Półmaraton Dwóch Zamków Sztum – Malbork 2018 – Zasłużony odpoczynek w cieniu murów...

Fot. Bożena Lipska facebook

W niedzielę (14 października) odbył się Półmaraton Dwóch Zamków Malbork-Sztum. Pomysł dobry, tym bardziej, że nawiązuje do tak ciekawych miejsc, a poza tym w obu miastach trenuje wielu miłośników biegania. Na starcie stanęło ponad 230 uczestników, w tym także reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego, głównie z niedaleko położonych: Braniewa, Elbląga i Pasłęka.

Najwyższe 16 miejsce zajął w klasyfikacji open Artur Sarak z Braniewa, natomiast kilkoro stanęło na podium w swoich kategoriach wiekowych. W K50/59 zwyciężyła Bożena Lipska przed Aleksandrą Rymkiewicz (obie Elbląg). Drugi w M60+ był Jarosław Jarosz (Bartoszyce), a trzecie miejsca zajęli: Piotr Satkiewicz (Pasłęk) w M0/29 i Dorota Budzińska (Fijewo) w K20/29. Impreza towarzyszącą był raj rowerowy też na dystansie półmaratonu, ,gdzie prowadzono tylko klasyfikacje open. Trzecia wśród pań przyjechała na metę Monika Pękalska (Elbląg).

Bieg (półmaraton)

1 MAZERSKI BARTOSZ M 1 M 40-49 SZTUM LKS ZANTYR SZTUM 1:23:21

2 TUR MARCIN M 2 M 30-39 MALBORK GRUPA MALBORK/BIEGAJ Z BARTKIEM 1:23:21

3 BARCIKOWSKI KRZYSZTOF M 3 M 50-59 MALBORK GRUPA MALBORK 1:24:26

4 CHĘTNIK RAFAŁ M 4 M 40-49 1 SZTUM LKS ZANTYR SZTUM 1:25:26

5 OBROCHTA ZBIGNIEW M 5 M 0-29 1 DZIANISZ 1:25:44

6 OSIŃSKI RYSZARD M 6 M 50-59 1 MALBORK ACTIVE 1:25:52

...................................

16 SARAK ARTUR M 16 M 30-39 5 BRANIEWO 1:31:17

22 SATKIEWICZ PIOTR M 22 M 0-29 3 PASŁĘK OGRODOWA BIEGA/GETIN BANK PASŁĘK 1:32:49

33 GROCKI ARTUR M 33 M 40-49 12 ELBLĄG KARAŚ TEAM ELBLĄG 1:36:29

36 WIERZBOWSKI KRZYSZTOF M 36 M 30-39 13 NOWE GRODZICZNO BIEGAM U KOLESI 1:37:38

42 KOZŁOWSKI MAREK M 42 M 0-29 4 PASŁĘK ROZBIEGANY PASŁĘK 1:38:28

49 WILAMOWSKI JACEK M 49 M 50-59 5 LIDZBARK WARMIŃSKI 1:39:49

50 KŁOSIEWICZ WOJCIECH M 50 M 40-49 20 ELBLĄG ZKM ELBLĄG 1:40:03

56 MARNIK JANUSZ M 55 M 40-49 22 PASŁĘK ROZBIEGANY PASŁĘK 1:41:13

57 STACHÓRKO KRZYSZTOF M 56 M 40-49 23 PASŁĘK ROZBIEGANY PASŁĘK   1:41:13

75 KRAŚNIEWSKI KRZYSZTOF M 72 M 50-59 9 BRANIEWO   1:45:13

76 ŻARCZYŃSKI BŁAŻEJ M 73 M 30-39 26 UZDOWO BIEGAM U KOLESI 1:45:30

85 JAROSZ JAROSŁAW M 80 M 60+ 2 BARTOSZYCE BARTOSZYCKA GRUPA BIEGOWA ENDORFINY 1:46:42

99 KUCIŃSKI ŁUKASZ M 93 M 0-29 7 ELBLĄG   21km Bieg 1:49:10

104 WĄDOŁOWSKI SŁAWOMIR M 97 M 40-49 37 BRANIEWO 9 BBKPANC BRANIEWO WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA 1:49:33

106 PROKOP JACEK M 98 M 40-49 38 OSTASZEWO NAD JEZIOREM HARTOWIEC BIEGAM U KOLESI 1:49:50

109 MARKIEWICZ PAWEŁ M 101 M 30-39 36 ELBLĄG 1:50:24

117 MAMCZYŃSKI MARIUSZ M 106 M 40-49 43 ELBLĄG 1:51:58

119 LIPSKA BOŻENA K 12 K 50-59 1 ELBLĄG 1:52:22

29 WAŚNIEWSKI RAFAŁ M 115 M 40-49 47 ELBLĄG 1:53:54

142 SERAFIN BARTŁOMIEJ M 122 M 30-39 45 ELBLĄG 1:56:46

146 LENZER DANIEL M 125 M 30-39 48 ELBLĄG 1:57:26

148 BUDZIŃSKA DOROTA K 23 K 0-29 3 FIJEWO BIEGAM U KOLESI 1:58:20

149 TUŁODZIECKI PATRYK M 126 M 30-39 49 DĘBIEŃ 1:58:21

154 GAWDZIK ARKADIUSZ M 130 M 40-49 49 BRANIEWO A.M.G.1:59:28

159 SZKLARSKI ANDRZEJ M 134 M 40-49 53 ELBLĄG 2:00:20

185 RYMKIEWICZ ALEKSANDRA K 38 K 50-59 2 ELBLAG 2:07:02

188 DOLIWKA PAWEŁ M 149 M 30-39 53 LUBAWA LUBAWA KOCHA BIEGAĆ 2:07:45

210 DUDZIK PIOTR M 158 M 40-49 61 ELBLĄG EL-AKTYWNI   2:15:42

214 OLESIŃSKA AGNIESZKA K 54 K 30-39 23 ELBLĄG 2:21:22

215 GROMADZKI ADAM M 161 M 30-39 57 ELBLĄG 2:21:23

221 SZKLARSKA ALICJA K 59 K 40-49 19 ELBLĄG 2:32:13

224 WEREDYCKA MONIKA K 62 K 30-39 26 ELBLĄG 2:36:25

225 LISZEWSKI KRZYSZTOF M 163 M 50-59 23 ELBLĄG 2:39:29

229 GŁOWACKA ANNA K 66 K 40-49 23 ELBLĄG IKS ATAK ELBLĄG 2:53:34

230 SOWA RENATA K 67 K 40-49 24 ELBLĄG IKS ATAK ELBLĄG 3:12:11

231 SOWA SYLWEK M 164 M 40-49 63 ELBLĄG IKS ATAK ELBLĄG   3:12:11

Fot. Piotr Piesik

Rajd rowerowy (półmaraton)

1 WOLANIN JAKUB M 1 MALBORK STREFA RUCHU MULTISPORT 0:40:51

2 OŁOWSKI KAMIL M 2 DZIERZGOŃ 0:40:54

3 LEWANDOWSKI PIOTR M 3 CZERNIN 0:44:59

4 ŚLĘZAK ADAM M 4 GMINA TOLKMICKO OSP POGRODZIE 0:46:17

5 ZABOROWSKI PIOTR M 5 MALBORK 0:46:29

6 ZAKRZEWSKI DAWID M 6 STAROGARD GDAŃSKI CUKSY.COM TEAM 0:46:50

........................................

6 PĘKALSKA MONIKA K 3 ELBLĄG 0:56:33

36 FILIPIAK BEATA K 7 ELBLĄG JET SYSTEM ACTIVE TEAM 1:01:30

37 WILMAŃSKA MAŁGORZATA K 8 ELBLĄG SBO 100PRO 1:01:48

38 WILMAŃSKI MARCIN M 30 ELBLĄG SBO 100PRO 1:02:32

56 PROKOP MARIUSZ M 37 ELBLĄG PROKOPKI 1:25:04

62 MAJEWSKA AGNIESZKA K 21 ELBLĄG 21km Rajd Rowerowy 1:32:18

63 PROKOP ANNA K 22 ELBLĄG PROKOPKI 21km Rajd Rowerowy 1:32:25

68 MACKIEWICZ MACIEJ M 42 BRANIEWO GRUPA ROWEROWA " SZYBKI STRUŚ" BRANIEWO 2:27:57

69 WĄDOŁOWSKA ALICJA K 27 BRANIEWO GRUPA ROWEROWA " SZYBKI STRUŚ" BRANIEWO 2:28:01

70 WĄDOŁOWSKA AGNIESZKA K 28 BRANIEWO GRUPA ROWEROWA " SZYBKI STRUŚ" BRANIEWO 2:28:04

71 MACKIEWICZ KRYSTYNA K 29 BRANIEWO GRUPA ROWEROWA " SZYBKI STRUŚ" BRANIEWO 2:28:08

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn