Lotos Nord Cup Gdańsk 2019 – Klimaszewscy błysnęli w Standardzie, poligon dla młodzieży

Fot. Giżycka Grupa Regatowa facebook

W Górkach Zachodnich zakończyły się w niedziele (7 lipca) regaty Lotos Nord Cup. Rywalizowano w wielu klasach i to w obsadzie międzynarodowej. Startowało wielu reprezentantów Warmii i Mazur, głównie bardzo młodych zawodników (klasy Optimist), dla których to była poważba sportowa próba. Największe sukcesy odnieśliśmy jednak w klasie Laser Standard.

Tu pokazali się z jak najlepszej strony utytułowani żeglarze Giżyckiej Grupy Regatowej. Dtugie miejsce zajął Wojciech Klimaszewski, który jednocześnie wygrał klasyfikacje do 22 lat. Stanisław Klimaszewski był trzeci w open, a Konstanty Sawicki dziesiąty (czwarty w U22). W klasie L'Equipe na trzeciej pozycji ukończyli regaty Aleksander Hlebowicz i Amelia Kwiatkowska (Nauticus YC Olsztyn), na piątej ich koledzy klubowi: Jakub Częczek i Aleksander Warno.W klasie Laser Radial szósty był Tomasz Trajnowicz (Giżycka Grupa Regatowa). W klasie Laser 4.7 wśród chlopców na drugim miejscu uplasował się Bartosz Andrzejak (Nauticus YC Olsztyn), a na piątej Wiktor Robaczewski (SSW MOS Iława).Wśród dziewcząt siódma lokatę zajęła Natalia Burczyńska (Giżycka Grupa Regatowa). W optimistkach w grupie B Wit Dmuchowski był piąty, a Jan Rohde szósty. (obaj SSW MOS Iława). Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Aleksandra Wrońska (OKŻ Olsztyn). Miłosz Ciechanowicz (Gizycka Grupa Regatowa) okazał się najlepszym 9-latkiem, a kolejny talent z Giżycka Hania Borkowska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji dziewczynek do 11 lat.

Wyniki

Laser Radial

1 Vejas Strelciunas (Litwa) 2* 3* 1 1 1 1 1 7.00

2 Bartłomiej Mierzwa (Kuźnia Rybnik) 6* 4 3 2 2 2 6* 20.00

3 Anna Brzozowska Centrum Żeglarski Szczecin) 8* 1 2 10* 7 4 2 25.00

4 Ivan Mshenski (Białoruś) 3 7* 5 7* 5 3 4 27.00

5 Radvilas Janulionis (Litwa) 12* 2 8 3 3 7 3 28.00

6 Tomasz Trajnowicz (Giżycka Grupa Regatowa) 1 5 7 4 4 6 8* 32.00

….....................................

19 Igor Barcikowski (Naiticus YC Olsztyn) 18 21 18 24* 16 19 17 127.00

28 Adam Sokołowski (Naiticus YC Olsztyn) DNF* DNF* DNF 28 20 18 31 179.00

30 Hubert Maczyszyn (Giżycka Grupa Regatowa) 32 32 24 31 37* 35* 25 192.00

42 Oskar Maguda (Giżycka Grupa Regatowa) 44* 39 38 37 41 41 45* 278.00

44 Konrad Dziąba (Giżycka Grupa Regatowa) 39 43 40 44 38 38 43 285.00

45 Franciszek Niesiobędzki (Giżycka Grupa Regatowa)43 47* 39 45 46* DPI (36) 41 286.00

51 Amelia Dziąba (Giżycka Grupa Regatowa) 46 DNF* 47 DNF* DNF DNF 48 365.00

65834151 2403526496372057 1409744159312445440 n

Laser Standard

1 Dawid Kania (ŻLKS Pozbań) 2 1 1 1 5* 2 3* 1 1 9.00

2 Wojciech Klimaszewski (Giżycka Grupa Regatowa) 1 4* 5* 2 2 4 1 2 3 15.00

3 Stanisław Klimaszewski (Giżycka Grupa Regatowa) 3 3 3 4* 1 3 2 5* 4 19.00

4 Valeriy Kudryashov (Ukeraina) 6* 2 2 3 8* 1 4 4 5 21.00

5 Kacper Stanisławski YKP Gdynia) 4 6* 4 5* 3 5 5 3 2 26.00

6 Kacper Błaszczyk (Kuźnia Rybnik) 7* 9* 6 6 6 7 6 6 7 44.00

…............................

7 Konstanty Sawicki (Giżycka Grupa Regatowa) 8* 10* 7 7 4 6 7 7 8 46.00

10 Mateusz Siedlecki (Giżycka Grupa Regatowa) 11* 12* 10 9 10 9 9 9 10 66.00

Laser 4.7

1 Stanisław Konarzewski (AZS AWFiS Gdańsk) 1 16* 4 3 1 1 7* 1 1 12.00

2 Bartosz Andrzejak (Nauticus YC Olsztyn) 4 1 5* 2 4 5 3 9* 4 23.00

3 Maciej Panaś ChKŻ Chojnice) 3 3 11* 6 8* 3 2 4 7 28.00

4 Paul Porthun (Niemcy) 8 6 3 10* 5 4 15* 5 2 33.00

5 Wiktor Robaczewski (SSW MOS Iława) 12* 14* 1 5 2 7 9 6 6 36.00

6 Jonas Mager (Niemcy) 9* 2 8 1 3 9 8 19* 9 40.00

…...........................................

15 Szymon Maruszczak (Nauticus YC Olsztyn) 5 9 15 21* 11 20 12 14 UFD* 86.00

17 Tymoteusz Wysocki (Nauticus YC Olsztyn) 14 19 27* 14 26 27* 19 22 12 126.00

20 Michał Mazurowski (Nauticus YC Olsztyn) 11 22 28* 27* 24 23 23 17 DPI (14) 137.00 17 20

33 Jan Melzer (Giżycka Grupa Regatowa) 36* 48* 32 32 31 24 32 30 23 204.00

34 Jakub Kluk (Giżycka Grupa Regatowa) 35 10 43* 37 32 DPI (29) DNF* 31 28 205.00

40 Kamil Stemplewski (Giżycka Grupa Regatowa) 34 23 33 42 43 33 47* 50* 45 253.00 3

49 Patryk Furmanek (SSW MOS Iława) DNC* DNC* DNC 34 DNF 38 39 24 DPI (38) 302.00

Laser 4.7 kobiety

1 Laura Szulc (ChKŻ Chojnice) 2 1 3* 1 1 2 1 4* 2 10.00

2 Klara Sobczak (ChKŻ Chojnice) 7* 2 2 4 2 3 3 2 DPI* (3) 18.00

3 Lilly May Niezabitowska (JK Kotwica Tarnobrzeg) 4 6* 4 9* 3 1 2 5 1 20.00

4 Dominika Raszka (MKS Dwójka Warszawa) 1 3 1 2 6* 4 5 6 UFD* 22.00

5 Maria Prus-Głowacka (AZS Poznań) 3 4 6* 3 4 7* 6 1 4 25.00

6 Natalia Nadrzewia (UKS Zalew Kielce) 6 9* 5 11* 7 5 4 8 5 40.00

…..........................

7 NATALIA Burczyńska (Giżycka Grupa Regatowa) 5 5 15* 6 8 8 11* 3 6 41.00

11 Gabriela Jakończuk (Giżycka Grupa Regatowa) 11 11 13 8 13 6 15* 15* 7 69.00

15 Karolina Skwarek (Nauticus YC Olsztyn) 16* 12 12 14 15* 15 14 12 13 92.00

24 Lena Cituk (Giżycka Grupa Regatowa) DNF* 13 DNF* 22 22 19 DNC DNF DNC 181.00

Optimist A

1 Joanna Cymerman (Barnim Goleniów) 3 5* 16* 1 1 2 2 2 1 12.00

2 Ewa Lewandowska (AZS AWFiS Gdańsk) 1 3 3 2 5* 1 5* 1 3 14.00

3 Gustaw Kwiek (Spójnia Warszawa) 5* 1 2 4* 2 4 1 3 2 15.00 1

4 Maksymilian Kruczyński (AZS Poznań) 4 4 1 9* 6 12* 8 4 4 31.00

5 Konrad Wlazłowski (YKP Gdynia) 2 2 7 8 3 6 3 31* 13* 31.00 3

6 Jan Zamojski (YKP Gdynia) 7 DNS* 8 DPI (7) 4 3 11 8 14* 50.00

….........................

16 Julian Podwalski (SSW MOS Iława) 15 16 23* 13 28* 10 20 9 18 101.00

19 Jan Klinicki (SSW MOS Iława) 14 7 20 21 22 37* 28* 19 24 127.00

22 Oskar Wielczyk (SSW MOS Iława) 17 20 29* 30* 14 13 27 20 29 140.00

23 Michał Karnacewicz (Nauticus YC Olsztyn) 25 25 26 10 39* 24 10 29* 26 146.00

25 Jakub Rusiniak (Nauticus YC Olsztyn) 22 DNS* 27 25 33* 30 14 22 12 152.00

26 Maciej Dudek (Nauticus YC Olsztyn) 19 13 30 14 35* 31 19 37* 31 157.00

30 Natalia Chojnowska (SSW MOS Iława) UFD* DNS* 24 36 30 21 15 18 21 165.00

32 Alicja Michalewska (SSW MOS Iława)26 DNS* 31 32* 26 19 18 24 28 172.00

38 Aleksandra Zybert (Nauticus YC Olsztyn) 31 23 42* 38 40 42* 31 41 38 242.00

41 Maciej Kasprzak (SSW MOS Iława) UFD* DNS* 35 42 31 33 34 36 UFD 260.00

46 Kacper Warywoda (Nauticus YC Olsztyn) DNF* DNS* 36 41 UFD 41 43 44 40 294.00

65590408 2401191119938928 7119478475798347776 n

Optimist B

1 Maciej Maćkowiak (YKP Gdynia) 1 4* 1 1 3.00

2 Karol Stachowski (Gdański Klub Żeglarski) 2 7* 2 2 6.00

3 Piotr Trella (MKŻ Arka Gdynia) 1 3 4* 3 7.00

4 Tymon Kosobucki (YKP Gdynia) 4 2 2 23* 8.00

5 Wit Dmuchowski (SSW MOS Iława) 9* 6 1 2 9.00

6 Jan Rohde (SSW MOS Iława) 5* 5 3 1 9.00

…..................

10 Aleksandra Wrońska (OKŻ Olsztyn) 31* 4 7 2 13.00

15 Bartosz Bilicki (SSW MOS Iława) 1 1 14 16* 16.00

16 Hubert Szulczewski (SSW MOS Iława)5 2 19* 9 16.00

18 Maksymilian Luto (Nauticus YC Olsztyn) 2 4 20* 13 19.00

25 Mikołaj Bujalski (Nauticus YC Olsztyn) 21* 11 7 8 26.00

34 Marcin Krawczyk (Nauticus YC Olsztyn) 6 7 31* 19 32.00

35 Dominika Godlewska (OKŻ Olsztyn) 11 5 26* 17 33.00

38 Hanna Borkowska (Giżycka Grupa Regatowa) 26* 12 20 4 36.00

42 Mikołaj Czałbowski (Nauticus YC Olsztyn) 15 16 21* 6 37.00

44 Mateusz Kozłowski (OKŻ Olsztyn) 10 17 10 18* 37.00

46 Maja Szwejk (Giżycka Grupa Regatowa) 3 8 28 34* 39.00

48 Daria Pedowska (OKŻ Olsztyn) 17 18* 14 9 40.00

63 Tomasz Pakulski (OKŻ Olsztyn) 20 14 40* 21 55.00

68 Miłosz Ciechanowicz (Giżycka Grupa Regatowa) 28* 20 24 13 57.00

70 Jakub Darkowski (SSW MOS Iława) 28 29* 25 8 61.00

78 Miłosz Wyszyński (Giżycka Grupa Regatowa) 44* 25 10 34 69.00

79 Mikołaj Głąb (Nauticus YC Olsztyn) 29* 26 18 25 69.00

82 Zuzanna Liedtke (SSW MOS Iława) 29 32 37* 12 73.00

83 Michał Ciechanowicz (Giżycka Grupa Regatowa) 30* 29 15 29 73.00

86 Szymon Budzisz (Nauticus YC Olsztyn) 35* 24 35 15 74.00 59

96 Amelia Wydra (OKŻ Olsztyn) 36* 33 35 19 87.00

105 Szymon Kroczek (Nauticus YC Olsztyn) 22 40 37 DNC* 99.00

110 Aleksander Kolman (Nauticus YC Olsztyn) 36* 36 33 33 102.00

112 Nikodem Machejko (Giżycka Grupa Regatowa) 35 35 36 DNC* 106.00

114 Alicja Żuber (Nauticus YC Olsztyn) 18 30 DNF* DNC 109.00

123 Ewa Fabisiak (Giżycka Grupa Regatowa) 28 37 DNF* DNC 126.00

137 Piotr Kostrzewa (Giżycka Grupa Regatowa) DNF* DNF DNF DNC 183.00

137 Natan Dziedziak (SSW MOS Iława) DNF* DNC DNF DNC 183.00

137 Stanisław Nadolski (SSW MOS Iława) DNC* DNC DNF DNC 183.00

66439549 2401191243272249 1712950244611719168 n

L'Equipe

1 Dominika Fajdasz/Bianka Śledzińska KS Spójnia Warszawa 3 8* 1 1 3 5 OCS* 2 1 16.00

2 Mateusz Dobrzyński /Adam Strelau KS Spójnia Warszawa 4* 3 3 3 2 4* 2 1 2 16.00

3 Aleksander Hlebowicz /Amelia Kwiatkowska Nauticus Yacht Club Olsztyn DPI (1) DPI* (2) DPI (2) DPI* (4) 1 2 1 3 4 22.00

4 Anna Żynda /Błażej Bortnowski KS AZS AWFiS Gdańsk 5 1 4 5 4 7* 3 6 8* 28.00

5 Jakub Częczek /Aleksander Warno Nauticus Yacht Club Olsztyn DPI (2) DPI (4) DPI* (7) DPI* (6) 7 1 4 4 3 33.00

6 Michał Terpiłowski /Leon Sapijaszko KS Spójnia Warszawa 8 5 6 2 8 DNF* DNF* 8 6 43.00

…..........................................................

7 Eliza Kołtak /Mateusz Budzisz Nauticus Yacht Club Olsztyn DPI* (6) DPI (6) DPI (5) DPI* (8) 6 3 5 7 5 45.00

8 Adrian Manista /Jakub Wąsikowski Nauticus Yacht Club Olsztyn DPI* (7) DPI (7) DPI* (8) DPI (7) 5 6 6 5 7 51.00

9 Marta Juńczyk /Nadia Onichimowska Nauticus Yacht Club Olsztyn DPI (9) DPI (9) DPI*

(11) RDG (9) 11 8 7 9 DNF* 74.00

10 Martyna Grycuk /Szymon Jażdż Ks AZS AWFiS Gdańsk Ks AZS AWFIS GDAŃSK 12 11 12 DNS* 9 10 DNF* 11 9 74.00

11 Oliwia Węgrzynowska /Weronika Borodulin Nauticus Yacht Club Olsztyn DPI* (10) DPI* (12) DPI (10) DPI (11) 10 9 8 OCS 10 79.00

12 Alicja Łowicka /Wiktor Wajzer Nauticus Yacht Club Olsztyn DPI* (11) DPI* (10) DPI (9) DPI (10) OCS 11 9 10 11 82.00

13 Paulina Jasińska /Jędrzej Grabysa Nauticus Yacht Club Olsztyn DPI* (13) DPI* (13) DPI DPI 12 12 DNF 12 12 90.00

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn