VIII Bieg Tygrysa Orzysz 2018 – Mamy coraz więcej twardzieli

Fot. Kamil Kierzkowski/Gazeta Piska

W sobotę (18 sierpnia) w Orzyszu odbył się VIII Letni Bieg Tygrysa – impreza charakterze paramilitarnym, ale otwarta dla wszystkich, z czego miłośnicy sportów ekstremalnych skwapliwie skorzystali. Zainteresowanie było duże, bowiem Bieg Tygrysa obrósł już legendą i był prekursorem późniejszych prób o podobnej charakterystyce. Uczestnicy mogli wybrać jedną z czterech opcji o różnej skali trudności, ale żadna nie była przebieżką.

Bieg Tygrysa to zawody, które mają promować wojskowość, służbę w Siłach Zbrojnych RP, ale również aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Nie ma lepszego miejsca na taki bieg, niż Orzysz, czyli Wojskowa Stolica Polski. Zresztą to tam powstał termin “tygrys”, bowiem tak określano żołnierzy nieistniejącej jednostki karnej w Orzyszu, którzy przebyli w niej 40-dniową służbę. I to właśnie oni musieli raz w miesiącu pokonać Dużą Beczkę lub dwa razy Małą Beczkę.

Tradycja przeszła również na Bieg Tygrysa, bowiem w pierwszym z biegów zawodnicy mieli do pokonania 30 km z największym obciążeniem, na dodatek w parach. Mała Beczka to mniejsze obciążenia i zawody indywidualne. Dodatkowo stworzono kategorie “cross poligonowy” (21 km) oraz “zaprawa” (12 km).

Na starcie stanęli nie tylko miłośnicy biegania, przedstawiciele służb mundurowych, ale również zawodnicy z zagranicy. W Biegu Tygrysa wzięli udział m.in. amerykańscy żołnierzeWielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO, stacjonujący w niedalekim Bemowie Piskim i oni również odebrali medale dla finiszerów, które przygotowała firma MCC Medale (www.mccmedale.pl)

- Bieg zakończył się ogromnym sukcesem. Jesteśmy też zadowoleni ze współpracy z firmą MCC Medale i sądzę, że to nie było nasze ostatnie zamówienie - mówi Łukasz Nikołajuk, jeden z organizatorów biegu.

Brawa należą się wszystkim, którzy podjęli się wyzwanie i ukończyli bieg, bo osiągnięcie mety było świadectwem znakomitego przygotowania fizycznego. Duża Beczka polegała na rywalizacji duetów i tu najlepsi okazali się Paweł Bańkowski i Łukasz Szałyński (Białystok) z a nimi finiszowali Kacper Kraszewski i Karol Rubin (Orzysz), a następnie Bernard Ciborowski (Sokoły) i Jędrzej Rynkiewicz (Kętrzyn).

W próbie zwanej „Małą Beczką” triumfowali: wśród mężczyzn: Michał Ostapowicz (Łowicz) przed Łukaszem Duchnowskim (Ełk/Orzysz) i Andrzejem Nowinowskim (Turek). A wśród pań: Dominika Malinowska (Łukta) przed Małgorzatą Kwiecińską (Legionowo) i Monika Karber (Jedwabno). Łukasz Duchowki był najszybszym zawodnikiem Orzysza.

W crossie poligonowym pierwszy był Wojciech Kusiuk (Gołdap), drugi Jarosław Wojnowski (Kętrzyn), a trzeci Grzegorz Pętlak (Sochaczew). U pań najszybciej metę osiągnęła Natalia Papiewska (Myślenice), za nią przybiegła Anna Kulesza (Węgorzewo), a kolejna zawodniczka była Natalia Adamczyk (Łodygowice). Najlepszy orzyszanin to Marcin Mydłowski.

W „zaprawie” na dystansie 12 km zwyciężył Aleksander Pawłowicz (Warszawa) przed Tomaszem Korniukiem (Hajnówka) i Damianem Gochem (Braniewo). Rywalizacje pan wygrała Katarzyna Juszczak (Łobez) przed Malwiną Ziomko (Głogów) i Gabrielą Dombkowską (Olsztyn). najlepszymi wśród mieszkańców Orzysza okazali się: Monika Piekarska i Krystian Tomaszewski.

39467270 1569884886451398 5758385949373366272 n

Wyniki

Duża Beczka (30 km)

1 Bańkowski Paweł /Szałyński Łukasz Białystok 18 Pułk Rozpoznawczy 7:22:45

2 Kraszewski Kacper/ Rubin Karol Orzysz 7:59:14

3 Ciborowski Barnard Sokoły/Rynkiewicz Jędrzej Kętrzyn 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 8:40:06

4 Jurkowski Łukasz Złocieniec/Wiśniewski Kornel Drawsko Pomorskie 2 Brygada Zmechanizowana Legionowo 9:02:14

5 Forrest Larry/Price Mitchell Bemowo Piskie DGAF 9:10:18

6 Rodriguez Chwistian/Vega Vincent Biała Piska JOC Inmates 9:39.34

.........................

9 Mikułka Adam Lublin WSO Sił Powietrznych/Sambulski Radosław Giżycko 15 Brygada Zmechanizowana 9:51.06

11 Mahon Alexander/Moore Robert Bemoro Piskie Team Ramrod 10:01.09

13 Rodriguez Elias/Talkington Andrew Bemowo Piskie Team Bonesaw 10:20:24

15 Jankowski Piotr/Petriczek Wojciech Iława Rezerwowe Psy 10:30.04

17 Castillo Carlos/White Kelvin Bemowo Piskie HDWD 10:37.04

19 Dutton Michael/Hinds Thomas Bemowo Piskie Ragnars 11.07.10

20 Bałazy Marcin/Orzeoł Anna Szczytno 11.13.06

21 Cherney Eric/Jackle Jesse Bemowo Piskie Team Weak 11:20.24

22 Auman Colby/Ryan Daniel Bemowo Piskie Team Sparta 11:56.47

23 Davis Zackary/Shearin Zackary Bemowo Piskie Beliye Medvedi 12:46.20

39442691 1569884806451406 4085733841006755840 n

Mała Beczka (30 km)

1 Ostapowicz Michał Łowicz 1 Batalion Kawalerii Powietrznej 1992 02:49:51 1

2 Duchnowski Łukasz Ełk/orzysz 15 Brygada Zmechanizowana 1984 03:05:28 2

3 Nowinowski Andrzej Turek KP PSP Turek 1976 03:06:57 3

4 Mantycki Rafał Lublin Ultimate Runners Team 1990 03:11:17 4

5 Milewski Rafał Orzysz 15 MAZURSKI BATALION SAPERÓW/15GBZ 1989 03:12:27 5

6 Żak Jakub Gorliczyna 11. Mazurski Pułk Artylerii 1989 03:16:09 6

....................................

10 Wysocki Krystian Wierzbiny 1993 03:45:10 10

11 Ożański Tomasz Giżycko 1995 03:45:40 11

12 Malinowska Dominika Łukta 11. Mazurski Pułk Artylerii 1991 03:53:47 1

13 Kwiecińska Małgorzata Legionowo Bravehearts Legionowo 1986 03:59:48 2

17 Kordek Jarosław Szczytno MORSY-SZCZYTNO#RESET / 8 BATALION RADIOTECHNICZNY LIPOWIEC 1976 04:15:40 15

18 Mikita Piotr Szczytno Areszt Śledczy Szczytno/Morsy Szczytno 1980 04:18:01 16

19 Kerber Monika Jedwabno 1978 04:20:55 3

20 Ferenc Adrian Pisz 1992 04:23:56 17

21 Kuchcik Wojciech Ełk Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku 2001 04:37:35 18

22 Kompanowski Patryk Ełk Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku 2001 04:37:36 19

23 Rudziński Maciej Ełk 1994 04:40:51 20

24 Wac Damian Gizycko 1993 04:41:49 21

26 Kemelek Matthew Bemowo Piskie Prod bods 1991 04:48:45 23

27 Mindirigiu Lonut Bemowo Piskie Blue Scorpions 1986 04:51:21 24

29 Scott Stephen Bemowo Piskie 1996 04:55:07 26

30 Stephens Patrick Bemowo Piskie 1994 04:55:07 27

31 Healy Ryan Bemowo Piskie 1998 04:57:15 28

35 Pedro Arturo Bemowo Piskie 1998 05:08:28 32

36 Lopez Edwin Bemowo Piskie 1996 05:14:27 33

37 Wojciuk Damian Wydminy Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku 2001 05:20:01 34

38 Poliński Adam Kalinowo Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku 2001 05:20:14 35

40 Juen John Bemowo Piskie 1987 05:39:55 37

41 Bocon Daniel Bemowo Piskie TAC Platoon 1997 05:44:25 38

42 Alonzo Genaro Biala Piska TAC Platoon 1995 05:44.25 39

39454583 1942830565774393 84002194440847360 n

Cross Poligonowy (21 km)

1 Pogorzelski Rafał Ełk EŁK FORCE ONE 1995 01:45:39 1

2 Rymszewicz Tomasz Trygort 1980 01:47:06 2

3 Prądzyński Jarosław Ełk 1978 01:47:39 3

4 Kiszka Wojciech Wydminy 1989 01:47:48 4

5 Rycerski Bogdan Giżycko 15 GBZ 1971 01:48:36 5

6 Marczak Paweł Warszawa Adidas Runners Warsaw 1979 01:55:41 6

...........................................

7 Andrukiewicz Tomasz Ełk EŁK FORCE ONE 1974 01:58:05 7

9 Burda Kamil Sorkwity OSP Sorkwity 1982 01:59:24 9

10 Gabruś Dariusz Ełk 1977 02:00:30 10

12 Papiewska Natalia Myślenice 1989 02:03:06 1

14 Kuleszka Anna Węgorzewo Kyokushin Węgorzewo/11 Mazurski Pułk Artylerii 1989 02:05:15 2

16 Rejf Tomasz Bartoszyce 1971 02:06:44 14

17 Włodarczyk Mirosław Ełk 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 1986 02:07:41 15

18 Szumiło Michał Ełk 1979 02:08:07 16

19 Bielski Dawid Szczytno 1981 02:08:10 17

21 Deptuła Piotr Ełk 1973 02:10:04 19

22 Jagiełło Paweł Giżycko 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 1983 02:10:22 20

23 Połom Patryk Stawiguda 1993 02:12:08 21

25 Gonzalezmatuz Miguel Bemowo Piskie 1992 02:13:41 23

26 Adamczyk Natalia Łodygowice AWL Wrocław 1992 02:13:45 3

27 Rudszewski Daniel Jonkowo Jonkowo Biega 1977 02:19:28 24

28 Kemicer Monika Ełk EŁK FORCE ONE 1988 02:19:48 4

29 Ungureanu MihaiIonel Bemowo Piskie Blue Scorpions 1984 02:20:09 25

31 Kusiński Daniel Orzysz MONAR GAUDYNKI 1991 02:21:38 26

33 Teodorescu Ionut Bemowo Piskie Blue Scorpions 1989 02:24:51 28

34 Lipiński Michał Pisz Wataha Grupa Treningowa 1989 02:26:06 29

35 Surynt Andrzej Ełk EŁK FORCE ONE 1972 02:27:26 30

36 Sawicka Agata Bartoszyce 1989 02:27:24 6

37 Łowicka-Bryła Izabela Bartoszyce Bartoszycka Grupa Biegowa Endorfiny 1971 02:28:53 7

38 Bryła Artur Bartoszyce 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana 1971 02:28:54 31

39 Lipski Michał Olsztyn 1991 02:31:01 32

40 Romanowska Joanna Bartoszyce 1980 02:32:38 8

41 Zorczykowski Grzegorz Ełk 1985 02:32:49 33

42 Clinton Andel Bemowo Piskie 1997 02:33:02 34

43 Kusiuk Wojciech Gołdap Straż Graniczna Gołdap 1981 02:33:50 35

44 Wojnowski Jarosław Kętrzyn katm 1978 02:34:55 36

46 Mydłowski Marcin Orzysz 1997 02:35:24 38

48 Gomez Nicholas Bemowo Piskie Team Nerdy Eyes 1997 02:38:05 40

51 Paśnik Maciej Gaudynki MONAR Gaudynki 1984 02:39:35 42

52 Ochryniuk Ewelina Kętrzyn KTMŁ 1993 02:40:12 10

53 4Markowska Katarzyna Olsztyn 1973 02:41:21 11

54 Wood Auston Bemowo Piskie 1998 02:41:36 43

56 Delrosario Brendon Bemowo Piskie 1984 02:45:19 45

57 Norjinbal Enkhbuyant Bemowo Piskie 1991 02:45:18 46

58 Bańkowski Bartłomiej Orzysz 1990 02:47:00 47

59 Olender Waldemar Orzysz 15 Mazurski Batalion Saperów 1984 02:47:01 48

60 Kunda Artur Siedliska 1980 02:47:34 49

61 Rodriguez Michael Bemowo Piskie Team ROD 1986 02:48:51 50

63 Możdżeń Justyna Piecki 1986 02:52:12 12

64 Sabała Andrzej Szczytno 8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny 1966 02:52:12 52

65 Kaszucka Ewelina Szczytno 1985 02:52:13 13

69 Belyew Joshua Bemowo Piskie 1999 02:53:03 55

72 Sak Cezary Kętrzyn KTMŁ 1985 02:54:31 57

73 Herrera Alejandro Bemowo Piskie 1990 02:55:11 58

75 Musiał Karol Kętrzyn KTMŁ 1985 02:57:38 59

76 Lewandowski Paweł Nidzica 1970 02:58:13 60

79 Rzosiński Paweł Bartoszyce Jednostka Strzelecka 1028 Gietrzwałd 1987 03:14:04 62

80 Holiday Frank Bemowo Piskie 1983 03:22:57 63

81 Banachowska Paulina Biała Piska 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 1986 04:02:20 18

39502608 1569884186451468 9039288707756064768 n

Zaprawa (12 km)

1 Pawłowicz Aleksandr Warszawa 1986 01:00:15 1

2 Korniluk Tomasz Hajnówka o 1987 01:03:22 2

3 Gacki Damian Braniewo 2000 01:06:38 3

4 Paszkiewicz Adrian Sejny 1993 01:09:29 4

5 Krukowski Łukasz Wydminy 1994 01:09:29 5

6 Gheorghe Daniel Bemowo Piskie Blue Scorpions 1980 01:10:29 6

..........................................

7 Dubicki Artur Ełk Wydział Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim 1992 01:11:00 7

8 Masiak Karol Giżycko 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 1997 01:12:43 8

9 Falcon Dennis Bemowo Piskie 1992 01:12:59 9

12 Grudowski Patryk Stare Juchy 1993 06:15 9.6 43:18 01:14:54 12

13 Maniurski Robert Tuchlin 1970 01:15:11 13

14 Secretan Michael Bemowo Piskie 1985 01:15:28 14

15 Gabryszak Łukasz Nawiady Wydział Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim 1991 01:17:56 15

16 Gabryszak Michał Nawiady Wydział Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim 1997 01:18:13 16

17 Frydrych Łukasz Ełk Wydział Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim 1983 01:18:42 17

18 Jasiński Mateusz Giżycko 11. Mazurski Pułk Artylerii 1987 01:19:15 18

19 Rogers Patrick Bemowo Piskie 1998 01:19:31 19

20 Juszczak Katarzyna Łobez 1982 06:38 9 46:09 01:19:35 1

21 Boring Nathaniel Bemowo Piskie 1994 01:19:51 20

22 Barczewski Krzysztof Olsztyn Lecimy Tutej 1991 01:19:58 21

23 Chojnowski Rafał Ełk Lecimy Tutej 1992 01:19:59 22

24 Kacperski Dariusz Ełk 1980 01:20:51 23

25 Rojas Gerry Bemowo Piskie 1974 01:21:17 24

26 Grow Caleb Bemowo Piskie Bull Troop 1992 01:21:32 25

27 Choi Anthony Bemowo Piskie Mud Buds 1992 01:21:40 26

28 Juarez Fernando Bemowo Piskie Bull Troop 1999 01:21:48 27

29 Ziomka Malwina Głogów Husaria Race Team 1986 06:53 8.7 46:11 01:22:37 2

30 Dombkowska Gabriela Olsztyn Wozy sprężynowe 1992 01:23:00 3

31 Dombkowski Dawid Olsztyn Wozy sprężynowe 1991 01:23:00 28

32 Kmiotek Wojciech Gaudynki MONAR Gaudynki 1992 01:23:35 29

35 Richardson Anthony Bemowo Piskie Bull Troop 1998 01:24:01 32

36 Grajeda Adrian Bemowo Piskie Vatos Locos 1997 01:24:06 33

37 Nurse Dennis Bemowo Piskie 1984 01:24:07 34

38 Williams Jakob Bemowo Piskie 1996 01:24:07 35

39 Key James Bemowo Piskie Vatos Locos 1999 01:24:10 36

40 Bedra Grzegorz Zalewo Wozy sprężynowe 1991 01:25:00 37

41 Hallman Gage Bemowo Piskie Bull Troop 1991 01:25:22 38

43 Golan Krzysztof Lipniki 1986 01:25:35 40

45 Burzyński Jakub Ełk Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku 2001 01:25:43 42

49 Popławska Selena Olsztyn CTS TEAM OLSZTYN/TEAM KOPEĆ 1982 01:25:44 4

50 Perez Esteven Bemowo Piskie Bull Troop 1994 01:26:21 46

51 Bernatowicz Paweł Ełk 1986 01:26:29 47

52 Danielewska Katarzyna Olsztyn CTS TEAM OLSZTYN 1984 01:26:38 5

53 Pruszkowski Maciej Ełk Lecimy Tutej 1992 01:26:40 48

54 Szczech Tomasz Biała Piska 1990 01:27:03 49

55 Flores Joseph Bemowo Piskie Bull Troop 1997 01:27:22 50

56 Klukowski Michał Olsztyn Jersey Tigers 1992 01:27:46 51

57 Johnson Ivory Bemowo Piskie 1988 01:28:48 6

58 Harrison Mitchell Bemowo Piskie 1990 01:28:52 52

59 Rubright Cory Bemowo Piskie 1994 01:29:50 53

60 Riels Tarek Bemowo Piskie 1994 01:30:35 54

61 Fingal Brandon Bemowo Piskie 1996 01:30:50 55

63 Tomaszewski Krystian Orzysz 1991 01:31:15 56

64 Gołębczyk Martyna Działdowo 1992 01:31:15 8

65 Aptowicz Paweł Iława 1993 01:31:41 57

66 Piekarska Monika Orzysz 1993 01:31:42 9

67 Jureko Robert Braniewo 1981 01:32:00 58

68 Więckowski Marcin Orzysz MONAR GAUDYNKI 1983 01:32:45 59

69 Awiżeń Łukasz Purda 1983 01:33:03 60

70 Siergiej Elżbieta Odoje 1971 01:34:39 10

71 Siergiej Zbigniew Odoje 1965 01:34:39 61

72 Kapuściński Arkadiusz Ełk 1985 01:34:53 62

73 Hayes Ryan Bemowo Piskie 1992 01:35:04 63

74 Massari Micah Bemowo Piskie 1993 01:35:06 64

75 Ciach Marcin Gaudynki MONAR Gaudynki 1982 01:35:12 65

76 Pachaco Arturo Bemowo Piskie 1990 01:35:34 66

77 Baker Cody Bemowo Piskie 1999 01:35:47 67

78 Palacio Hector Bemowo Piskie 1995 01:36:10 68

79 Kurpeta Paweł Orzysz MONAR Gaudynki 1984 01:37:13 69

80 Muhammad Na'Im Bemowo Piskie 1993 01:38:08 70

82 Faria Manuel Bemowo Piskie Bull Troop 1995 01:38:17 72

83 Levan Cory Bemowo Piskie 1992 01:38:20 73

84 Kenny Brandon Bemowo Piskie Bull Troop 1995 08 01:38:55 74

85 Garrison Joshua Bemowo Piskie 1995 01:38:56 75

87 Łazuk Mariusz Orzysz 15 GBZ 1 BATALION ZMECHANIZOWANY 1981 01:39:07 76

88 Roen William Bemowo Piskie Bull Troop 1996 01:39:14 77

89 Pimentel Caesar Bemowo Piskie Bull Troop 1990 01:39:17 78

90 Martinez Nicolas Bemowo Piskie 1987 01:39:47 79

91 Pettis Micheal Bemowo Piskie 1990 01:39:48 80

92 170 Kuliś Kazimierz Jeże Jersey Tigers 1970 01:40:39 81

93 Skarżyńska Karolina Pisanica Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku 2001 01:41:11 12

94 Wardęcki Wojciech Szczytno Indywidualnie 2001 01:41:43 82

95 Grzywna Mariola Ełk V.I.P. GYM 1982 01:44:52 13

96 Friedrich Michael Bemowo Piskie 1994 01:45:00 83

97 Reyes Melissa Bemowo Piskie 1999 01:45:58 14

98 Pinkney Devin Bemowo Piskie 1995 01:45:58 84

99 Moreno Jesus Bemowo Piskie 1991 01:46:54 85

100 Vigh Christian Bemowo Piskie Team Nerdy Eyes 1996 01:49:33 86

101 Finch Nikolai Bemowo Piskie Mud Buds 1998 01:49:34 87

103 Lotko Hubert Ełk, Pow. Ełcki OSP ORZYSZ 1984 01:52:07 89

105 Kułak Jakub Babki Oleckie Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku 1999 01:57:57 91

106 McCann Jaden Bemowo Piskie 1998 02:02:20 92

107 Casella Brandon Bemowo Piskie 1995 02:02:22 93

108 Ortizgarcia Daniel Bemowo Piskie 1994 02:02:47 94

Fot. Kamil Kierzkowski/Gazeta Piska

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn