Yankeesi Działdowo tylko w Bałtyckiej Lidze Baseballu – Po premierze są liderami

Fot. nadesłane

W niedzielę (28 kwietnia) Yankeesi Działdowo rozpoczęli rozgrywki Bałtyckiej Ligi Baseballu/ BLB/ dwumeczem z Centaurami Warszawa. Po wygraniu I ligi ze względów finansowych „musieli” zrezygnować z awansu do Extraligi. Inauguracja w BLB wypadła doskonale. Odnieśli dwa zwycięstwa 24:2 i 12:9 obejmując przodownictwo w tabeli.

Bałtycka Liga Baseballu w tym sezonie liczy 17 drużyn podzielonych na: Grupę Wschodnią / Yankees Działdowo, Stal Kutno, Lisy Białystok, Ravens Lublin i Warsaw Dragons/, Zachodnią /Piraci Władysławowo, Rookie Goats Poznań, Bielawa Vikings, Dęby Osielsko, Barons Wrocław, Titans Szczecin/ i Południową /Gepardy Żory, Kraków Kings, Rawa Katowice, Jastrząb Jastrzębie Zdrój i Silesia Rybnik/ . Działdowianie przystąpili do rywalizacji w trochę zmienionym składzie. Odeszli: do extraligowych Dębów Osielsko reprezentant kraju Łukasz Przybułek i łapacz Dawid Jurkowski / praca w Unii/. Do drużyny Yankeesów powrócili po długiej przerwie byli zawodnicy Damian Balicki i Radosław Reluga, kadrę uzupełnili też juniorzy.

Bałtycka Liga Baseballu jest największą ligą, nie tylko w Polsce i szansą na rozwój tej dyscypliny w wielkim tempie przed Igrzyskami Olimpijskimi w TOKIO 2020. To również okazja do zaistnienia talentów. W rozgrywkach BLB występują zawodnicy zaplecza Extraligi a także extraligowcy, co mocno winduje poziom sportowy.

Punktualnie o godzinie 13.00 na boisku noszącym imię Ala Koproskiego /USA/ rozpoczął się mecz od mocnego uderzenia Yankeesów Daniel Gruszczyński popisał się Home Runem / wybiciem poza boisko/ i zarazem był to Grand Slam / wybicie za 4 pkt przy obstawionych 3 bazach/.Kolejny Grand Slam Mateusza Banacha i home run Kamila Olichwiera dały na inaugurację sezonu wygraną Yankeesom 24:2 i 12:9. Pierwszy mecz to doskonała gra

wszystkich zawodników „ spragnionych” baseballu „jak kania dżdżu” chociaż przez cały dzień było dżdżysto. Mocną stroną Yankeesów był atak, który pozwolił im aż 24 razy obiec 3 bazy. Dobrze spisywali się miotacze Paweł Karbowski i Mateusz Banach.

Drugi mecz Yankeesi rozpoczęli z „młodymi” na boisku. Trenerzy „dali” pograć 16 latkom, którzy będą przygotowywać się do rozgrywek centralnych. Mimo, że swoje zmiany przegrali 3:8 zagrali obiecująco i gdyby nie trema wynik mógł być lepszy. Zanosiło się na porażkę, ale z nie takich opresji Yankeesi wychodzili cało. Wystarczyły 2 zmiany, aby odwrócić wynik meczu na 12:9 i kolejne zwycięstwo dające fotel lidera po I rundzie.

Yankeesi Działdowo rozpoczęli rozgrywki w składzie: Paweł Karbowski, Daniel Gruszczyński, Kamil Olichwier, Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Mateusz Banach, Bartosz Gajtkowski, Damian Zaczkowski, Damian Balicki, Radosław Reluga, Ricardo Santos, Filip Świgoński, Piotr Sobiewski, Jakub Jedwabnik, Filip Nowakowski, Michał Kempka -trenerzy: Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Aneta Prusak.

Kolejny mecz w Działdowie Yankeesi rozegrają 11 maja 2019 z faworytem grupy Stalą Kutno. Udział drużyny Yankees Działdowo w rozgrywkach ligi baseballu jest możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Miasta Działdowo.

Tabela Grupy Wschodniej:

1. Yankees Działdowo 2 4 36:11

2. Stal Kutno 2 4 21:2

3. Lisy Białystok 2 3 15:13

4. Warsaw Dragons 2 1 13:15

5. Ravens Lublin 0 0 0

6. Centaury Warszawa 4 0 13:57

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn