Stal Kutno i Yankees Działdowo na czele Bałtyckiej Ligi – Mogło być lepiej, ale nie narzekajmy

Fot. nadesłane

Yankeesi Działdowo tym razem na remis ze Stalą Kutno w II rundzie Bałtyckiej Ligi Baseballu. Po wygranej w I meczu 13:10 i prowadzeniu w drugim 4:2 do ostatniej zmiany wydawało się, że gospodarze odniosą podwójne zwycięstwo. W ostatniej zmianie kontuzja miotacza Mateusza Banacha i super gra kutnowskich kadrowiczów odmieniła losy meczu. Stal wygrywa mecz 11:4!

Nie ma co załamywać rąk bo oba zespoły przewodzą w Grupie Wschodniej. Szkoda drugiego meczu ale osłabiony zespół Yankeesów nie traci szans na awans do najlepszej „szóstki” rozgrywek. W meczu z Kutnem „musieli” zagrać młodzi miotacze, którzy dopiero wchodzą w świat seniorski. Okazało się ,że na tak utytułowaną ekipę z Kutna to jeszcze za mało. Kolejne mecze gospodarze zagrają 9 czerwca a gościć będą na boisku przy ulicy Świerkowej Warsaw Dragons. W pozostałych grupach prowadzą : w Zachodniej Dęby Osielsko i Piraci Władysławowo a w Południowej Gepardy Żory i Silesia Rybnik.

Tabela Grupy Wschodniej:

1. Stal Kutno 8 13 81:30

2. Yankees Działdowo 4 6 53:26

3. Warsaw Dragons 6 6 58:52

4. Ravens Lublin 2 4 40:8

5. Centaury Warszawa 8 4 73:94

6. Lisy Białystok 8 3 26:117

Yankeesi Działdowo wystąpili w składzie: Paweł Karbowski, Daniel Gruszczyński, Kamil Olichwier, Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Mateusz Banach, Daniel Wójcik,Bartosz Gajtkowski, Damian Zaczkowski, Radosław Reluga, Ricardo Santos, Filip Świgoński, Mikołaj Rojewski, Dawid Jurkowski, Jakub Jedwabnik, -trenerzy: Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Aneta Prusak.

W dniu 26 maja 2019 na boisku przy ulicy Świerkowej odbędą się półfinały kategorii U-15 o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2019. 28 maja 2019 na stadionie w Miłomłynie finały Igrzysk Dzieci i Młodzieży w baseballu oraz 6 czerwca Puchar Grunwaldu. Także w planie jest rewanżowy mecz z U.S.Army pod koniec maja/ termin w trakcie ustalania/.

Udział Yankees Działdowo w rozgrywkach Bałtyckiej Ligi Baseballu dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Burmistrza Miasta Działdowo i Starostwa Działdowskiego.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn