IV IPB Nocny Bieg na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko Iława 2019 – Prawie jak mistrzostwa

Fot. Zbigniew Tomaszewski (ilustracja)

W sobotę (25 maja) odbył się w Iławie IV IPB Nocny Bieg na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko. Impreza ma niedługa tradycję, ale od razu zyskała ogromna popularność. W tym roku na starcie stanęło ponad 800 uczestników, głównie z Warmii i Mazur, ale byli tez znakomici Kenijczycy i wielu znanych krajowych długodystansowców. Pierwszy na metę wpadł Wycliffe Biwott (Kenia) drugi był Mateusz Dymczyszak (Łomża) a trzeci Andrzej Rogiewicz (Grudziądz).

Wśród pań triumfowała Jepchichir Tanui przed Jane Mbogo (Kenia), a trzecia finiszowała olsztynianka Mariola Sudzińska. Wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. U16: Kamila Pawłowska (Marzęcice) i Jakub Bogusiewicz (Iława), U20: Jane Mbogo i Andrzej Rogiewicz, U30: Jepchichir Tanui i Wycliffe Biwott (Kenia), U40: Mariola Sudzińska i Radosław Maluchnik (Grądy), U50: Bożena Borowik (Dobre Miasto) i Piotr Pobłocki (Lębork) M+60 Stanisław Pacholec (Garzewo).

Najszybszym mieszkańcem Iławy był Maciej Myszkiwicz, a w grupie leśników triumfował Jarosław Jabłoński (Susz). Podajemy pierwsza setkę w klasyfikacji open, pierwszą dziesiątkę pań oraz czołowe szóstki w kategoriach

Wyniki open

1 BIWOTT Wycliffe M30 Benedek Team (KEN) 1 1 0:14:27

2 DEMCZYSZAK Mateusz M30 LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża (PO 2 2 0:14:38

3 ROGIEWICZ Andrzej M20 PACKMAN TEAM Grudziądz (POL) 3 1 0:14:41

4 OLEJARZ Artur M30 MKL SZCZECIN (POL) 4 3 0:14:41

5 WAMBUA Elijah M20 Benedek Team (KEN) 5 2 0:14:59

6 GŁOGOWSKI Adam M20 Uks Ekonomik Maratończyk Lębork 6 3 0:15:04

7 NIEMCZYK Mateusz M20 LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża (PO 7 4 0:15:08

8 OSKIERKO Łukasz M30 Warszawa (POL) 8 4 0:15:28

9 KOTŁOWSKI Bartosz M20 LKS Ostromecko (POL) 9 5 0:15:33

10 CZYŻKOWSKI Paweł M30 TEAM KOPEĆ Mińsk Mazowiecki (POL) 10 5 0:15:56

11 KOWALSKI Karol M20 TEAM KOPEĆ Dobrocin (POL) 11 6 0:15:58

12 PSZCZÓŁKOWSKI Paweł M30 PrzczółkowskiTeam Olsztyn (POL) 12 6 0:15:59

13 MOSKAL Paweł M20 Kurzętnik Biega (POL) 13 7 0:16:03

14 MYSZKIEWICZ Maciej M20 TEAM KOPEĆ Iława (POL) M (1), 14 8 0:16:11

15 DEMBOWSKI Mariusz M30 H+H Polska Lidzbark (POL) 15 7 0:16:14

16 KRAWIECKI Mateusz M30 Husaria Race Team Lubawa (POL) 16 8 0:16:20

17 DRAŻBA Dominik M30 TEAM KOPEĆ Ełk (POL) 17 9 0:16:25

18 SZWAJ Łukasz M30 TEAM KOPEĆ Olsztyn (POL) 18 10 0:16:25

19 BANASZEWSKI Łukasz M20 KM PSP GRUDZIĄDZ (POL) 19 9 0:16:28

20 POBLOCKI Piotr M50 Uks Ekonomik Maratończyk Lębork 20 1 0:16:29

21 BOGUSIEWICZ Jakub M16 SSP Orka Iława (POL) M (2), 21 1 0:16:42

22 BŁAUT Damian M20 KP PSP Ostróda (POL) 22 10 0:16:43

23 TANUI Jepchirchir K30 Benedek Team (KEN) 1 1 0:16:44

24 MBOGO Jane K20 Benedek Team (KEN) 2 1 0:16:45

25 KALIŚ Karol M20 Wojsko Polskie Susz (POL) 23 11 0:16:46

26 ZAHORSKI Grzegorz M20 Mos Zatoka Braniewo (POL) 24 12 0:16:58

27 SUL Marcin M30 Olsztyn (POL) 25 11 0:17:06

28 SUDZIŃSKA Mariola K40 Olsztyn (POL) 3 1 0:17:10

29 MALUCHNIK Radosław M40 KS MAKÓW BIEGA (POL) 26 1 0:17:10

30 KŁOS Klaudiusz M30 Wilk Kociewski (POL) 27 12 0:17:12

31 ZIENKIEWICZ Piotr M40 UKS GIMPAS PASŁĘK (POL) 28 2 0:17:13

32 KOŁAKOWSKI Rafał M40 Rozbiegane Działdowo (POL) 29 3 0:17:22

33 RÓŻAŃSKI Krystian M30 TEAM KOPEĆ Ełk (POL) 30 13 0:17:22

34 PRZYBYŁA Adrian M20 TEAM KOPEĆ Iława (POL) M (3), 31 13 0:17:27

35 WOJDYŁO Mariusz M30 Brodnica Biega (POL) 32 14 0:17:28

36 JACKIEWICZ Monika K20 Szczecin (POL) 4 2 0:17:30

37 JABŁOŃSKI Jarosław M40 UKS TRS Susz/Nadleśnictwo Susz ( L (1) 33 4 0:17:34

38 CHĘTNIK Rafał M40 Sztum (POL) 34 5 0:17:36

39 SZCZYGŁOWSKI Jacek M40 TEAM KOPEĆ Morąg (POL) 35 6 0:17:37

40 GOLMANOWSKI Krzysztof M40 Kurzętnik Biega (POL) 36 7 0:17:38

41 SZAJDA Tomasz M40 Karkonosz Running Team Gniezno (POL) 37 8 0:17:39

42 DIAS Magdalena K20 Zorza Gdynia (POL) 5 3 0:17:39

43 KORWIEL Rafał M30 ZEGARKISPORTOWE.PL Ostróda (POL) 38 15 0:17:40

44 GÓRSKI Radek M40 Vege Runners Lubawa (POL) 39 9 0:17:41

45 CHMIELEWSKI Krzysztof M40 Ostróda (POL) 40 10 0:17:45

46 MÓWIŃSKI Robert M30 Kurzętnik Biega (POL) 41 16 0:17:46

47 BESTVATER Marcel M20 TEAM KOPEĆ Dąbrówno (POL) 42 14 0:17:48

48 KOŁECKI Michał M20 MiSiEk Runner Team Iława (POL) I (1), 43 15 0:17:51

49 KAWECZYŃSKI Krzysztof M30 TEAM KOPEĆ (POL) Nowe Miasto Lubawskie 44 17 0:17:51

50 BELKA Przemysław M20 Iława Biega (POL) M (4), 45 16 0:17:53

51 IGNATOWICZ Radosław M30 TEAM KOPEĆ Ełk (POL) 46 18 0:17:56

52 KONARZEWSKA Martyna K20 UKS MOSiR Działdowo (POL) 6 4 0:17:59

53 OLSZAŃSKI Paweł M20 TEAM KOPEĆ Lidzbark warmiński (POL) 47 17 0:18:02

54 ILKIEWICZ Adam M30 3Bro Warszawa (POL) 48 19 0:18:05

55 PAWŁOWSKA Kamila K16 Kurzętnik Biega (POL) 7 1 0:18:06

56 POBŁOCKA-GŁOGOWSKA Katarzyna K20 Uks Ekonomik Maratończyk Lębork 8 5 0:18:08

57 SKUZJUS Michał M20 #8ranobasen emp iława (POL) M (5), 49 18 0:18:10

58 BĄK Paweł M40 Sępopol (POL) 50 11 0:18:12

59 KOTLENGA Przemysław M30 Mts Hamer (POL) Iława M (6), 51 20 0:18:14

60 NAWROT Piotr M40 Grudziądz (POL) 52 12 0:18:18

61 ŁUKASZEWSKI Błażej M20 Iława (POL) M (7), 53 19 0:18:18

62 OSSOWSKI Dariusz M50 Koteże (POL) 54 2 0:18:22

63 PATALON Adam M50 Kurzętnik Biega (POL) 55 3 0:18:23

64 KOWALEWSKI Łukasz M30 Gmina Gardeja Biega (POL) 56 21 0:18:32

65 MISIAK Alicja K20 Susz (POL) 9 6 0:18:33

66 ARANOWSKI Patryk M40 LUBAWA KOCHA BIEGAĆ (POL) 57 13 0:18:34

67 RUDOWSKI Damian M20 PszczółkowskiTeam Dobre Miasto (POL) 58 20 0:18:35

68 JĘDRASZEK Daniel M30 Małe Leźno (POL) 59 22 0:18:36

69 RAK Tomasz M40 PrzczółkowskiTeam Olsztyn (POL) 60 14 0:18:38

70 SAWICKI Marcin M30 Teamochal Bydgoszcz (POL) 61 23 0:18:38

71 GUTMAŃSKI Mariusz M20 TEAM KOPEĆ Olsztyn(POL) 62 21 0:09:30(75) 0:18:38

72 JAKACKI Sylwester M30 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDO 63 24 0:18:39

73 KAMIŃSKI Piotr M20 TEAM KOPEĆ Iława (POL) M (8), 64 22 0:18:42

74 ZIELSKI Oliwier M16 Orka Iława (POL) M (9), 65 2 0:18:43

75 SZCZECINA Rafał M40 Iława Biega (POL) M (10), 66 15 0:18:43

76 KAROLEWSKI Krzysztof M30 Kriss Coaching Olsztyn (POL) 67 25 0:18:43

77 ZBUTOWICZ Łukasz M30 Klub Biegacza Lidzbark Warmiński 68 26 0:18:43

78 SZTYBÓR Marcin M20 PrzczółkowskiTeam Uniszki Zawadzkie (POL) 69 23 0:18:50

79 RUCZYŃSKI Mirosław Iława M40 TEAM KOPEĆ (POL) 70 16 0:18:50

80 NOGA Jarosław M30 PrzczółkowskiTeam (POL) 71 27 0:18:50

81 KLINICKI Tomasz M40 #8ranobasen emp iława (POL) M (11), 72 17 0:18:51

82 KOSZCZKA Karol M40 Iława Biega (POL) M (12), 73 18 0:18:52

83 BIAŁEK Piotr M30 3Bro (POL) 74 28 0:18:52

84 ZIEJA Andrzej M40 Skazani na Sukces (POL) I (2), 75 19 0:18:54

85 ŻYJEWSKI Krzysztof M30 KAZA Team (POL) 76 29 0:18:58

86 WANTOWSKA Aleksandra K20 TEAM KOPEĆ (POL) M (13), 10 7 0:18:58

87 BYSTRZYCKI Radosław M50 PrzczółkowskiTeam (POL) L (2) 77 4 0:19:02

88 ŁYZIŃSKI Michał M16 Iława (POL) 78 3 0:19:03

89 NADULSKI Jacek M40 TEAM KOPEĆ (POL) 79 20 0:19:05

90 MERDA Piotr M40 Mts Hamer (POL) 80 21 0:19:05

91 LIZINCZYK Rafal M40 zantyr sztum (POL) 81 22 0:19:06

92 BOROWSKI Robert M40 TEAM KOPEĆ (POL) 82 23 0:19:06

93 KRZYKWA Maciek M20 PrzczółkowskiTeam (POL) 83 24 0:19:06

94 RAFI Rafał M40 Są Wolniejsi Ala Team (POL) 84 24 0:19:08

95 FELKA Szymon M30 Ostróda Runners (POL) 85 30 0:19:08

96 GŁOWACKI Robert M40 Sokół Team /Vege Runners (POL) 86 25 0:19:09

97 PINIEWSKI Robert M40 PrzczółkowskiTeam (POL) 87 26 0:19:10

98 ZALEWSKI Michał M30 LUBAWA KOCHA BIEGAĆ (POL) 88 31 0:19:11

99 PILECKI Robert M40 Runeda (POL) 89 27 0:19:12

100 WODZYŃSKI Bogusław M50 Rozbiegane Działdowo (POL) 90 5 0:19:14

Kobiety

1 TANUI Jepchirchir K30 Benedek Team (KEN) 1 1 0:16:44

2 MBOGO Jane K20 Benedek Team (KEN) 2 1 0:16:45

3 SUDZIŃSKA Mariola K40 Olsztyn (POL) 3 1 0:17:10

4 JACKIEWICZ Monika K20 Szczecin (POL) 4 2 0:17:30

5 DIAS Magdalena K20 Zorza Gdynia (POL) 5 3 0:17:39

6 KONARZEWSKA Martyna K20 UKS MOSiR Działdowo (POL) 6 4 0:17:59

7 PAWŁOWSKA Kamila K16 Kurzętnik Biega (POL) 7 1 0:18:06

8 POBŁOCKA-GŁOGOWSKA Katarzyna K20 Uks Ekonomik Maratończyk Lębork 8 5 0:18:08

9 MISIAK Alicja K20 Susz (POL) 9 6 0:18:33

10 WANTOWSKA Aleksandra K20 TEAM KOPEĆ (POL) M (13), 10 7 0:18:58

Kategorie

K16

1(55) PAWŁOWSKA Kamila K 7 POL Kurzętnik Biega 00:18:06 67

2(278) KOZŁOWSKA Agata K 35 POL Kurzętnik Biega 00:22:30 301

3 (380) ŚLIWKA Zuzanna K 69 POL Nidzica Biega 00:24:21 385

4 (499) POBŁOCKA Kaja K 121 POL Uks Ekonomik Maratończyk Lębork 00:26:33 554

5 (524) OMIECZYŃSKA Sylwia K 135 POL Orka Athletics Iława M 98 00:27:07 549

6 (556) LISEWICZ Weronika K 153 POL Kwidzyn 00:27:47 552

K20

1 (24 ) MBOGO Jane K 2 KEN Benedek Team 0:16:45

2 (36) JACKIEWICZ Monika K 4 POL Szczecin 00:17:30

3 (42) DIAS Magdalena K 5 POL Zorza Gdynia 00:17:39

4 (52) KONARZEWSKA Martyna K 6 POL UKS MOSiR Działdowo 00:17:59

5 (56) POBŁOCKA-GŁOGOWSKA Katarzyna K 8 POL Uks Ekonomik Maratończyk Lębork 00:18:08

6 (65) MISIAK Alicja K 9 POL Susz 00:18:33

K30

1 (23) TANUI Jepchirchir K 1 KEN Benedek Team 00:16:44

2 (105) PAWŁOWSKA Dorota K 11 POL Kurzętnik Biega 00:19:23

3 (142) MERDA Katarzyna K 14 POL Mts Hamer 00:20:15

4 (145) SWIEGOCKA Beata K 15 POL Iława Biega M 19 00:20:20

5 (168) NAWROCKA Sylwia K 18 POL Team Pasja-Inowrocław 00:20:40

6 (177) STARZYŃSKA-KOŚCIUSZKO Katarzyna K 19 POL PrzczółkowskiTeam 00:20:55

K40

1 (28) SUDZIŃSKA Mariola K 3 POL Olsztyn 00:17:10

2 (189) BULIK Grażyna K 20 POL Laseczno I 6 00:21:06

3 (225) PRONOBIS Beata K 24 POL BSB Barczewo Biega 00:21:46

4 (246) BAŁDYGA Anna K 28 POL Runeda 00:22:04

5 (248) PIECZKOWSKA Agnieszka K 29 POL TRI NEGU 00:22:05

6 (254) FILIPCZYK Joanna K 31 POL Ostróda Runners 00:22:09 04:26

K50+

1 (286) BOROWIK Bożena K 36 POL Dobromiejski Klub Biegacza Odcisk 00:22:39

2 (291) POBŁOCKA Bożena K 39 POL Uks Ekonomik Maratończyk Lębork 00:22:46

3 (432) PSIUK Joanna K 90 POL Biegam U KOLESI 00:25:21

4 (544) WARUSZEWSKA Aurelia K 147 POL Orka Masters Iława M 10200:27:26

5 (554) RUCHLEWICZ Urszula K 152 POL Sztum 00:27:46

6 (563) OLSZEWSKA Mariola K 158 POL Sztum 00:27:55

M16

1 (21) BOGUSIEWICZ Jakub M 21 POL SSP Orka Iława M 2 00:16:42

2 (74) ZIELSKI Oliwier M 65 POL Orka Iława M 9 00:18:43

3 (88) ŁYZIŃSKI Michał M 78 POL Iława 00:19:03

4 (118) WDOWIAK Miłosz M 105 POL Nidzica Biega 00:19:44

5 (136) OSZCZĘDA Kamil M 123 POL TEAM KOPEĆ 00:20:09

6 (150) JANKOWSKI Wojciech M 134 POL Iława M 20 00:20:22

M20

1 (3) ROGIEWICZ Andrzej M 3 POL PACKMAN TEAM 00:14:41

2 (5) WAMBUA Elijah M 5 KEN Benedek Team 00:14:59

3 (6) GŁOGOWSKI Adam M 6 POL Uks Ekonomik Maratończyk Lębork 00:15:04

4 (7) NIEMCZYK Mateusz M 7 POL LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 00:15:08

5 (9) KOTŁOWSKI Bartosz M 9 POL LKS Ostromecko 00:15:33

6 (11) KOWALSKI Karol M 11 POL TEAM KOPEĆ 00:15:58

M30

1(1) BIWOTT Wycliffe M 1 KEN Benedek Team 00:14:27

2 (2) DEMCZYSZAK Mateusz M 2 POL LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 00:14:38

3 (4) OLEJARZ Artur M 4 POL MKL SZCZECIN 00:14:41

4 (8) OSKIERKO Łukasz M 8 POL 00:15:28

5 (10) CZYŻKOWSKI Paweł M 10 POL TEAM KOPEĆ 00:15:56

6 (12) PSZCZÓŁKOWSKI Paweł M 12 POL PszczółkowskiTeam 00:15:59

M40

1 (29) MALUCHNIK Radosław M 26 POL KS MAKÓW BIEGA 00:17:10

2 (31) ZIENKIEWICZ Piotr M 28 POL UKS GIMPAS PASŁĘK 00:17:13

3 (32) KOŁAKOWSKI Rafał M 30 POL Rozbiegane Działdowo 00:17:22

4 (37) JABŁOŃSKI Jarosław M 33 POL UKS TRS Susz/Nadleśnictwo Susz L 1.00 00:17:34

5 (38) CHĘTNIK Rafał M 34 POL Sztum 00:17:36

6 (39) SZCZYGŁOWSKI Jacek M 35 POL TEAM KOPEĆ 00:17:37

M50

1 (20) POBLOCKI Piotr M 20 POL Uks Ekonomik Maratończyk Lębork 00:16:29

2 (62) OSSOWSKI Dariusz M 54 POL Koteże 00:18:22

3 (63) PATALON Adam M 55 POL Kurzętnik Biega 00:18:23

4 (87) BYSTRZYCKI Radosław M 77 POL PrzczółkowskiTeam L 2.00 00:19:02

5 (100) WODZYŃSKI Bogusław M 90 POL Rozbiegane Działdowo 00:19:14

6 (115) WARCABA Waldemar M 102 POL Onemanclub 00:19:39

M60+

1 (200) PACHOLEC Stanisław M 180 POL PrzczółkowskiTeam 00:21:16

2 (296) KAMIŃSKI Andrzej M 258 POL TEAM KOPEĆ M 5300:22:53

3 (302) CIUPIŃSKI Jerzy M 262 POL Olsztyn 00:22:58

4 (412) PRZYBYŁA Roman M 332 POL TEAM KOPEĆ 00:24:56

5 (435) OSIECKI Grzegorz M 344 POL Kisielice 00:25:23

6 (478) KANIECKI Mirosław M 370 POL Iława 00:26:12 05:14 0:13:26 464

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn