Yankeesi Działdowo znów w finalach OOM – Waleczni jak mało kto

Fot. nadesłane

Yankeesi Działdowo po raz kolejny awansowali do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Wielkopolskie 2019”. W weekend (25/26 maja) odbywały się półfinały ” w trzech miastach- Osielsku, Wrocławiu i Działdowie. Na boisku działdowskim przy ulicy Świerkowej spotkały się drużyny Stali Kutno, WUKB Centaury Warszawa/ zaplecze ekstraligi/ i Yankeesi Działdowo. W grę wchodziły 2 miejsca premiowane awansem do najlepszej „szóstki”

Jednak aby uzyskać miejsce w finale potrzeba było 12 godzin gry od 10.00 do 20.15. Pierwsi na boisku wyszli gospodarze i reprezentacja Kutna. Yankeesi do faworytów nie należeli, ale było wiadomo, że mimo młodego składu ”tanio skóry nie sprzedadzą”. Pierwsza zmiana to potwierdziła, a prowadzenie gospodarzy 5:3 zaskoczyło rywali. Po 4 zmianach zawodnicy Kutna wyszli na prowadzenie 7:6. Od tego momentu do połowy 7 ostatniej zmiany Yankeesom wszystko , no prawie wszystko wychodziło. Zdobyli kolejno 9 obiegów doprowadzając do stanu 15:7 czym bardzo „ rozdrażnili” przeciwników. Zawodnicy Kutna w końcówce meczu szybko „doganiali” gospodarzy, którzy zaczęli popełniać błędy w obronie . Jednak szczęście uśmiechnęło się do Yankeesów i to oni świętowali po 3 godzinach gry zwycięstwo 15:14.

Zespół z Kutna kolejny mecz rozegrał z Centaurami Warszawa- głównym faworytem półfinałów i finałów. Baseballiści ze stolicy mocno potraktowali przeciwników wygrywając 28:6 tym samym zapewniając kolejny awans do finałów OOM drużynie gospodarzy.

Punktualnie o 16.15 na plac gry wyszli zawodnicy Centaurów i Yankeesów. Miał to być „spacer” dla warszawiaków, ale gospodarze, mimo zmęczenia, postawili przeciwnikom wysoko poprzeczkę. Pierwsza zmiana 7:3 dla Warszawy zapowiadała szybkie zwycięstwo faworytów. Po 6 zmianach Centaury prowadziły 17:16 i o wszystkim miała zadecydować ostatnia 7 zmiana. Pierwsi „na pałce” rozpoczęli Yankeesi uzyskując sensacyjne prowadzenie 18:17. Niestety zmęczeni po 4 godzinach gry popełnili błąd w obronie i to goście cieszyli się z wygranej. Nie zmienia to faktu, że wielkie brawa należą się naszym zawodnikom za wspaniałą grę.

oom2 n

Oto wyniki:

Yankees Działdowo @ Stal Kutno 15:14 /5:3, 0:3,1:0,0:1,6:0,3:0,-:7/

Centaury Warszawa @ Stal Kutno 28:6 / 15:6,1:0,6:0,6:0/

Yankees Działdowo @ Centaury Warszawa 18:19 / 3:7,3:1,0:1,0:0,3:1,7:7,2:2/

Tabela końcowa:

1.Centaury Warszawa 4 47:24

2.Yankees Działdowo 2 33:33

3.Stal Kutno 0 20:43

Yankees Działdowo/ szeroka kadra przygotowująca się do OOM/: Emil Maier, Michał Cięszczyk, Grzegorz Łątkowski, Miłosz Lis, Adam Wityczyn, Damian Skolmowski, Tomasz Skolmowski, Michał Łuniewski, Tomasz Borowiec, Aleksander Stanisławski, Oskar Gregorek, Nikodem Borowski, Cezary Karpiński, Mateusz Łuczak, Mikołaj Strózik, Łukasz Ismer , Trenerzy- Andrzej Krzykowski, Maciej Lipiński, asystent Daniel Wójcik, trener koordynator Zdzisław Ziółkowski.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Yankees Działdowo a turniej wsparła Firma PROREMBUD Działdowo / Zbigniew Młodawski/.

Zdzisław Ziółkowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn