystans 13 km

1. Dembowski Mariusz Lidzbark H + H Polska 1983 M2 gen. 1. 0:48:07 (1.)

2. Kopeć Wojciech Olsztyn Team Kopeć 1986 M2 gen. 2. 0:48:24 (2.)

3. Sokół Krzysztof Olsztyn Sokol Team 1996 M1 gen. 3. 0:51:45 (3.)

4. Menzinski Przemysław Barczewo BSB Barczewo Biega 1987 M2 1. 4. 0:52:34 (4.)

5. Drażba Dominik Ełk Team Kopeć 1987 M2 2. 5. 0:54:45 (5.)

6. Dąbrowski Maciej Giedajty Team Kopeć 1994 M1 1. 6. 0:57:41 (6.)

7. Olszewski Tomasz Olszewnik 1991 M1 2. 7. 0:58:39 (7.)

8. Karolewski Krzysztof Olsztyn Kriss Coaching 1982 M2 3. 8. 0:59:14 (8.)

9. Matras Przemysław Warchoły Klub Biegacza Jurand Szczytno 1985 M2 4. 9. 0:59:23 (9.)

10. Kuźmiak Emilia Barczewo BIEGAM BO LUBIĘ ;) 1987 K2 gen. 1. 1:01:38 (10.)

11. Głowacki Robert Olsztyn Sokół Team 1974 M3 1. 10. 1:01:43 (11.)

12. Jarosz Wojciech Kętrzyn 1975 M3 2. 11. 1:02:40 (12.)

13. Rudziński Andrzej Jankowo 1974 M3 3. 12. 1:02:59 (13.)

14. Kurmin Paweł Olsztyn Team Kopeć 1987 M2 5. 13. 1:03:37 (14.)

15. Bojanowski Tomasz Dźwierzuty Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie 1997 M1 3. 14. 1:04:20 (15.)

16. Węglarz Damian Barczewo BSB Barczewo Biega 1985 M2 6. 15. 1:04:55 (16.)

17. Krawczyk Jan Korsze wybiegamy_to 1986 M2 7. 16. 1:06:45 (17.)

18. Burandt Magdalena Olsztyn Drużyna Wilka 1980 K2 gen. 2. 1:07:04 (18.)

19. Kamiński Janusz Ostróda Ostróda Runners 1976 M3 4. 17. 1:07:28 (19.)

20. Filipczyk Joanna Ostróda Ostróda Runners 1972 K3 gen. 3. 1:07:37 (20.)

21. PANIKOWSKI TOMASZ Bartąg Team Kopeć 1983 M2 8. 18. 1:07:45 (21.)

22. Orzołek Joanna Kolno Biskupiec Biega 1983 K2 1. 4. 1:07:50 (22.)

23. Pronobis Beata Barczewo BSB Barczewo Biega 1970 K3 1. 5. 1:08:15 (23.)

24.Słowik Jarosław Olsztyn 1994 M1 4. 19. 1:08:49 (24.)

25. Pieczkowska Agnieszka Olsztyn TriNEGU 1978 K3 2. 6. 1:09:05 (25.)

26. Szczepaniak Piotr Olsztyn są wolniejsi 1968 M4 1. 20. 1:09:44 (26.)

27. Miłoszewski Adam Gdańsk AIC TEAM 1992 M1 5. 21. 1:09:57 (27.)

28. Ptak Michał Biskupiec Biskupiec Biega / Sparta 1979 M2 9. 22. 1:11:15 (28.)

29. Błaszkiewicz Daniel Olsztyn Sokół Team 1979 M2 10. 23. 1:11:49 (29.)

30. Ciupiński Jerzy Olsztyn 1955 M4 2. 24. 1:11:59 (30.)

31. Karpińska Paulina Gdańsk aktywne_wybory 1995 K1 1. 7. 1:12:57 (31.)

32. Szymańska Edyta Olsztyn 1987 K2 2. 8. 1:13:44 (32.)

33. Bukowska-Ptak Beata Biskupiec Biskupiec Biega 1971 K3 3. 9. 1:14:27 (33.)

34. Dublanka Dawid Olsztyn 1976 M3 5. 25. 1:14:40 (34.)

35. Kowalski Jacek Olsztyn 1977 M3 6. 26. 1:18:23 (35.)

36. Pulkowski Dariusz Ostróda Ostróda Runners 1964 M4 3. 27. 1:18:40 (36.)

37. Mikita Mirek Olsztyn są wolniejsi 1967 M4 4. 28. 1:19:58 (37.)

38. Michalczuk Monika Olsztyn 1994 K1 2. 10. 1:20:20 (38.)

39. Rydzanowska Żaneta Biskupiec Biskupiec Biega 1974 K3 4. 11. 1:21:48 (39.)

40. Rejniak Agnieszka Mława 1969 K3 5. 12. 1:22:53 (40.)

41. Komorowska Monika Dobre Miasto Dobromiejski Klub Biegacza ODCISK 1974 K3 6. 13. 1:23:49 (41.)

42. Szczęsny Marcin Marki 1971 M3 7. 29. 1:25:09 (42.)

43. Pieczkowski Hubert Dywity URWIS BIEGA 1974 M3 8. 30. 1:27:01 (43.)

44. Adamczewski Dariusz Ciechanów 1971 M3 9. 31. 1:27:02 (44.)

45. SKOWRONEK LIDIA OLSZTYN są wolniejsi 1984 K2 3. 14. 1:35:45 (45.)

46. Grabowski Grzegorz OLSZTYN 1965 M4 5. 32. 1:35:47 (46.)

47. Pędziwiatr Joanna Olsztyn są wolniejsi 1985 K2 4. 15. 1:35:47 (47.)

48. Pawlak Anna Ostróda Ostróda Runners 1971 K3 7. 16. 1:36:42 (48.)

49. Jankowska Elwira Olsztyn Allianz Running Team 1972 K3 8. 17. 1:40:24 (49.)

50. Dębowska Kinga Gdańsk 1994 K1 3. 18. 1:43:53 (50.)

51. Komorowska Ewa Olsztyn 1974 K3 9. 19. 1:43:54 (51.)

Dystans 3.3 km

1. Adamiak Paweł Kolno 2001 M1 gen. 1. 0:09:42 (1.)

2. Kord Arkadiusz Barczewo BSB Barczewo Biega 1996 M1 gen. 2. 0:09:48 (2.)

3. Woźniak Olaf Zakopane T.G. Sokół Zakopane 1990 M1 gen. 3. 0:10:29 (3.)

4. Krajza Przemysław Jedwabno Jedwabno rządzi !!! 1984 M2 1. 4. 0:10:36 (4.)

5. Szpendowski Marek Olsztyn Skazani na sukces 1978 M3 1. 5. 0:11:01 (5.)

6. Waszkiewicz Marian Olsztyn są wolniejsi 1983 M2 2. 6. 0:11:26 (6.)

7. Szczepkowski Artur Nidzica 1977 M3 2. 7. 0:11:39 03:31 0:11:39 (7.)

8. Mielnik Rafał Barczewo Rolling Spider Team Barczewo 1987 M2 3. 8. 0:11:53 (8.)

9. Karolewska Anna Olsztyn Kriss Coaching 1985 K2 gen. 1. 0:12:24 (9.)

10. Szymański Łukasz Olsztyn 1979 M2 4. 9. 0:12:30 (10.)

11. Kocięcki Dariusz Warszawa ŚWIdry 1985 M2 5. 10. 0:13:05 (11.)

12. Książek Marek Groszkowo 1987 M2 6. 11. 1. 0:13:23 (12.)

13. Bojanowska Anna Rańsk Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie 2003 K1 gen. 2. 0:13:33 (13.)

14. Golik Honorata Gubin 1985 K2 gen. 3. 0:13:46 (14.)

15. Kuleszczyk Waldemar Gilawy 1969 M3 3. 12. 0:14:58 (15.)

16. Żbikowska Bożena Nidzica 1980 K2 1. 4. 0:15:15 (16.)

17. Karwacka Jola Olsztyn 1983 K2 2. 5. 0:15:20 (17.)

18. Wesołowska Kasia Barczewo BBL Barczewo 1987 K2 3. 6. 0:15:54 (18.)

19. Minakowska Karolina Olsztyn PreKadra 2001 K1 1. 7. 0:17:16 (19.)

20. Godlewski Daniel Olsztyn PreKadra 2001 M1 1. 13. 0:17:17 (20.)

21. Czodrowski Waldemar Olsztyn PreKadra 1968 M4 1. 14. 0:17:17 (21.)

22. Ulążka Ewelina Barczewo BBL Barczewo 1979 K2 4. 8. 0:17:31 (22.)

23. Menzińska Agnieszka Barczewo BSB Barczewo Biega 1988 K2 5. 9. 0:17:46 (23.)

24. Biłda Piotr Warszawa 1983 M2 7. 15. 0:18:05 (24.)

25. Załęska Kawęcka Marta Warszawa 1983 K2 6. 10. 0:18:12 (25.)

26. Szpendowska Monika Olsztyn Skazani na sukces 1986 K2 7. 11. 0:19:17 (26.)

27. Banasiak Klaudia Gilawy 2002 K1 2. 12. 0:19:47 (27.)

28. Brejska Kamila Olsztyn 1983 K2 8. 13. 0:26:49 (28.)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn