Youth Sailing World Championships Gdynia 2019 – W dziesiątce tylko Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski

Fot.ilustracja

W Gdyni zakończyły się w piatek (19 lipca) Mistrzostwa Świata Juniorów ISAF, w których startowalo prawie pół tysiąca zawodników z 76 państw. Najwyższe siódme miejsce z reprezentantów Warmii i Mazur zajął Tomasz Lewandowski (OKŻ Olsztyn), który wystąpił z Patrykiem Kosmalskim (ChKŻ Chojnice) w klasie 420. Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa) w klasie Laser Radial na 12 pozycji. ..

Reprezentanci Warmii i Mazur w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata

Klasa Laser Radial – Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa) - 12 miejsce

Klasa 29er - Slawomir Kapalka(YKP Gdynia)/ Jakub Golebiowski (SSW MOS Iława)- 21 miejsce

Klasa 420 - Patryk Kosmalski (ChKŻ Chojnice)/Tomasz Lewandowski (OKŻ Olsztyn) - 7 miejsce

Klasa 420 - Amelia Linowska/Julia Chmiel (Baza Mrągowo) - 20 miejsce

Wyniki

Klasa Laser Radial

1 Chiara Benini Floriani Włochy 1.0 3.0 7.0 (22.0) 4.0 2.0 12.0 2.0 2.0 33.0

2 Ana Moncada Sanchez Hiszpania 17.0 4.0 4.0 5.0 3.0 1.0 (48.0 BFD) 12.0 7.0 53.0

3 Shai Kakon Izrael 4.0 6.0 9.0 6.0 13.0 (15.0) 5.0 4.0 8.0 55.0

4 Marissa Ijben Holandia 11.0 9.0 8.0 1.0 9.0 (16.0) 10.0 6.0 3.0 57.0

5 Matilda Nicholls Wielka Brytania 8.0 8.0 2.0 7.0 1.0 4.0 (48.0 BFD) 19.0 10.0 59.0

6 Rosine Baudet Dania 9.0 1.0 (20.0) 8.0 19.0 5.0 6.0 15.0 5.0 68.0

…..................................

12 Julia Rogalska 7.0 SCP1 19.0 17.0 9.0 11.0 13.0 3.0 28.0 (36.0) 107.0

Klasa 29 er

1 Mathias Berthet Alexander Franks-Penty Norwegia 4.0 4.0 2.0 3.0 1.0 3.0 1.0 3.0 4.0 (8.0) 2.0 8.0 4.0 39.0

2 Ville Korhonen Edvard Bremer Finlandia 1.0 3.0 3.0 (29.0 RET) 5.0 11.0 10.0 15.0 5.0 1.0 1.0 1.0 7.0 63.0

3 Archie Cropley Max Paul Australia 5.0 8.0 (13.0) 4.0 8.0 7.0 4.0 1.0 3.0 7.0 12.0 9.0 10.0 78.0

4 Ewan Wilson Finley Armstrong Wielka Brytania 6.0 18.0 8.0 6.0 2.0 6.0 11.0 8.0 2.0 4.0 (29.0 UFD) 7.0 2.0 80.0

5 Aristide Girou Noah Chauvin Francja 9.0 6.0 9.0 2.0 13.0 (29.0 RET) 9.0 4.0 1.0 15.0 6.0 5.0 9.0 88.0

6 Marius Westerlind Olle Aronsson Szwecja 2.0 7.0 (24.0) 20.0 3.0 5.0 8.0 13.0 6.0 6.0 8.0 2.0 21.0 101.0

…......................................

21 Slawomir Kapalka Jakub Golebiowski 10.0 17.0 18.0 21.0 12.0 20.0 26.0 24.0 16.0 5.0 (29.0 UFD) 21.0 19.0 209.0

Klasa 420 dziewcząt

1 Madeline Hawkins Yumi Yoshiyasu USA1.0 (7.0) 1.0 1.0 3.0 5.0 4.0 5.0 6.0 26.0

2 Neus Ballester Andrea Perelló Hiszpania 2.0 (11.0) 10.0 11.0 2.0 10.0 6.0 1.0 1.0 43.0

3 Theresa Steinlein Lina Plettner Niemcy 4.0 (10.0) 3.0 10.0 10.0 2.0 10.0 6.0 5.0 50.0

4 Maria Montalbano Paloma Gutierrez Argentyna 13.0 6.0 5.0 (17.0) 12.0 7.0 5.0 3.0 2.0 53.0

5 Amelie Flandorffer Iona Wyper Francja 5.0 8.0 6.0 12.0 (15.0) 3.0 7.0 13.0 9.0 63.0

6 Eleanor Keers Faye Chatterton Wielka Brytania 6.0 3.0 8.0 8.0 11.0 9.0 8.0 (18.0) 12.0 65.0

…......................

20 Amelia Linowska Julia Chmiel 16.0 21.0 20.0 18.0 19.0 (24.0) 11.0 9.0 11.0 125.0

Klasa 420 chłopców

1 Seb Menzies Blake McGlashan Nowa Zelandia 1.0 (9.0) 2.0 4.0 1.0 7.0 7.0 4.0 1.0 27.0

2 Demetrio Sposato Gabriele Centrone Włochy 6.0 14.0 9.0 3.0 5.0 5.0 (28.0) 2.0 3.0 47.0

3 Tal Sade Noam Homri Izrael 11.0 (13.0) 5.0 7.0 4.0 1.0 10.0 6.0 8.0 52.0

4 Haydn Sewell William Heathcote Wielka Brytania 7.0 6.0 6.0 1.0 8.0 (13.0) 9.0 11.0 5.0 53.0

5 Martin Wizner Pedro Ameneiro Hiszpania 3.0 8.0 1.0 5.0 12.0 15.0 5.0 9.0 (16.0) 58.0

6 Oliver Hurwitz Ethan Froelich USA 2.0 (12.0) 10.0 9.0 10.0 2.0 11.0 12.0 7.0 63.0

…........................

7 Patryk Kosmalski Tomasz Lewandowski Polska (22.0) 11.0 11.0 2.0 13.0 6.0 6.0 3.0 11.0 63.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn