I Olsztyński Bieg Świętojański 2019 – Premiera w pełni udana, nocą tajemniczo i przyjemnie

Fot.OSiR Olsztyn facebook

W sobotę (22 czerwca) odbył się I Olsztyński Bieg Świętojański. To po trzecia atrakcyjna propozycja Ośrodka Sportu i Rekreacji po Biegu i Półmaratonie Jakubowym, które na stałe weszły do kalendarza sportowego miasta i regionu. Bieg Świętojański zapewne też znajdzie uznanie. Dowiodła to pierwsza edycja. Metę osiągnęło ponad 400 uczestników biegu głównego (10 km), a w programie znalazła się jeszcze sztafeta.

Impreza odbyła się późnym wieczorem (sztafeta godz. 20, bieg główny godz. 22), co jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym, a w okresie letnim wręcz pożądanym. Skoro trasa przebiega ulicami miasta nie narażamy nikogo na paraliż komunikacyjny, nie wspominając o warunkach jakie towarzyszą biegaczom. Temperatura jest sprzyjająca, a rywalizacja nocą dodaje imprezie dodatkowego smaczku.

Warunki dyktowali w sobotę znani długodystansowcy. Zwyciężył Wikor Kujawa (AZS UWM Olsztyn), drugi był Wojciech Kopeć, a trzeci Daniel Mikielski (obaj Olsztynek). Wśród pań triumfowała Marta Barcewicz (Olsztyn), drugie miejsce zajęła Daria Mitręga (Olsztyn), a trzecie Dorota Jachimowicz (Jeziorany. Ponieważ organizatorzy wyznaczyli kategorie wiekowe co pięć lat motywacja wśród uczestników tez była większa. Oto triumfatorzy.

U16/19: Martyna Dudziec (Szczytno), Maciej Bielewicz (Olsztyn), U20/24: Paula Sadowska (Lidzbark Warmiński) i Krzysztof Sokół (Olsztyn), U25/29: Ewelina Drężek (Olsztyn) i Maciej Dąbrowski (Giedajty), U30/34: Karolina Daszuta (Jaroty) i Rafał Wiśniewski (Olsztyn), U35/39: Agnieszka Lankowska-Klemt (Olsztyn) i Łukasz Szwaj (Olsztyn), U40/44: Renata Markowicz (Olsztyn) i Robert Najdzion (Olsztyn), U45/49: Joanna Filipczyk (Ostróda) i Marcin Konieczny (Kieźliny), U50/54: Emilia Kutnicka (Olsztyn) i Zenon Pasemko (Olsztyn), U55/59: Wanda Baranowska-Jacewicz (Olsztyn) i Marek Długosz (Mrągowo). U60/64: Danuta Mikielska (Olsztynek) i Andrzej Lewandowski (Olsztyn), M65/69: Janusz Kosowski (Olsztyn), M70/74: Lech Rytwiński (Olsztyn), U+75: Danuta Remberk Warszawa) i Stefan Kurdyła (Olsztyn)

Bieg sztafetowy (4 razy 1.5 km) wygrał Team Darczyński, drugie miejsce zajęła Drużyna Marzeń, a trzecie BSB Barczewo Biega I.

Bieg Główny (10 km) open

1 KUJAWA WIKTOR KS AZS UWM OLSZTYN 00:33:12

2 KOPEĆ WOJCIECH TEAM KOPEC Olsztynek 00:33:20

3 MIKIELSKI DANIEL Olsztynek 00:33:31

4 WIŚNIEWSKI RAFAŁ ADFINEM.OLSZTYN.PL 00:33:40

5 KONIECZNY MARCIN KLUB SPORTOWY NIEMANIEMOGE Kieźliny 00:34:03

6 SULEWSKI KRZYSZTOF BSB BARCZEWO BIEGA 00:34:15

7 SZWAJ ŁUKASZ TEAM KOPEC Olsztyn 00:34:23

8 FLAGA PRZEMYSŁAW URWIS BIEGA Barczewo 00:34:27

9 GÓRALSKI MARCIN Gdynia 00:35:11

10 SOKÓŁ KRZYSZTOF SOKÓL TEAM Olsztyn 00:35:15

11 DĄBROWSKI MACIEJ TEAM KOPEC Giedajty 00:35:15

12 BROJEK MAREK FINISZ MORAG 00:35:55

13 FIEODOROW TOMASZ BSB BARCZEWO BIEGA 00:37:20

14 BELKA PRZEMYSŁAW ILAWA BIEGA 00:37:28

15 KASPERSKI ARKADIUSZ 4W-MBOT/URWIS BIEGA Olsztyn 00:37:45

16 DĄBKOWSKI ROMAN Olsztyn 00:37:48

17 NAJDZION ROBERT AKM OLSZTYN / SKLEPBIEGACZA.PL 00:37:52

18 SZOSTAWICKI MICHAŁ Olsztyn 00:38:01

19 PIECZARKA DARIUSZ KUROPATWA TEAM Olsztyn 00:38:08

20 RÓŻAŃSKI KRYSTIAN TEAM KOPEC Ełk 00:38:10

21 DUCHNOWSKI ŁUKASZ BSB BARCZEWO BIEGA 00:38:15

22 KURP MARCIN DOBROMIEJSKI KLUB BIEGACZA ODCISK 00:38:18

23 NOJMAN RAFAŁ SA WOLNIEJSI/4W-M BOT Dobre Miasto 00:38:24

24 OLSZEWSKI KAMIL NIDZICA BIEGA 00:38:25

25 BIAŁEK PIOTR 3 BRO Klewki 00:38:36

26 HRYSZKO PAWEŁ MKS JUVENIA BIALYSTOK 00:38:51

27 NOGA JAREK PSZCZOLKOWSKI TEAM Olsztyn 00:38:51

28 NAWOJCZYK PRZEMYSŁAW AKM OLSZTYN/SKLEPBIEGACZAPL 00:39:01

29 JANOSZEWSKI KAROL 4W-M BOT Olsztyn 00:39:08

30 WDOWIAK WOJCIECH Olsztyn 00:39:09

31 DUDZIEC MARCIN Szczytno 00:39:13

32 KRZYKWA MACIEJ PSZCZÓLKOWSKI TEAM 00:39:24

33 KURZELOWSKI DAMIAN BIEGAM DLA BARTKA!! 00:39:28

34 NADULSKI JACEK TEAM KOPEC 00:39:43

35 ŻEBROWSKI JACEK 00:39:46

36 SZOT ANDRZEJ M-RUNNERS 00:39:47

37 DŁUGOSZ MAREK KLUB BIEGACZA MRAGOWO 00:39:53

38 OLSZAŃSKI PAWEŁ TEAM KOPEC 00:39:55

39 PASEMKO ZENON ORANGE POLSKA 00:39:57

40 BARTCZAK MARCIN 00:40:03

41 MALISZEWSKI JERZY 00:40:16

42 HERMANN TOMASZ SA WOLNIEJSI 00:40:21

43 CYGAŃSKI TOMASZ 00:40:24

44 ZYCH JAKUB 00:40:12

45 DECYK MACIEJ TEAM KOPEC 00:40:24

46 ZIEJA ANDRZEJ SKAZANI NA SUKCES 00:40:40

47 KICZOR DAMIAN TRINEGU 00:40:47

48 BOGUSZ PIOTR KUROPATWA TEAM 00:40:49

49 JUROŁAJĆ TOMASZ 43BLP BRANIEWO 00:40:49

50 WINCKIEWICZ MAREK 00:40:53

51 SZTYBÓR MARCIN PSZCZÓLKOWSKI TEAM 00:41:01

52 PRZEMYSŁAW 00:41:02

53 SINKIEWICZ TOMASZ 00:40:54

54 WOLFF MARCIN M-RUNNERS 00:41:00

55 ROSZYŃSKI PAWEŁ PSZCZOLKOWSKI TEAM 00:40:55

56 ŚLEDZIEWSKI CEZARY AKM OLSZTYN/SKLEPBIEGACZAPL 00:41:03

57 KURMIN PAWEŁ TEAM KOPEC 00:41:08

58 PAWLAK MARIUSZ 00:41:13

59 DĘBOWSKI MARCIN IKS ATAK ELBLAG 00:41:10

60 BARCEWICZ MARTA DRUZYNA WILKA 00:41:19

61 SŁOWIK JAROSŁAW SA WOLNIEJSI 00:41:20

62 ZARĘBSKI MARCIN AKM OLSZTYN/SKLEPBIEGACZAPL 00:41:26

63 GŁOWACKI ROBERT SOKÓL TEAM /VEGE RUNNERS 00:41:31

64 MAJER JAKUB 00:41:30

65 WOLIŃSKI JACEK PSZCZÓLKOWSKI TEAM 00:41:36

66 ABRAMCZYK MARCIN YTT /KRISSCOACHING 00:42:00

67 WOJCIECHOWSKI PIOTR DRUZYNA WILKA 00:42:02

68 BOJAROWSKI PIOTR TEAM KOPEC 00:42:07

69 BIELEWICZ MACIEJ DOBRA ENERGIA MPEC OLSZTYN 00:42:08

70 WILAMOWSKI JACEK TEAM KOPEC 00:42:20

71 KOWALSKI GRZEGORZ 00:42:18

72 STAWECKI KONRAD TEAM KOPEC 00:42:21

73 JABŁOŃSKI KRZYSZTOF 00:42:25

74 STRAUSS DAREK AKM OLSZTYN/SKLEPBIEGACZAPL 00:42:28

75 BOGDANIUK MACIEJ 00:42:27

76 BRYL MIROSŁAW BARTOSZYCKA GRUPA BIEGOWA ENDORFINY 00:42:32

77 CZARZASTY PATRYK 00:42:33

78 MITRĘGA DARIA MYGYM 00:42:37

79 RUTKOWSKI GRZEGORZ LIBRO CYCLING TEAM 00:42:38

80 BALCERAK DARIUSZ 00:42:47

81 SZPENDOWSKI MAREK SKAZANI NA SUKCES 00:42:47

82 STASZEWSKI MARIUSZ 00:42:46

83 KACZMARCZYK ANDRZEJ KACZMARCZYK TEAM 00:42:47

84 KRÓL DARIUSZ 00:42:56

85 SZLESZYŃSKI ANDRZEJ 00:43:02

86 KOSOWSKI JANUSZ OSIR OLSZTYN 00:43:24

87 KAIM KAMIL 00:43:10

88 SIEROCKI MARCIN 00:43:21

89 JACHIMOWICZ DOROTA MLYNAGO 00:43:28

90 OSIAK ARKADIUSZ 00:43:27

91 RUTKOWSKI PAWEŁ PERSONALTRIAHLON.PL 00:43:31

92 ŁOŻYŃSKI PIOTR AKM OLSZTYN/SKLEPBIEGACZAPL 00:43:36

93 KUCZKOWSKI RYSZARD DRUZYNA WILKA 00:43:31

94 FEDEJKO MIROSŁAW SKAZANI NA SUKCES 00:43:41

95 RUDZIŃSKI ANDRZEJ MLYNAGO 00:43:48

96 PIŁAT KAMIL 00:43:51

97 DRĘŻEK EWELINA AMATORSKI KLUB MARATONCZYKA OLSZTYN 00:44:00

98 KORZENIEWSKI ZBYSZEK KORZONKI TEAM 00:43:56

99 JUNIEWICZ PAWEŁ N00:43:43

100 PACHOLEC STANISŁAW PSZCZÓLKOWSKI TEAM 00:44:06

Kobiety

1 BARCEWICZ MARTA DRUZYNA WILKA 00:41:19

2 MITRĘGA DARIA MYGYM 00:42:37

3 JACHIMOWICZ DOROTA MLYNAGO 00:43:28

4 DRĘŻEK EWELINA AMATORSKI KLUB MARATONCZYKA OLSZTYN 00:44:00

5 WASIAK MIŁOSŁAWA PSZCZÓLKOWSKI TEAM 00:44:27

6 FILIPCZYK JOANNA OSTRÓDA RUNNERS 00:45:23

7 ŁASKOWSKA MARZENA WKURK TEAM 00:45:23

8 MARKOWICZ RENATA FUNDACJA PRZYSZLOSC DLA DZIECI 00:45:23

9 BOGUSZ JUSTYNA KUROPATWA TEAM 00:45:57

10 LANKOWSKA-KLEMT AGNIESZKA AKM OLSZTYN/SKLEPBIEGACZAPL 00:46:06

Kategorie

K16/19

1 DUDZIEC MARTYNA 00:56:05

2 KRAKÓWKA MARTYNA 01:01:38

K20/24

1 SADOWSKA PAULA 00:47:52

2 RZĄP ALEKSANDRA 00:53:37

3 CZERNIEWSKA MARCELINA NIEZALEŻNY 00:58:16

K25/29

1 DRĘŻEK EWELINA AMATORSKI KLUB MARATONCZYKA OLSZTYN 00:44:00

2 WASIAK MIŁOSŁAWA PSZCZÓLKOWSKI TEAM 00:44:27

3 BOGUSZ JUSTYNA KUROPATWA TEAM 00:45:57

4 SEPIOŁO KATARZYNA 00:47:36

5 CHEŁCHOWSKA EWA BRBK - BIEGLI W PODATKACH 00:47:49

6 PALOWSKA JOANNA SA WOLNIEJSI 00:51:32

K30/34

1 DASZUTA KAROLINA BRBK - BIEGLI W PODATKACH 00:49:03

2 GRAMS PAULINA 00:50:01

3 ZAPOLSKA ALEKSANDRA SA WOLNIEJSI 00:52:26

4 KLAWIKOWSKA KAMILA 00:52:19

5 SKOWROŃSKA MAŁGORZATA NIEZALEŻNY 00:53:53

6 TOMASZEWSKA ŻANETA #WIPASZAKTYWNI W BIEGU 00:55:34

K35/39

1 LANKOWSKA-KLEMT AGNIESZKA AKM OLSZTYN/SKLEPBIEGACZAPL 00:46:06

2 MAJER BOGUSŁAWA VEGE RUNNERS 00:46:22

3 MILLER MARTA PSZCZOLKOWSKI TEAM 00:46:38

4 SŁAWIŃSKA ANNA REZERWOWE PSY 00:46:51

5 POPŁAWSKA SELENA TEAM KOPEC 00:47:47

6 MARKIEWICZ ALEKSANDRA BIEGAJACE BOBRY 00:47:56

K40/44

1 MARKOWICZ RENATA FUNDACJA PRZYSZLOSC DLA DZIECI 00:45:23

2 TRUSKOLAWSKA AGATA KS NEONET 00:50:00

3 BIAŁOUSZ IZABELA PSZCZOLKOWSKI TEAM 00:52:14

4 ŁASZKOWSKA JOLANTA K.S WACHLARZ 00:53:36

5 KUTNIK ANNA WODNYAEROBIK.PL 00:54:17

6 PIECZKOWSKA ANETA # WIPASZ AKTYWNI W BIEGU 00:54:21

K45/49

1 FILIPCZYK JOANNA OSTRÓDA RUNNERS 00:45:23

2 ŁASKOWSKA MARZENA WKURK TEAM 00:45:23

3 GOGOLEWSKA ANNA 00:50:53

4 CAŁKA ANETA CTS TEAM OLSZTYN 00:50:55

5 JACHACY-MAJEWSKA JUSTYNA SKAZANI NA SUKCES 00:51:40

6 LENDZIAN ANIA 00:55:38

K50/54

1 KUTNICKA EMILIA AKADEMIA KOLARSTWA OLSZTYN 00:55:16

2 DŁUGOSZ LIDIA KLUB BIEGACZA MRAGOWO 00:55:57

3 WOŻNIAK RENATA 01:02:15

4 BUDZIŁEK MAŁGORZATA 01:03:38

K55/59

1 BARANOWSKA-JACEWICZ WANDA KS NEONET 00:52:31

2 GRABOWSKA ANNA SA WOLNIEJSI 00:59:15

3 GIERZ DOROTA AKM OLSZTYN/SKLEPBIEGACZAPL 01:03:36

4 MACKIEWICZ BOŻENA 01:09:30

5 DŁUGOSZ LUCYNA DRUZYNA ML 01:15:36

K60/64

1 MIKIELSKA DANUTA 00:53:37

2 KOSAKOWSKA-SZUTKOWSKA BARBARA AKM OLSZTYN/SKLEPBIEGACZA.PL 00:54:30

3 ŁUŃSKA REGINA 01:05:43

K+75

1 REMBERK DANUTA 01:11:10

M16/19

1 BIELEWICZ MACIEJ DOBRA ENERGIA MPEC OLSZTYN 00:42:08

2 CZARZASTY PATRYK 00:42:33

3 JUNIEWICZ PAWEŁ 00:43:43

4 WEJKUĆ DAWID 00:44:50

5 ŁASZKOWSKI PATRYK PASLEKA TEAM 00:46:18

6 WIĘCZKOWSKI KACPER 00:47:50

M20/24

1 SOKÓŁ KRZYSZTOF SOKÓL TEAM 00:35:15

2 BROJEK MAREK FINISZ MORAG 00:35:55

3 OLSZAŃSKI PAWEŁ TEAM KOPEC 00:39:55

4 ZYCH JAKUB 00:40:12

5 PRZEMYSŁAW 00:41:02

6 KACZOROWSKI ROBERT SKAZANI NA SUKCES 00:45:32

M25/29

1 DĄBROWSKI MACIEJ TEAM KOPEC 00:35:15

2 BELKA PRZEMYSŁAW ILAWA BIEGA 00:37:28

3 OLSZEWSKI KAMIL NIDZICA BIEGA 00:38:25

4 HRYSZKO PAWEŁ MKS JUVENIA BIALYSTOK 00:38:51

5 KRZYKWA MACIEJ PSZCZÓLKOWSKI TEAM 00:39:24

6 BOGUSZ PIOTR KUROPATWA TEAM 00:40:49

M30/34

1 WIŚNIEWSKI RAFAŁ ADFINEM.OLSZTYN.PL 00:33:40

2 SULEWSKI KRZYSZTOF BSB BARCZEWO BIEGA 00:34:15

3 CYGAŃSKI TOMASZ 00:40:24

4 KICZOR DAMIAN TRINEGU 00:40:47

5 KURMIN PAWEŁ TEAM KOPEC 00:41:08

6 WOJCIECHOWSKI PIOTR DRUZYNA WILKA 00:42:02

M35/39

1 SZWAJ ŁUKASZ TEAM KOPEC 00:34:23

2 FLAGA PRZEMYSŁAW URWIS BIEGA 00:34:27

3 GÓRALSKI MARCIN 00:35:11

4 FIEODOROW TOMASZ BSB BARCZEWO BIEGA 00:37:20

5 DĄBKOWSKI ROMAN 00:37:48

6 RÓŻAŃSKI KRYSTIAN TEAM KOPEC 00:38:10

M40/44

1 NAJDZION ROBERT AKM OLSZTYN / SKLEPBIEGACZA.PL 00:37:52

2 SZOSTAWICKI MICHAŁ 00:38:01

3 NADULSKI JACEK TEAM KOPEC 00:39:43

4 SZOT ANDRZEJ M-RUNNERS 00:39:47

5 HERMANN TOMASZ SA WOLNIEJSI 00:40:21

6 DECYK MACIEJ TEAM KOPEC 00:40:24

M45/49

1 KONIECZNY MARCIN KLUB SPORTOWY NIEMANIEMOGE 00:34:03

2 KASPERSKI ARKADIUSZ 4W-MBOT/URWIS BIEGA 00:37:45

3 PIECZARKA DARIUSZ KUROPATWA TEAM 00:38:08

4 WDOWIAK WOJCIECH 00:39:09

5 KURZELOWSKI DAMIAN BIEGAM DLA BARTKA!! 00:39:28

6 JUROŁAJĆ TOMASZ 43BLP BRANIEWO 00:40:49

M50/54

1 PASEMKO ZENON ORANGE POLSKA 00:39:57

2 WOLFF MARCIN M-RUNNERS 00:41:00

3 BOJAROWSKI PIOTR TEAM KOPEC 00:42:07

4 WILAMOWSKI JACEK TEAM KOPEC 00:42:20

5 SZLESZYŃSKI ANDRZEJ 00:43:02

6 KUCZKOWSKI RYSZARD DRUZYNA WILKA 00:43:31

M55/59

1 DŁUGOSZ MAREK KLUB BIEGACZA MRAGOWO 00:39:53

2 MALISZEWSKI JERZY 00:40:16

3 ŁOŻYŃSKI PIOTR AKM OLSZTYN/SKLEPBIEGACZAPL 00:43:36

4 DOBRZYŃSKI HENRYK MARATON 1987 00:44:23

5 LECH BOGDAN IND 00:44:40

6 GRODZKI SYLWESTER 00:46:40

M60/64

1 LEWANDOWSKI ANDRZEJ 00:45:21

2 PASTUSZEK HENRYK SDOO WROCIKOWO 00:45:29

3 ZAPADKA STANISŁAW KLUB BIEGACZA MRAGOWO 00:46:47

4 JAROSZ JAROSŁAW 00:47:53

5 SIÓŁKOWSKI WIESŁAW 00:51:23

6 WOJCIECHOWSKI ZBIGNIEW 00:51:39

M65/69

1 KOSOWSKI JANUSZ OSIR OLSZTYN 00:43:24

2 PACHOLEC STANISŁAW PSZCZÓLKOWSKI TEAM 00:44:06

3 CHODARA ROMAN RUNNERS TEAM KETRZYN 00:46:50

4 DECYK LESZEK TEAM KOPEC 00:48:48

5 ANDRUSZKIEWICZ BOGDAN AKM OLSZTYN/SKLEPBIEGACZAPL 00:51:53

6 KRÓLIKOWSKI JANUSZ AKM OLSZTYN/SKLEPBIEGACZAPL 00:55:20

M70/74

1 RYTWIŃSKI LECH AKM OLSZTYN/SKLEPBIEGACZAPL 00:54:22

2 PIATEK ADAM 00:55:06

3 PILSKI ANDRZEJ BAREFOOT RUNNERS SOCIETY UK 01:04:55

M+75

1 KURDYŁA STEFAN AKM OLSZTYN/SKLEPBIEGACZAPL 01:08:35

Sztafeta

1 TEAM DARCZYNSKI 00:22:02

2 Druzyna Marzen 00:22:21

3 BSB Barczewo Biega I 00:23:13

4 WYDERKOWI RODZICE 00:26:07

5 Olsztynscy Wariaci 00:26:28

6 RENAULT ALCAR TEAM 00:26:54

7 BSB Barczewo Biega II 00:31:10

8 Sa Wolniejsi 00:31:38

9 BZIONEK TEAM 00:32:17

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn