MP w klasach olimpijskich Górki Zach. 2019 – W Radialu dublet Iławy: Wiktoria Gołębiowska „ograła” Agatę Barwińską

Fot. Robert Hajduk (ilustracja)

W Górkach Zachodnich zakończyły się w niedzielę (8 września) Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowe MP w klasach olimpijskich. Żeglarze ścigali się na łódkach: 470, 49er, 49er FX, Laser, Laser Radial, Finn i Nacra 17. Piękny sukces odniosła Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława), która zwyciężyła w klasie Laser Radial, wyprzedzając swoją koleżankę klubową Agatę Barwińską i Magdalenę Kwaśną (ChKŻ Chojnice).

To duża niespodzianka, bowiem Agata i Magda są etatowymi reprezentantkami kraju seniorek, kandydatkami do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (Polska ma już kwalifikacje), tymczasem młoda iławianka walczyła bez respektu, wytrzymała presję i do tego wygrała wyścig medalowy pieczętując zwycięstwo. Wiktoria została też Młodzieżową Mistrzynią Polski.

W klasie 470 złoty medal w klasyfikacji załóg męskich i mieszanych zdobyli: Ewa Romaniuk (AZS Poznań) i Maciej Krusiec (OKŻ Olsztyn), a srebrny Marcin Urbański i Weronika Janc (OKŻ Olsztyn). Obie załogi zdobyły też identyczne medale w Młodzieżowych MP. Srebro w rywalizacji pań wywalczyły Antonina Marciniak (Baza Mrągowo) i Barbara Ramotowska (Giżycka Grupa Regatowa).

W klasie Laser Standard tuz za podium na czwartym miejscu uplasował się Stanisław Klimaszewski (Giżycka Grupa Regatowa). W klasie 49er FX wystartowały tylko trzy załogi, w tym jedna kobieca. Olsztynianki Madeleine Zielińska i Nadia Zielińska zajęły w klasyfikacji druga pozycję.

Laser Radial

1(1) Wiktoria Gołębiowska 2000 (SSW MOS Iława)3.0 1.0 1.0 1.0 3.0 2.0 (6.0) 4.0 2.0 17.0

2 Agata Barwińska 1995 (SSW MOS Iława)1.0 6.0 3.0 (31.0 BFD) 1.0 3.0 1.0 1.0 4.0 20.0

8 Julia Rogalska 2002 (Giżycka Grupa Regatowa) 4.0 10.0 6.0 6.0 4.0 12.0 9.0 (25.0) 18.0 69.0

20 Amelia Dziąba 2003 (Giżycka Grupa Regatowa) 24.0 (26.0) 26.0 3.0 23.0 25.0 16.0 15.0 12.0 144.0

Klasa 470

Kobiety

2 Antonina Marciniak 1995 Barbara Ramotowska 1985 (Baza Mrągowo /Giżycka Grupa Regatowa) (10.0) 5.0 5.0 3.0 7.0 7.0 7.0 5.0 8.0 10.0 57.0

Mężczyźni i Mieszane

1(1) Ewa Romaniuk 1996 Maciej Krusiec 1999 (AZS Poznań / OKŻ Olsztyn) - 3.0 4.0 (8.0) 8.0 2.0 3.0 6.0 2.0 5.0 6.0 39.0

2(2) Marcin Urbański 1998 Weronika Janc 1998 (OKŻ Olsztyn) 7.0 2.0 6.0 5.0 3.0 2.0 (13.0) 13.0 3.0 2.0 43.0

5 Kamil Cesarski 1996 Beniamin Waszkiewicz 1997 (Baza Mrągowo) 9.0 6.0 4.0 7.0 (13.0) 9.0 2.0 6.0 13.0 4.0 60.0

6 (5) Kinga Brzóska 2002 Bartosz Reiter 2000 Arka Gdynia / OKŻ Olsztyn 6.0 8.0 9.0 6.0 (12.0) 6.0 4.0 7.0 4.0 14.0 64.0

8(7) Kacper Paszek 2001 Oliwia Laskowska 2001 (OKŻ Olsztyn) 8.0 7.0 (18.0 BFD) 18.0 UFD 11.0 13.0 8.0 9.0 2.0 22.0 OCSm 98.0

10 (9) Patryk Kosmalski 2002 Tomasz Lewandowski 2003 (ChKŻ Chojnice /OKŻ Olsztyn) (18.0 DNC) 9.0 7.0 12.0 10.0 11.0 12.0 8.0 11.0 18.0 DNC 98.0

Fot. okż olsztyn facebook

Laser Standard

4 Stanisław Klimaszewski 1992 (Giżycka Grupa Regatowa)4.0 4.0 8.0 4.0 2.0 (11.0) 6.0 7.0 18.0 53.0

9 Piotr Malinowski 2001 SSW MOS Iława)(19.0) 3.0 6.0 8.0 12.0 10.0 10.0 2.0 16.0 67.0

15 Tomasz Trajnowicz 2003 (Giżycka Grupa Regatowa) 8.0 28.0 17.0 (35.0 BFD) 13.0 8.0 8.0 17.0 12.0 111.0

22 Wojciech Klimaszewski 2001 (Giżycka Grupa Regatowa) (35.0 DNC) 10.0 11.0 6.0 8.0 23.0 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 163.0

24 Mateusz Siedlecki 2002 (Giżycka Grupa Regatowa)22.0 21.0 20.0 22.0 20.0 (26.0) 21.0 22.0 23.0 171.0

28 Radosław Jankowski 1999 (Nauticus YC Olsztyn) 31.0 30.0 25.0 23.0 (33.0) 27.0 19.0 29.0 20.0 204.0

30 Hubert Maczyszyn 2003 (Giżycka Grupa Regatowa) 25.0 29.0 28.0 24.0 32.0 31.0 (35.0 RET) 20.0 26.0 215.0

Klasa 49er FX

2 Madeleine Zielińska 1989 Nadia Zielińska 1989 OKŻ Olsztyn/KS AZS UWM Olsztyn 7.0 (9.0) 9.0 7.0 6.0 7.0 6.0 6.0 9.0 7.0 7.0 9.0 80.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn