All ★ Star Game nad Bałtykiem – Yankeesi też tam byli...

Fot. nadesłane

W ubiegłą sobotę (13 lipca) w Chłapowie odbył się pierwszy, historyczny All ★ Star Game Bałtyckiej Ligi Baseballu – Północ-Południe. Mecz zakończył się wynikiem 11:10 dla Południa, a w tym super wydarzeniu uczestniczyli Yankeesi Działdowo- Marcin Morawski, Mateusz Banach, Damian Balicki, Bartosz Gajtkowski, Mikołaj Rojewski, Damian Zaczkowski, Kamil Olichwier, Ricardo Santos, Aneta Prusak i Paweł Karbowski

W składzie Południa znaleźli się reprezentanci klubów Gepardy Żory, KS Silesia Rybnik, MKS Jastrząb, Rawa Katowice, Kraków Kings, Warsaw Dragons Baseball, Centaury Warszawa, Stal Kutno, Barons Wrocław oraz Bielawa Vikings Baseball. Drużyna Północy była reprezentowana przez zawodników sekcji: Szczecin Titans, Piraci Władysławowo, KWK Construction UKS Dęby Osielsko, Rookie Goats Poznań, Yankees Działdowo i Lisy Białystok Baseball.

Zespołowi sędziowskiemu przewodził pan Radosław Zajda z Osielska (Baza Domowa), a oprócz niego, na bazach czuwali panowie Grzegorz Białas (1B) oraz Wojciech Pobłocki (3B) z Władysławowa, no i pan Paweł Karbowski z Działdowa (2B).

66600214 730251380765438 3792249817908903936 n

W trakcie imprezy odbyły się także 2 konkursy- Pitching Challenge / mierzono prędkość narzutu piłki przez miotaczy/ oraz Homerun Derby / wybicia piłki poza boisko/. W obydwu startowali Yankeesi Działdowo. W Pitching Challange bardzo dobrze wypadł miotacz Mateusz Banach zajmując II miejsce. Po jego narzucie piłka „leciała” z prędkością 74 mil na godzinę / 120 km/godz. Ustąpił tylko Amerykaninowi w barwach Stali Kutno – Philowi Richmondowi. Natomiast w odbiciach na home-run zwyciężył zawodnik Piratów Władysławowo- Aimar Medina. Barwy Yankeesów w tym konkursie reprezentowali Bartosz Gajtkowski i Kamil Olichwier.

Już 4 sierpnia Yankeesi Działdowo rozegrają ostatnie 2 mecze sezonu zasadniczego Bałtyckiej Ligi Baseballu z Lisami Białystok. Zwycięstwa będą równoznaczne z zajęciem pierwszego miejsca w Grupie Wschodniej BLB . Wówczas działdowianie w play-off trafią na trzeci zespół Grupy Zachodniej –Rookie Goats Poznań.

Już w poniedziałek (22 lipca) kadeci Yankees Działdowo wyjeżdżają na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży „Lubuskie 2019” w sportach letnich gdzie walczyć będą w szóstce najlepszych drużyn w kraju. Mimo osłabienia / 3 podstawowych zawodników jest na szkoleniu w USA/ i młodszego wieku, powalczą o jak najlepsze miejsce. Wiadomość z ostatniej chwili- Województwo Warmińsko-Mazurskie stara się o organizację Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2020, a finały baseballu mogą odbyć się w Działdowie!.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn