VII Kogucia Dycha Kurzętnik 2019 – Kiedyś lokalne bieganie, dziś impreza jak się patrzy

Fot.Jacek Dembiński

Ponad 200 uczestników zgromadziła na starcie VII Kogucia Dycha. Sobotnia (20 lipca) impreza w Kurzętniku jak zwykle stała się sportowym świętem zainicjowanym przed laty przez bardzo aktywna grupę „Kurzętnik Biega: W głównej rywalizacji wystąpiło ponad 170 zawodniczek i zawodników. Wśród mężczyzn całe podium zajęli biegacze spoza regionu. Wygrał Andrzej Rogiewicz (Grudziądz) przed Giovannim Morettim Wojciechem Świderkiem (Toruń).

W rywalizacji kobiet kolejne zwycięstwo odniosła olsztynianka Mariola Sudzińska, która wyprzedziła Kamilę Pawłowska (Marzęcice) i Teresę Kamińska (Miesiączkowo). Zwycięzcy kategorii: U1: Karolina Sankiewicz (Wąbrzeźno) i Daniel Leśniewski (Brodnica) U2: Agnieszka Kowalska (Działdowo) i Matta Franchini, U3: Beata zaborowska (Drzycim) i Mariusz Pawłowski (Kurzętnik), U4: Justyna Górna (Brodnica) i Adam Patalon (Marzęcice) U5: Mirosława Nowosławska (Kwidzyn) i Wiesław Rychter (Elbląg), M6 Stefan Kamiński (Toruń).

Najlepszymi biegaczami z Kurzętnika byli: Ksymena Piotrowicz i Paweł Moskal. Poza klasyfikacja były czołowe trójki open.

W biegu Małego Koguta triumfowali: Otylia Ulińska (Kurzętnik) i Damian Turkowski (Lidzbark), w nordic walking: Sylwia Łużewicz (Burkat) i Marcin Tomczak (Ciechanów), w wyścigu wózków: Monika Pudlis i Cezary Król (Orneta).

Bieg 10 km open

1. Rogiewicz Andrzej Grudziądz PACKMAN TEAM 1993 M1 gen. 1. 0:33:49

2. Moretti Giovanni 1988 M2 gen. 2.0:34:04

3. Świderek Wojciech Toruń T.S. Opatrunki Toruń/Zespół Szkół w 1982 M2 gen. 3. 0:34:26

4. Leśniewski Daniel Brodnica MUKL Brodnica 1992 M1 1 4 0:34:57

5. Franchini Matta 1989 M2 1 5. 0:36:26

6. Moskal Paweł Kurzętnik Kurzętnik Biega 1997 M1 2 6. 1. 0:37:02

7. Pawłowski Mariusz Kurzętnik Kurzętnik Biega 1976 M3 1 7. 2. 0:37:23

8. Lucian Daniele 1985 M2 2 8. 0:37:32

9. Adamusiak Sławomir Iława IŁAWA BIEGA 1976 M3 2 9. 0:37:32

10. Kołakowski Rafał Działdowo Działdowo 1977 M3 3 10. 0:37:40

….................................................

12.Patalon Przemysław Marzęcice Akademia Marynarki Wojennej 1997 M1 4 12. 3. 0:39:01

13. Mówiński Robert Bratian Kurzętnik Biega 1987 M2 3 13. 0:39:01

15. Kaweczyński Krzysztof Mszanowo EXPOM TEAM 1981 M2 5 15. 0:39:18

16. Patalon Adam Marzęcice Kurzętnik Biega 1968 M4 1 16. 4. 0:39:33

17. Belka Przemyslaw Iława IŁAWA BIEGA 1990 M1 5 17. 0:39:44

18. Golmanowski Krzysztof Sugajenko 19 Kurzętnik Biega 1978 M3 4 18. 5. 0:40:08

19. Sudzińska Mariola Olsztyn 1976 K3 gen. 1. 0:40:15

20. Kogut Sławomir Szafarnia Kurzętnik Biega 1975 M3 5 19. 6. 0:40:17

21. Carvitta Andrea 1988 M2 6 20. 0:40:31

22. Pawłowska Kamila Marzęcice Zamek Kurzętnik 2000 K1 gen. 2. 0:40:40

23. Ruczyński Mirosław Iława Team Kopeć 1978 M3 6 21. 0:40:39

24. Kwiatkowski Wiesław Iława IŁAWA BIEGA 1967 M4 2 22. 0:41:05

25. Marchlewski Radosław Marzęcice Kurzętnik Biega 1986 M2 7 23. 7. 0:41:08

27. Warcaba Waldemar Ostróda onemanclub 1969 M4 3 25. 0:41:18

28. Bielski Piotr Radomno Radomno Biega 1974 M3 7 26. 0 0:41:36

31. Suliński Dariusz Susz rozbiegany susz 1981 M2 9 29. 0:42:29

32. Pawlak Mariusz Działdowo 1973 M3 9 30. 0:42:48

33. Kamińska Teresa Miesiączkowo Teresa Biega 1976 K3 gen. 3. 0:42:49

36. Piotrowicz Tomasz Kurzętnik Kurzętnik Biega 1976 M3 11 33. 8. 0:43:13

37. Pokojski Jakub Kurzętnik 1998 M1 6 34. 9. 0:43:14

39. Tesmer Rafał Kurzętnik 1971 M3 13 36. 10. 0:43:52

41. Ćwikliński Łukasz Rybno 1984 M2 12 38. 0:44:15

42. Furmanek Jakub Kurzętnik 1981 M2 13 39. 11. 0:44:23

43. Woźniewski Leszek Tylice 1980 M2 14 40. 0:44:23

45. Kamiński Piotr Iława Team Kopeć 1992 M1 8 42. 0:44:31

47. Czepek Andrzej Nowe Miasto 1970 M3 14 44. 0:45:21

48. Kołecki Michał Iława MiSiEk_Runner / ULG 1995 M1 9 45. 0:45:26

49. Jurkiewicz Hubert Susz rozbiegany susz 2001 M1 10 46. 0:45:34

53. Skocki Bartłomiej Lipowiec Kurzętnik Biega 1979 M3 17 50. 12. 0:46:03

54. Rychter Wiesław Elbląg Buchalter 1954 M5 1 51. 0:46:09

56. KOWALSKA Agnieszka DZIAŁDOWO Działdowo 1980 K2 1 4. 0:46:23

57. Piątkowski Tadeusz Nowe Miasto Kurzętnik Biega 1968 M4 5 53 0:46:27

61. Babalski Krystian Kurzętnik Kurzętnik Biega 1981 M2 18 57. 13. 0:47:16

65. Puchniarz Artur Nowe Miasto 1979 M3 21 61. 0:48:13

69. Lewandowski Wojciech Jamielnik Kurzętnik Biega 1990 M1 11 64. 0:48:52

72. Dąbrowski Waldemar Nowe Miasto Kurzętnik Biega 1964 M4 9 67. 0:49:39

76. Semeniuk Tomasz Iława 1986 M2 21 70. 0:50:14

77. Pieczkowski Artur Nowe Miasto Radomno Biega 1985 M2 22 71. 0:50:13

78. Krajnik Ryszard Nowe Miasto Kurzętnik Biega 1957 M5 2 72. 0:50:18

80. Krzemieniewski Marek Marzęcice EXPOM TEAM 1976 M3 26 74. 0:50:32

81. Kamiński Andrzej Iława Team Kopeć 1954 M5 3 0:50:33

83. Pysiak Paweł Linowiec 1991 M1 12 76. 0:50:32

85. Wilczewska Martyna Rybno Biegam U Kolesi 1991 K1 3 8. 0:51:05

87. WELEROWICZ Artur Iława JESSIE3 1972 M3 27 79. 0:51:30

90. Brodziński Michał Nielbark Samindruk Brodnica 1981 M2 25 80. 14. 0:51:40

92. Jobs Rafał Kurzętnik Kurzętnik Biega 1978 M3 28 81. 15. 0:51:45

95. Pawlak Paweł Działdowo 1977 M3 30 84. 0:52:08

97. Cap Tomasz Susz 1972 M3 31 85. 0:52:31

98. Kowalczuk Tomasz Iława Ogon Jaszczura 1992 M1 13 86. 0:52:32

100. Melkowski Marcin Iława --- 1982 M2 27 88. 0:52:46

Fot. Jacek Dembiński

Mały Kogut 3.5 km

1. Rutkowski Damian Lidzbark Warmiński OSIR Lidzbark Warmński 2004 1. 0:11:22

2. Budnik Bartosz Inowrocław Dąbrowski Team 2002 2. 0:11:33

3. Grażul Alan Lidzbark Warmiński Osir Lidzbark Warmiński 2004 3. 0:11:50

4. Ulinska Otylia Kurzetnik Zamek Kurzętnik 2004 1. 0:11:59

5. Kozłowska Lena Kurzętnik Zamek Kurzętnik 2005 2. 0:14:43

6. Jeznach Patrycja Krzemieniewo Zamek Kurzętnik 2006 3. 0:14:44

7. Furmanek Aleksander Kurzętnik 2009 4. 0:15:25

8. Januszewski Łukasz Mała Wieś Sokół Bodzanów 2004 5. 0:17:47

9. FRITZKOWSKA ZOFIA BRODNICA 2004 4. 0:19:53

10.Zielińska Natalia Nowe Miasto Lubawskie 1986 5. 0:27:21

Nordic Walking 3.5 km

1. Tomczak Marcin Ciechanów 1980 M2 1 1. 0:18:23

2. Radomski Marcin Płock Biegam W Sfetsze 1976 M2 2 2. 0:18:29

3. Wieckowski Janusz Sierpc Biegam W Swetrze 1970 M2 3 3. 0:21:15

4. Łużewicz Sylwia Burkat 1992 K1 1 1. 0:21:38

5. Roszak Zbigniew Gniewkowo 1988 M2 4 4. 0:21:48

6. Łada Aleksandra Gniewkowo 1968 K2 1 2. 0:22:17

7. Glegocińska Joanna Sierpc Biegam W Sfetsze 1971 K2 2 3. 0:23:21

8. Steckiewicz Iwona Rypin KB LECH RYPIN 1974 K2 3 4. 0:24:27

9. Dzik Ksawery Elblag 2001 M1 1 5. 0:25:41

10.Dąbrowska Małgorzata Legionowo 1963 K2 4 5. 0:25:41

11. Kulczycki Jan Gdańsk 1950 M2 5 6. 0:25:42

12. Sarnowski Grzegorz Grudziądz 1963 M2 6 7. 0:25:44

13. Idziak Magdalena Kurzętnik 1981 K2 5 6. 0:26:56

14. Niścigorski Krzysztof Nowe Miasto Lubawskie 1991 M1 2 8. 0:27:36

15. FRITZKOWSKA ANNA BRODNICA 1978 K2 6 7. 0:27:51

16. Żurawińska Anna Kurzętnik 1953 K2 7 8. 0:28:59

17. Golubska Joanna Kurzętnik 1958 K2 8 9. 0:29:23

18. Tchorzewska Henryka Kurzętnik 1952 K2 9 10. 0:29:24

19. Kowalczyk Elżbieta Kurzętnik 1951 K2 10 11. 0:29:22

Handbike 10 km

1. Król Cezary Orneta IKS "Smok"Orneta 1996 gen. 1. 0:14:31 (1.) 0:22:24

2. Pudlis Monika Orneta IKS "Smok"Orneta 1977 gen. 1. 11:30:19

3. Grynkiewicz Natalia Elbląg IKS "Smok"Orneta 1987 gen. 2. 03:08 0:31:22

4. Gajko Dariusz Stomętno IKS "Smok"Orneta 1969 gen. 2. 03:56 0:39:26

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn