III Braniewski Bieg Hozjusza 2018 – Główne trofea dla gości, ale nikt nie narzekał

Fot. Marcin Jan Filipek

W niedzielę (2 września) odbył się III Braniewski Bieg Hozjusza. Impreza zgodnie z oczekiwaniami wywołała bardzo duże zainteresowanie. W biegu głównym na dystansie 10 km rywalizowało prawie 140 uczestników, a doszły do tego konkurencje skierowane do dzieci i młodzieży. Trasa przebiegała ulicami miasta (meta w okolicach amfiteatru), co oczywiście pozwalało kibicom obserwować zmagania zawodników.

Pierwszy na metę wpadł mieszkaniec Grudziądza, znany długodystansowiec Andrzej Rogiewicz, 21 sekund za nim Wojciech Kopeć z Olsztynka, a trzecie miejsce zajął Maciej Kubiak z Redy. Wśród pań triumfowała Małgorzata Tuwalska (Gdańsk) przed Aleksandrą Jakimczuk (Braniewo) i Natalią Ruchlewicz (Sztum) W kategoriach zwyciężyli: kat. 1/19: Sylwester Paluch (Dywity) i Julia Pawłowska (Braniewo), kat. 20/29: Andzrej Rogiewicz i Aleksandra Jakimczuk, kat. 30/39: Wojciech Kopeć i Małgorzata Tuwalska, kat. 40/49: Marcin Konieczny (Kieźliny) i Beata Pronobis (Braniewo), kat. 50/59: Wojciech Kozłów (Gdańsk) i Elżbieta Bendyk (Elbląg), kat. M60/100: Włodzimierz Karoliński (Braniewo)

Ukłonem w stronę gospodarzy były klasyfikacje na najlepszych mieszkańców tego miasta i tu bezkonkurencyjni byli: Aleksandra Jakimczuk i Paweł Wardzński.

Klasyfikacja open

1 Andrzej Rogiewicz M 1993 Ages 20-29 1 Grudziądz 00:32:30

2 Wojciech Kopeć M 1986 Ages 30-39 1 Olsztynek 00:32:51

3 Maciej Kubiak M 1988 Ages 30-39 2 Reda 00:33:20

4 Paweł Pszczółkowski M 1988 Ages 30-39 3 Olsztyn 00:33:36

5 Marcin Konieczny M 1972 Ages 40-49 1 Kieźliny 00:34:43

6 Paweł Wardziński M 1988 Ages 30-39 4 Braniewo 00:35:34

7 Krzysztof Brągiel M 1987 Ages 30-39 5 Olsztyn 00:35:39

8 MARCIN GÓRALSKI M 1980 Ages 30-39 6 GDYNIA 00:35:55

9 Paweł Kopaczewski M 1990 Ages 20-29 2 Łódź 00:35:58

10 Jerzy Trzebiatowski M 1979 Ages 30-39 7 Gdynia 00:37:28

...................................

11 Piotr Zienkiewicz M 1974 Ages 40-49 2 Młynary 00:38:12

12 Sylwester Paluch M 2001 Ages 1-19 1 Dywity 00:39:05

13 Roman DąBKOWSKI M 1982 Ages 30-39 8 Olsztyn 00:39:22

14 Piotr Śliwiak M 2013 Ages 40-49 3 Braniewo 00:39:50

15 Małgorzata Tuwalska K 1979 Ages 30-39 1 Gdańsk 00:39:53

16 Łukasz Hałun M 1988 Ages 30-39 9 Giżycko 00:40:05

17 Adam Jankowski M 1985 Ages 30-39 10 Przodkowo 00:40:13

18 Marcin BALCER M 1980 Ages 30-39 11 Braniewo 00:40:42

19 Tomasz Wilbik M 1986 Ages 30-39 12 Braniewo 00:40:56

20 Daniel Filipek M 1976 Ages 40-49 4 Braniewo 00:41:03

..............................................................

21 Andrzej Pokojski M 1982 Ages 30-39 13 Braniewo 00:41:08

22 Aleksandra Jakimczuk K 1989 Ages 20-29 1 Braniewo 00:41:33

23 Krzysztof Bogdański M 1971 Ages 40-49 5 Braniewo 00:41:43

24 Piotr Satkiewicz M 1993 Ages 20-29 3 Pasłęk 00:41:55

25 Jacek Jarocki M 1982 Ages 30-39 14 Braniewo 00:42:26

26 Tomasz Zygadłowicz M 1977 Ages 40-49 6 Elbląg 00:42:35

27 Andrzej Lompert M 1977 Ages 40-49 7 Elbląg 00:42:42

28 Maciej Szarko M 1977 Ages 40-49 8 Elbląg 00:43:41

29 Tomasz Jurołajć M 1970 Ages 40-49 9 Lipowina 00:44:01

30 Tomasz Mieczkowski M 1978 Ages 40-49 10 Pasłęk 00:44:17

31 Piotr Klimczak M 1972 Ages 40-49 11 Kłodzko 00:44:26

32 Natalia Ruchlewicz K 1994 Ages 20-29 2 Sztum 00:44:32

33 Filip Kaczyński M 1994 Ages 20-29 4 Braniewo 00:44:45

34 Krzysztof Olender M 1971 Ages 40-49 12 Braniewo 00:44:58

35 Paweł Roszyński M 1983 Ages 30-39 15 Braniewo 00:45:28

36 Wojciech Kozłów M 1960 Ages 50-59 1 Gdańsk 00:45:40

37 Mirosław Szewczyk M 1974 Ages 40-49 13 Milejewo 00:45:46

38 Marek Kozłowski M 1996 Ages 20-29 5 Pasłęk 00:46:00

39 Adam KSIĄŻAK M 1973 Ages 40-49 14 Braniewo 00:46:07

40 Janusz Marnik M 1977 Ages 40-49 15 Pasłęk 00:46:14

41 Włodzimierz Karoliński M 1955 Ages 60-100 1 Braniewo 00:46:15

42 Michał Kokitko M 1996 Ages 20-29 6 Elbląg 00:46:19

43 Magdalena Parchowska K 1996 Ages 20-29 3 Gdańsk 00:46:25

44 Sebastian Białecki M 1979 Ages 30-39 16 Barczewo 00:46:34

45 Elżbieta Bendyk K 1968 Ages 50-59 1 Elbląg 00:46:54

46 STEFAN GOŁ.BIEWSKI M 1973 Ages 40-49 16 BRANIEWO 00:46:54

47 Roman Olszewski M 1973 Ages 40-49 17 Elbląg 00:47:09

48 Dariusz Zaryjewski M 1968 Ages 50-59 2 Elbląg 00:47:43

49 Ewelina Minda K 1989 Ages 20-29 4 Elblag 00:47:45

50 Aleksandra Kwestorowska K 1983 Ages 30-39 2 Nowy Dwór Gdański 00:48:42

51 Sławomir Wądołowski M 1975 Ages 40-49 18 Braniewo 00:49:12

52 Mariusz Mamczyński M 1971 Ages 40-49 19 Elbląg 00:49:33

53 Beata Pronobis K 1970 Ages 40-49 1 Barczewo 00:49:39

54 Arkadiusz Cudnoch M 1981 Ages 30-39 17 Braniewo 00:49:41

55 Jan Kłos M 1964 Ages 50-59 3 Olsztyn 00:49:47

56 Krzysztof Kraśniewski M 1961 Ages 50-59 4 Braniewo 00:49:50

57 Łukasz Kuciński M 1992 Ages 20-29 7 Elbląg 00:49:51

58 Tomasz Odziemczyk M 1986 Ages 30-39 18 Elbląg 00:49:58

59 Paweł Szliwiński M 1985 Ages 30-39 19 Pieniężno 00:49:58

60 Jerzy Stulczewski M 1971 Ages 40-49 20 Braniewo 00:50:05

61 Paweł Jasiuta M 1981 Ages 30-39 20 Wilczęta 00:50:07

62 Daniel Jarczewski M 1977 Ages 40-49 21 Braniewo 00:50:08

63 Dominik Sobczak M 1987 Ages 30-39 21 Braniewo 00:50:12

64 Piotr Sobieraj M 1974 Ages 40-49 22 Ostrółda 00:50:16

65 Rafał Potrac M 1991 Ages 20-29 8 Braniewo 00:50:29

66 Tomasz Cichoń M 1985 Ages 30-39 22 Elbląg 00:50:37

67 Katarzyna Mudryk K 1981 Ages 30-39 3 Elblag 00:50:53

68 Dariusz Gapski M 1986 Ages 30-39 23 Braniewo 00:50:53

69 Piotr Hajdus M 1979 Ages 30-39 24 Braniewo 00:51:15

70 Marek Szwęch M 1986 Ages 30-39 25 Elbląg 00:51:37

71 Tomasz Malinowski M 1973 Ages 40-49 23 Jeglownik 00:51:41

72 Arkadiusz Gawdzik M 1976 Ages 40-49 24 Braniewo 00:51:47

73 Stanisław Paszkowski M 1973 Ages 40-49 25 Malbork 00:51:53

74 Damian Kalinowski M 1981 Ages 30-39 26 Frombork 00:52:00

75 Jacek Januszczyk M 1979 Ages 30-39 27 Gdansk 00:52:06

76 Katarzyna Szabat K 1995 Ages 20-29 5 Braniewo 00:52:08

77 Przemysław Jaśniewski M 1980 Ages 30-39 28 Elbląg 00:52:24

78 Adam Ślęzak M 1989 Ages 20-29 9 GMINA TOLKMICKO 00:52:36

79 Sebastian Wachek M 1978 Ages 40-49 26 Braniewo 00:52:38

80 Wojciech Sielicki M 1998 Ages 20-29 10 Braniewo 00:52:47

81 OLGA KOZIK K 1986 Ages 30-39 4 BRANIEWO 00:53:13

82 Marcin Antoniewicz M 1979 Ages 30-39 29 Elbląg 00:53:22

83 AGNIESZKA MATCZUK K 1976 Ages 40-49 2 BRANIEWO 00:53:28

84 Ryszard Tarasiewicz M 1957 Ages 60-100 2 BRANIEWO 00:54:00

85 Mariusz Misior M 1975 Ages 40-49 27 Braniewo 00:54:05

86 Marzena Stasiak K 1977 Ages 40-49 3 Pasłęk 00:54:26

87 Krzysztof Stachórko M 1975 Ages 40-49 28 Pasłęk 00:54:27

88 Dorota Mierzwa K 1968 Ages 50-59 2 Braniewo 00:54:30

89 Artur Wychowaniak M 1974 Ages 40-49 29 Chruściel 00:54:35

90 Adam Dzieliński M 1968 Ages 50-59 5 Braniewo 00:54:43

91 Zbigniew Kaczyński M 1960 Ages 50-59 6 Braniewo 00:55:11

92 Lidia Suchecka K 1981 Ages 30-39 5 Braniewo 00:55:36

93 JAN POŁOWIANIUK M 1964 Ages 50-59 7 Barczewo 00:55:43

94 DARIUSZ JACHNA M 1973 Ages 40-49 30 BARTOSZYCE 00:55:47

95 Marcin Grobelny M 1982 Ages 30-39 30 Rogóż 00:56:20

96 Andrzej Lenkiewicz M 1956 Ages 60-100 3 Bądki 00:57:07

97 Robert Cybelius M 1978 Ages 40-49 31 Płoskinia 00:57:18

98 Michał Lewko M 1986 Ages 30-39 31 Braniewo 00:57:21

99 Marcin Głębicki M 1997 Ages 20-29 11 Elbląg 00:57:35

100 Robert Jureko M 1981 Ages 30-39 32 Braniewo 00:57:42

101 Anna Michałowska K 1974 Ages 40-49 4 Braniewo 00:57:52

102 Robert Witkowski M 1971 Ages 40-49 32 Gdańsk 00:57:52

103 Monika Mucha K 1983 Ages 30-39 6 Braniewo 00:59:03

104 Robert Walczak M 1974 Ages 40-49 33 Braniewo 00:59:12

105 Barbara Jarmakowska K 1974 Ages 40-49 5 Braniewo 00:59:35

106 Marek Kozakiewicz M 1958 Ages 60-100 4 Braniewo 00:59:44

107 Michał Orzechowski M 1998 Ages 20-29 12 Elbląg 00:59:45

108 Daniel Lenzer M 1985 Ages 30-39 33 Elbląg 00:59:55

109 Jacek Jurgielewicz M 1971 Ages 40-49 34 Braniewo 01:00:59

110 Maciej Aniśko M 1994 Ages 20-29 13 Braniewo 01:01:04

111 Marek Ptak M 1972 Ages 40-49 35 Braniewo 01:01:08

112 Agnieszka Pajek-Sielicka K 1982 Ages 30-39 7 Elbląg 01:01:12

113 Paweł Gawdzik M 1982 Ages 30-39 34 Pasłęk 01:01:29

114 Justyna Piela K 1997 Ages 20-29 6 Tolkowiec 01:01:51

115 Andrzej Szklarski M 1973 Ages 40-49 36 Elbląg 01:02:05

116 Robert Rokita M 1973 Ages 40-49 37 Elbląg 01:02:56

117 Krzysztof Pawłowski M 1981 Ages 30-39 35 Elbląg 01:03:41

118 Agnieszka Borysewicz K 1980 Ages 30-39 8 Braniewo 01:04:01

119 Małgorzata Siedlik K 1963 Ages 50-59 3 Ułowo 01:04:01

120 Iza Rychcik K 1989 Ages 20-29 7 Frombork 01:04:36

121 Marika Gawdzik K 1987 Ages 30-39 9 Pasłęk 01:04:36

122 Sylwia Kmita K 1974 Ages 40-49 6 Elbląg 01:05:03

123 Tadeusz Śliwiński M 1974 Ages 40-49 38 Elbląg 01:05:03

124 Sylwia Jurewicz K 1975 Ages 40-49 7 Elbląg 01:06:58

125 Adam Jurewicz M 1973 Ages 40-49 39 Elbląg 01:06:58

126 Natalia Gruba K 1992 Ages 20-29 8 Braniewo 01:07:32

127 Ewa Wronka-Borowska K 1982 Ages 30-39 10 Braniewo 01:10:00

128 Magdalena Szewczyk K 1977 Ages 40-49 8 Milejewo 01:11:13

129 Izabela Rybska K 1977 Ages 40-49 9 Elbląg 01:12:07

130 Małgorzata Tamkun-Pawłowska K 1974 Ages 40-49 10 Braniewo 01:12:50

131 Julia Pawłowska K 2007 Ages 1-19 1 Braniewo 01:12:50

132 Witold Tamkun M 1970 Ages 40-49 40 Warszawa 01:12:50

133 Krzysztof Liszewski M 1962 Ages 50-59 8 Elbląg 01:14:22

134 Anna Duszyńska K 1996 Ages 20-29 9 Gdańsk 01:14:40

135 Alicja Szklarska K 1976 Ages 40-49 11 Elbląg 01:15:45

136 Agnieszka Staniszewska K 1986 Ages 30-39 11 Stępień 01:21:48

137 Małgorzata Jagucka K 1985 Ages 30-39 12 Markusy 01:21:48

138 Renata Sowa K 1973 Ages 40-49 12 Elbląg 01:22:08

139 Sylwester Sowa M 1976 Ages 40-49 41 Elbląg 01:22:08

Kategorie

Open

kobiety:

1. Małgorzata Tuwalska

2. Aleksandra Jakimczuk

3. Natalia Ruchlewicz

mężczyźni:

1. Andrzej Rogiewicz

2. Wojciech Kopeć

3. Maciej Kubiak

M16:

1. Sylwester Paluch

K16:

1. Julia Pawłowska

M20:

1. Paweł Kopaczewski

2. Piotr Satkiewicz

3. Filip Kaczyński

K20:

1. Magdalena Parchowska

2. Ewelina Minda

3. Katarzyna Szabat

M30:

1. Paweł Pszczółkowski

2. Paweł Wardziński

3. Krzysztof Brągiel

K30:

1. Aleksandra Kwestorowska

2. Katarzyna Mudryk

3. Olga Kozik

M40:

1. Marcin Konieczny

2. Piotr Zienkiewicz

3. Piotr Śliwiak

K40:

1. Beata Pronobis

2. Agnieszka Matczuk

3. Marzena Stasiak

M50:

1. Wojciech Kozłów

2. Dariusz Zaryjewski

3. Jan Kłos

K50:

1. Elżbieta Bendyk

2. Dorota Mierzwa

3. Małgorzata Siedlik

M60:

1. Włodzimierz Karoliński

2. Ryszard Tarasiewicz

3. Andrzej Lenkiewicz

Najlepsi braniewianie:

Aleksandra Jakimczuk i Paweł Wardzińśki.

Biegi dzieci

2012-2015:

dziewczęta

1. Zuzanna Furtak

2. Wiktoria Hałajko

3. Justyna Ślińska

chłopcy:

1. Aleksander Brochocki

2. Kacper Wojciechowicz

3. Aleksander Cichoń

2010-2011

dziewczęta

1. Hanna Śliwiak

2. Oksana Mozolewskaja

3. Karolina Mucha

chłopcy:

1. Hubert Rombel

2. Piotr Molestak

3. Łukasz Czubkowski

2008-2009

dziewczęta:

1. Dagmara Rombel

2. Julia Magrowska

3. Aleksandra Ingielewicz

chłopcy:

1. Antek Szczygieł

2. Jan Śliwiak

3. Hubert Sielicki

2006-2007

dziewczęta:

1. Martyna Mucha

2. Dagmara Mgłosiek

3. Gabriela Kalinowska

chłopcy:

1. Grzegorz Heland

2. Maciej Januszczyk

3. Paweł Durkiewicz

2004

dziewczęta:

1. Dagmara Smal

2. Alicja Wądołowska

chłopcy:

Hubert Jarczewski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn