Półfinał Akademickich MP Łódź 2019 – UWM walczył do końca i się opłaciło

Fot. amp facebook (ilustracja)

W Łodzi odbył się w weekend (23/24 marca) jeden z dwóch półfinałów Akademickich Mistrzostwa Polski w badmintonie. Wystartowały aż 22 drużyny, a było dziewięć miejsce premiowanych awansem do decydującej rozgrywki. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego walczyli do końca bardzo ambitnie i dzięki zwycięstwom w ostatniej fazie turnieju zajęli dziewiątą – upragnioną lokatę.

I faza

Mecze grupowe

Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie

- Uniwersytet Szczeciński 5:2

- Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie 5:2

- Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku 1:5

Kolejność

1 Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku

2 Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie

3 Uniwersytet Szczeciński

4 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

II faza

Mecz grupowe

Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie

- Uniwersytet Medyczny w Łodzi 1:6

- Uniwersytet Warszawski 0:7

Kolejność

1 Uniwersytet Warszawski

2 Uniwersytet Medyczny w Łodzi

3 Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie

Strefa 9/11

Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie

- Uniwersytet Adama Mickiewicz w Poznaniu 4:2

- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu 4:2

Klasyfikacja końcowa

1 Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

2 Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku

3 Uniwersytet Warszawski

4 Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

5-8:

5-8 Uniwersytet Medyczny w Łodzi

5-8 Politechnika Gdańska

5-8 Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

5-8 Politechnika Warszawska

9. Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie

.....................................

10. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

11. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

12/13 Uniwersytet Szczeciński

12/13 Warszawski Uniwersytet Medyczny

14/15 Politechnika Poznańska

14/15 Politechnika Łódzka

16/17 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie

16/17Uniwersytet Gdański

18/21 Uniwersytet Łódzki

18/21 Uniwersytet Przyrodniczo- Humanistyczny w Siedlcach

18/21Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu

18/21Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

22 Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Skład UWM Olsztyn

Laskowski Krzysztof

Gołębiewski Arkadiusz

Drużny Michał

Jaworek Magdalena

Baranowska Żaneta

Polak Małgorzata

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn