Podwójny sukces Yankeesów Działdowo – Prymat na zapleczu elity, wicemistrzostwo Bałtyckiej Ligi Baseballu

Fot. nadesłane

Yankeesi Działdowo zostali srebrnymi medalistami Bałtyckiej Ligi Baseballu / BLB/ w sezonie 2018.W sobotę (6 października) na Al Koproski Baseball Stadium przy ulicy Świerkowej 1 odbyły się ostatnie mecze tych rozgrywek.. Yankeesi musieli pokonać Ravens Lublin w dwóch spotkaniach żeby cieszyć się z tytułu wicemistrzowskiego. I plan wykonali bez zarzutu.

Pierwsze punkty w meczu Działdowo zdobył po double’u Bartosza Gajtkowskiego. Solo HR za środkowe zapole i bardzo dobry występ na górce miotacza w wykonaniu Macieja Wróblewskiego dało wygraną 6:0 i przybliżyło Yankees do srebra. Drugi mecz to już

dominacja działdowskich baseballistów , wygrana 14:1 i piękny sukces w Bałtyckiej Lidze Baseballu stał się faktem. Tym bardziej, że Yankeesi grali bez swoich dwóch miotaczy Łukasza i Mateusza Przybułków , którzy nie dotarli na mecze. Natomiast gościnnie zagrał z nasz były zawodnik Maciek Wróblewski. W całych rozgrywkach Yankeesi rozegrali 12 spotkań w których odnieśli 9 zwycięstw i ponieśli 3 porażki. Na meczach obecny był właściciel i organizator ligi Grzegorz Białas z Władysławowa, który dekorował srebrnych medalistów . Bałtycka Liga się rozrasta i już w przyszłym sezonie dołączą drużyny z Poznania, Częstochowy, Krakowa, Szczecina i innych miast Polski. Większość spotkań BLB odbywało się na boisku w Działdowie ponieważ jest to jedyny tego typu obiekt na wschód od Wisły!

Yankees Działdowo @ Ravens Lublin 6:0 i 14:1

blb1 n

Po potyczkach z Lublinem Yankeesi rozegrali także ostatni mecz w 1 lidze, który nie miał już wpływu na końcowe rozstrzygnięcia ,bowiem działdowanie wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce. Pozbawieni miotaczy działdowinaie ulegli rywalom z Wrocławia 14:28, ale to humorów nie popsuło. Była okazja świętować dwa sukcesy. W 12 meczach 1 ligi Yankeesi odnieśli 10 zwycięstw i ponosząc tylko 2 porażki. Cały bilans zmagań seniorów to na 24 rozegrane spotkania 19 zwycięstw i 5 porażek. Do tego należy „dorzucić” I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski U-12, VI miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Śląskie 2018” oraz medale turniejów ogólnopolskich. Ale na podsumowanie będzie jeszcze czas, W roku 2019 klub będzie świętował 25 lecie!

blb2 n

W rozgrywkach BLB i 1 lidze w sezonie 2018 grali: Maciej Lipiński, Marcin Morawski,Bartosz Gajtkowski, Paweł Karbowski, Mateusz Banach, Daniel Wójcik, Łukasz Przybułek, Mateusz Przybułek, Piotr Sobiewski, Jakub Jedwabnik, Daniel Gruszczyński, Ricardo Santos, Kamil Olichwier, Damian Zaczkowski, Maciej Wróblewski, trenerzy-Aneta Prusak, Maciej Lipiński, Marcin Morawski.

Udział w Bałtyckiej Lidze Baseballu i 1 lidze współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i miasta Działdowo. Zarząd Klubu dziękuję wszystkim sponsorom, dzięki którym udział w rozgrywkach Bałtyckiej Ligi Baseballu i 1 ligi nie byłby możliwy: firmom DEKORGLASS Działdowo, HEINZ GLAS Działdowo, PROREMBUD Działdowo oraz Starostwu Powiatowemu w Działdowie

Zdzisław Ziółkowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn