VIII Ostródzki Półmaraton Św. Jerzego 2019 – Ponad 400 na mecie, na podium Sławomir Kaliski

Fot. ostróda flesz

W niedzielę (9 czerwca) odbył się VIII Ostródzki Półmaraton Św. Jerzego. Impreza ma już swoja renomę, a piękna pogoda stała się dodatkowym magnesem. Metę osiągnęło ponad 400 uczestników, głównie z Warmii i Mazur, ale ton rywalizacji nadawali goście. Zwyciężył Agam Głogowski (Grynia) przed Bartłomiejem Zyborowiczem (Gdańsk). Trzeci na macie był Sławomir Kaliski (Olsztyn).

Wśród pań triumfowała Katarzyna Pobłocka-Głogowska (Lębork), drugie miejsce zajęła Aleksandra Baranowska-Trzesko (Gdynia), a trzecie Małgorzata Tuwalska (Gdańsk). Zwycięzcy kategorii: U20: Wioletta Kasprowicz (Działdowo) i Daniel Mikielski (Olsztynek), U30: Ewa Lisek (Nidzica) i Krzysztof Sulewski (Barczewo), U40: Katarzyna Piechocka (Ostróda) i Paweł Tadejewski (Ostróda), U50: Alicja Kaniewska (Grudziądz) i Wojciech Oliński (Malbork), M60: Lech Broniewski (Glinojeck), M70+ Amdrzej Grabkowski (Iława).

W klasyfikacji uczestników z Ostródy najlepszy był Marcin Punpur, drugie miejsce zajął Damian Błaut, a trzecie Paweł Tadejewski. Wśród pań zyciężyła Katarzyna Piechocka przed Kasią Sadowską i Joanną Filipczyk.

Wyniki open (pierwsza setka)

1. Głogowski Adam Gdynia UKS EKONOMIK MARATOŃCZYK LĘBORK / ATC CARGO TEAM 1993 M20 gen. 1 1:13:12 (1.)

2. Zyborowicz Bartłomiej Gdańsk KUJAWSCY RUNNERS 1998 M20 gen. 2 1:14:31 (2.)

3. Kaliski Sławomir Olsztyn KS AZS UWM Olsztyn 1988 M30 gen. 3 1:14:49 (3.)

4. Sulewski Krzysztof Barczewo BSB BARCZEWO BIEGA/ TEAM DARCZYŃSKI 1985 M30 1 4 1:15:15 (4.)

5. Mikielski Daniel Olsztynek 1990 M20 1 5 1:16:32 (5.)

6. Punpur Marcin Ostroda 1980 M30 2 6 1:17:23 (6.)

7. Błaut Damian Ostróda KP PSP Ostróda 1995 M20 2 7 1:17:59 (7.)

8. Guzmann Mateusz Grudziądz 1997 M20 3 8 1:19:26 (8.)

9. Tur Marcin MALBORK Grupa Malbork/Biegaj z Bartkiem 1983 M30 3 9 1:19:26 (9.)

10. Menziński Przemysław Barczewo BSB Barczewo Biega 1987 M30 4 10 1:19:50 (10.)

…............................................................

11. Tadejewski Paweł Ostróda UMKS Orkan 1979 M40 1 11 1:20:05 (11.)

12. Klonowski Marcin Sztum LKS Zantyr Sztum 1989 M30 5 12 1:20:07 (12.)

13. Laskowski Jarosław Małe Bałówki Kurzętnik Biega 1982 M30 6 13 1:20:27 (13.)

14. Adamusiak Sławomir Iława IŁAWA BIEGA 1976 M40 2 14 1:20:30 (14.)

15. Krasnodębski Maciej Grudziądz 1985 M30 7 15 1:20:38 (15.)

16. Kasprowicz Marcin Działdowo Rozbiegane Działdowo 1979 M40 3 1:20:51 (16.)

17. Chętnik Rafał Sztum 1977 M40 4 17 1:21:00 (17.)

18. Oliński Wojciech Malbork gardzielewski team/active malbork 1969 M50 1 1:21:05 (18.)

19. Zienkiewicz Piotr Młynary UKS Gimpas Pasłęk 1974 M40 5 19 1:21:38 (19.)

20. Golmanowski Krzysztof Sugajenko 19 Kurzętnik Biega 1978 M40 6 20 1:21:58 (20.)

21. Drażba Dominik Ełk Team Kopeć 1987 M30 8 21 1:22:07 (21.)

22. Ziółkowski Mariusz Świecie PACKMAN TEAM 1983 M30 9 22 1:22:08 (22.)

23. GÓRSKI RADOSŁAW LUBAWA Vege Runners 1976 M40 7 23 1:22:36 (23.)

24. Chmielewski Krzysztof Ostróda Kajkowo 1979 M40 8 24 1:23:13 (24.)

25. Chybczyński Wojciech STARE MARZY JANOSIKI 1977 M40 9 25 1:23:33 (25.)

26. Sikorski Krystian Bartoszycce RANT BARTOSZYCE/ 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana 1992 M20 4 26 1:23:47 (26.)

27. From Piotr Grupa 1983 M30 10 27 1:23:55 (27.)

28. Nojman Rafał Dobre Miasto są wolniejsi 1984 M30 11 28 1:23:58 (28.)

29. Osiński Ryszard Malbork Active Malbork/Biegowa Rodzinka 1965 M50 2 29 1:24:20 (29.)

30. Przybyła Adrian Iława Team Kopeć 1991 M20 5 30 1:24:23 (30.)

31. Gąszczyk Krzysztof Ostróda 1982 M30 12 31 0:35:14 (36.) 1:24:32 (31.)

32. KORWIEL RAFAŁ OSTRÓDA ZEGARKISPORTOWE.PL 1984 M30 13 32 1:24:39 (32.)

33. POBŁOCKA-GŁOGOWSKA Katarzyna Lębork UKS Ekonomik Maratończyk Lębork 1994 K20 gen. 1 1:24:45 (33.)

34. Chybczynski Dominik Gdansk Judo team mifune 1997 M20 6 33 1:25:03 (34.)

35. JANUSZEWSKI KAROL OLSZTYN 4 WARMINSKO - MAZURSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ 1983 M30 14 34 1:25:18 (35.)

36. Biernacki Sebastian GDAŃSK Aktywuj się w maratonie Gdańsk 1986 M30 15 35 1:25:57 (36.)  

37. Jakacki Sylwester Bartoszyce Bartoszycka Grupa Biegowa Endorfiny 1984 M30 16 36 1:26:03 (37.)  

38. Baranowska-Trzasko Aleksandra Gdynia KUJAWSCY RUNNERS 1979 K40 gen. 2 1:26:12 (38.)  

39. Ronowski Mateusz Grudziądz Mat Kin Run 1990 M20 7 37 1:26:14 (39.)

40. Karolewski Krzysztof Olsztyn Kriss Coaching 1982 M30 17 38 1:26:31 (40.)

41. Wdowiak Wojciech Olsztyn 1973 M40 10 39 1:26:56 (41.)

42. Belka Przemysław Iława IŁAWA BIEGA 1990 M20 8 40 1:27:05 (42.)

43. SZULC KRZYSZTOF Skórzewo Drużyna Gabi 1983 M30 18 41 1:27:28 (43.)

44. Kotlenga Przemysław Iława S4H 1980 M30 19 42 :27:36 (45.)

45. Schmidt Robert Ostróda Ostróda Runners 1970 M40 11 43 1:27:33 (44.)

46. Dawidowski Roman Puck 1967 M50 3 44 1:28:18 (46.)

47. Czorniej Adam Warszawa OŚKA WARSZAWA 1981 M30 20 45 1:28:23 (47.)

48. Olewniczak Piotr ŻUKOWO Drużyna św. Mikołaja 1997 M20 9 46 :28:29 (48.)

49. Warcaba Waldemar Ostróda onemanclub 1969 M50 4 47 1:28:37 (50.)

50. Satkiewicz Piotr Pasłęk Rozbiegany Pasłęk 1993 M20 10 48 1:28:35 (49.)

51. Felka Szymon Ostróda Ostróda Runners 1986 M30 21 49 1:28:51 (52.)

52. Staszkiewicz Piotr Gdynia JUDO TEAM MIFUNE GDAŃSK 1972 M40 12 50 1:28:55 (53.)

53. Konecki Marcin Olsztyn Konecki Team 1990 M20 11 51 1:28:50 (51.)

54. Orłowski Tomasz Morąg Finisz Morąg 1986 M30 22 52 1:29:06 (56.)

55. Ruczyński Mirosław Iława Team Kopeć 1978 M40 13 53 1:29:03 (55.)

56. Sędziński Marcin Olsztyn 1992 M20 12 54 1:29:02 (54.)

57. Cyrkler Rafał Ostróda 1976 M40 14 55 1:29:11 (57.)

58. Kościk Jakub Warszawa 1985 M30 23 56 1:29:17 (58.)

59. Jędrzejczak Dariusz 86-300 GRUDZIĄDZ 1969 M50 5 1:29:43 (59.)

60. Ruciński Marek Gdynia VEL-DĄBRÓWNO 1968 M50 6 58 1:29:47 (60.)

61. Chybczyński Paweł Gdańsk JUDO TEAM MIFUNE GDAŃSK 1973 M40 15 59 1:30:15 (61.)  

62. Ogrodowski Jaroslaw Borówiec 1964 M50 7 60 1:30:16 (62.)

63. Trzasko Bogusław Gdynia KUJAWSCY RUNNERS 1976 M40 16 61 1:30:25 (64.)

64. Gomulski Marcin Morąg Finisz Morąg 1988 M30 24 62 1:30:19 (63.)

65. Strumnik Sebastian Nowy Dwór Mazowiecki Rozbiegamy Nowy Dwór 1984 M30 25 63 1:30:52 (65.)

66. Klimowski Przemysław Elbląg ETT 1977 M40 17 64 1:31:01 (66.)

67. Rygielski Arkadiusz Sławno Klub Biegacza mówi 1988 M30 26 65 1:31:17 (67.)

68. Kostański Adam Brodnica Brodnica Biega 1986 M30 27 66 1:31:34 (68.)

69. Jurołajć Tomasz Lipowina 43blp w Braniewie 1970 M40 18 67 1:31:38 (69.)

70. WRONKA NORBERT ŁUKTA 1972 M40 19 68 1:31:44 (70.)

71. Decyk Maciej Olsztyn Team Kopeć 1976 M40 20 69 1:31:53 (71.)

72. Nowakowski Wojciech Malbork GRUPA MALBORK 1978 M40 21 70 1:31:58 (72.)

73. Pierwanicki Krzysztof Ostróda 20BZ 1982 M30 28 71 :32:06 (73.)

74. Dymek Adrian Ostróda Najmowicz Triathlon 1989 M30 29 72 1:32:23 (74.)

75. GOSIEWSKI CEZARIUSZ OSTRÓDA 1976 M40 22 73 1:32:28 (75.)

76. Pawlak Mariusz Działdowo 1973 M40 23 74 1:32:40 (76.)

77. Szum Michał Ostróda Biegnę Po Swoje / Just Join IT 1994 M20 13 75 1:32:52 (77.)

78. Mazurkiewicz Mateusz Iława 1984 M30 30 76 1:32:53 (78.)

79. Lompert Andrzej Elblag 1977 M40 24 77 1:33:01 (79.)

80. Jachimowicz Bartosz Gdańsk KUJAWSCY RUNNERS 1984 M30 31 78 1:33:18 (81.)

81. Tuwalska Małgorzata Gdańsk LKS Zantyr Sztum 1979 K40 gen. 3 1:33:22 (82.)

82. Krupowicz Marcin Gdańsk Charytatywny Pakiet WOŚP nr 1 koszulka L 1982 M30 32 79 1:33:14 (80.)

83. Goniszewski Bartosz Lubawa Najmowicz Triathlon 1988 M30 33 80 1:33:30 (84.)

84. Lisek Ewa Nidzica Nidzica Biega 1980 K30 1 4 1:33:40 (85.)

85. Dobrowolski Kamil Malbork 22 Baza Lotnictwa Taktycznego 1988 M30 34 81 1:33:25 (83.)

86. Osicki Dawid Lubawa 1995 M20 14 82 1:33:48 (86.)

87. Paszko Kamil Florczaki Finisz Morąg 1990 M20 15 83 1:33:51 (87.)

88. Bałdyga Piotr Ostróda Ostróda Runners 1973 M40 25 84 1:34:09 (88.)

89. Kawiak Jacek Ostróda 1976 M40 26 85 1:34:26 (89.)

90. Piechocka Katarzyna Ostróda Ostróda Runners 1975 K40 1 5 1:34:48 (90.)

91. Bielski Piotr Radomno Radomno Biega 1974 M40 27 86 1:34:58 (91.)

92. Stręciwilk Tomasz Grudziądz Wtorkowy Trening 1980 M30 35 87 1:35:22 (92.)

93. Michalak Krzysztof Ostróda Ostróda Runners 1981 M30 36 88 1:35:29 (93.)

94. Piotrowski Wojciech Orneta 1980 M30 37 89 1:35:48 (94.)

95. Wolski Piotr GRUDZIĄDZ Łubudubu 1983 M30 38 90 1:36:23 (98.)

96. Siankowski Sławomir Wilnowo 1977 M40 28 91 1:36:15 (96.)

97. Smółkowski Marcin Rumia LEXUS TRÓJMIASTO TEAM 1984 M30 39 92 1:36:11 (95.)

98. Chmielewski Bartosz Rypin 1989 M30 40 93 1:36:18 (97.)

99. Bączek Jerzy LUBAWA luzak 1972 M40 29 94 1:36:25 (99.)

100. Mieczkowski Tomasz Pasłęk 1978 M40 30 95 1:36:33 (100.)

101. Wrażeń Justyna Olsztyn 1988 K30 2 6 0:40:58 (122.) 1:36:49 (101.)

Fot. ostróda flesz

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn